Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: AngelsDream
Śro Maj 21, 2008 14:16
Poradnik kąpielowy.
Autor Wiadomość
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 15, 2016 17:59   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Limetka, a Ty załapałaś o co chodzi? Już nie licząc stresu.
Latem proszę - szczury dostają miski z wodą, bawią się w wyławianie przedmiotów (bez przymusu). Jeśli ktoś ma dużą miskę, inny pomysł lub inne możliwości, to mogą też pływać. Ale to wszystko jak jest ciepło.

Szczury są bardzo podatne na zapalenie płuc. Po kąpieli zimą trzeba je bardzo dobrze wysuszyć, a i tak nie ma pewności, że czegoś nie złapią.

Oczywiście mogę podejść do tego, że je wykąpię, a później najwyżej wyleczę, ale wg mnie to głupota.

Moje szczury nie śmierdzą, są czyściutkie.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 15, 2016 18:17   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Limetka napisał/a:
Wy świrujecie czasem nielogicznie.
A może po prostu mamy odmienne zdanie i własne doświadczenie w zakresie wrażliwości na choroby i leczenia ogonów?
Było pytanie, padła odpowiedź - co Dominika2000 z nią zrobi to już jej problem. Nikt nikomu nie zabroni żadnej (nawet największej głupoty), bo nikt nie ma nad nikim władzy na forum - co najwyżej można dostać bana (ale tego nie dostaje się za głupotę, a raczej za chamstwo czy brak kultury).

A jeśli chcemy rozmawiać o konkretach to proszę - moje szczury nie śpią w sikach, bo nie mają takiej możliwości (zmieniłam elementy wyposażenia, które dawały takie możliwości na hamaki) - więc nie ma potrzeby ich kąpania. Zapewnienie czystości w klatce jest obowiązkiem opiekuna - "pranie" zwierząt nie jest jedynym (ani najlepszym dla zwierząt) sposobem rozwiązania tego problemu.
Utrzymanie higieny u ludzi znacząco różni się od potrzeb zwierząt futerkowych ze względu na różnice w budowie ciała (a dokładnie występowanie gruczołów potowych u ludzi, które u szczurów nie występują), więc porównywanie do ludzkich kąpieli jest nietrafione.
Nikt też nie mówi, że kąpanie jest zakazane - jest nawet wskazane w pewnych, określonych sytuacjach (starsze, chore, ubrudzone, chłodzenie w upały...) z zachowaniem środków ostrożności (suszenie, brak przeciągów...).

Więc Limetka, podsumowując - witamy na forum, cieszymy się, że aktywnie włączasz się do dyskusji i... życzymy miłej nieagresywnej lektury forum.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Limetka 



Dołączyła: 13 Kwi 2016
Posty: 15
Skąd: Kielce
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Pią Kwi 15, 2016 18:18   

quagmire ale ja rozumiem że w zimie to nie,bo niektórzy mają przeciągi.No ale latem to niech się kąpią jak chcą.tylko potem trzeba wysuszyć :)

Pyl ja sprzątam codziennie klatkę,ale one sikają na półki z klatki takie plastikowe i leżą na tym zamiast w hamakach. To w końcu mogę je kąpać jak chcą,i jak je potem bardzo dokładnie wysuszę?
Dziękuję za powitanie :)
_________________
Moi chłopcy: Tołdi i Fifi :)
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 15, 2016 20:59   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Limetka, możesz je kąpać, kiedy chcesz, bo to Twoje zwierzęta i Ty jesteś za nie odpowiedzialna.

Tak, jeśli szczury lubią kąpiele, to można im pozwolić z nich korzystać, wtedy gdy jest to rozsądne.

Jeśli istnieje potrzeba, to kąpiesz szczura i porządnie suszysz. Inna kwestia, że częściej suszenie je stresuje bardziej niż kąpiel.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Limetka 



Dołączyła: 13 Kwi 2016
Posty: 15
Skąd: Kielce
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Pią Kwi 15, 2016 21:27   

Moje szczury nie boją się suszenia,kiedy je suszę to się myją,i spokojnie zachowują,bo je do tego przyzwyczajałam,dlatego nie mają z tym najmniejszego problemu :wink:
_________________
Moi chłopcy: Tołdi i Fifi :)
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 16, 2016 02:26   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Warto zwrócić uwagę na fakt, że mycie szczura to co innego niż pozwolenie mu na pływanie czy taplanie się w wodzie.
Pierwsze, z użyciem środków chemicznych, stosujemy tylko w uzasadnionych wypadkach (np.samce z silnym łupieżem). Druga opcja jest świetna na upały latem, trzeba jednak pamiętać, że należy bardzo uważać na przeciągi (czy nawet niską temperaturę w domu/lekki powiew wiatru), gdyż dla mokrego szczura mogą okazać się wręcz śmiertelne - zapalenia płuc są bardzo częste i groźne.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Kwi 16, 2016 08:30   

Off-Topic:
Limetka, ja też mam plastikowe półki, więc po prostu na ulubionej półce położyłam im kocyk i bardzo chętnie sobie na nim/w nim śpią. Proste rozwiązania są najlepsze ;)
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Kwi 17, 2016 09:45   

Limetka, nakręć jakiś filmik poglądowo.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 13