Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[SHSRP] Ulotka na temat szczurów i szczurów rodowodowych
Autor Wiadomość
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 19, 2013 18:49   [SHSRP] Ulotka na temat szczurów i szczurów rodowodowych
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


To ja może z innej beczki - czy są może plany, aby wykorzystać wystawę w celu "pisemnego" szerzenia rzetelnej wiedzy o szczurach?
Mam na myśli to czego do tej pory nie udało mi się osiągnąć we współpracy z FO, a uważam za kluczowe dla poprawy dobrostanu ogonów.
Dotychczas widywałam na wystawach głównie ulotki SHSRP z bardzo ograniczoną ilością informacji (choć przyznaję, że mało bywam na wystawach, może były i pełniejsze ulotki - nie chcę negować ewentualnych prac SHSPR w tym zakresie).
Organizacyjnie widzę nawet sens wciskania tych ulotek wszystkim jak leci wraz biletem wstępu na wystawę, a nie tylko tym, którzy przyjdą obejrzeć szczury - może choć kilka ulotek dotrze tam gdzie trzeba.

Ze swojej strony mogę zadeklarować współfinansowanie na akcji oraz wsparcie w opracowaniu ulotki. Ale potrzeba "pchacza", który zajmie się całością projektu, zebraniem do kupy pracy kilku osób, stroną graficzną, drukiem, itp. Kogoś komu się chce.

----------------------------
Przydatne linki:
- ulotka 3.0
- plakaty edukacyjne: o szczurzej stadności, o umiłowaniu przestrzeni, o tym skąd wziąć szczury oraz zbiorczy wersja 1.0 i zbiorczy wersja 2.0
- lista osób deklarujących rozniesienie ulotek po lecznicach

----------------------------
ZAŁOŻENIA

:lapa: Ulotka ma być gotowa na najbliższą wystawę, czyli na 10.05.2013
=> czyli ostateczna wersja materiału z pełnym projektem graficznym musi być gotowa najpóźniej 12.04.2013 (bo długi weekend!)
=> czyli ostateczna wersja tekstu musi być gotowa do 31.03.2013
=> czyli mamy miesiąc.

:lapa: Ulotka ma być "reużywalna", czyli nadawać się do wykorzystania nie tylko na wystawie, ale np. do propagowania wiedzy innymi "papierowymi" kanałami (np. w lecznicach weterynaryjnych)

:lapa: Ma szerzyć wiedzę ogólną o szczurach (patrz filmik z udziałem Niamey - to bardzo dobry skrót do wykorzystania!) oraz nienachalnie propagować zrzeszone hodowle

:lapa: Odnośnie formy - wg mnie ulotka musi być:
+ krótka i konkretna (proponuje zmieścić się na stronie A4 np. złożonej na 3 w harmonijkę) - jak będzie za mało miejsca to trzeba dawać wskazania na dalsze źródła informacji
+ czytelna i zrozumiała również dla nie-szczurniętych
+ ładna, żeby zachęcać (również wzrokowców :P )
+ może w kolorach SHSRu - to nie jest nachalne, a może się dobrze kojarzyć
+ kolorowa, ze zdjęciami

:lapa: Odnośnie treści:
10 rzeczy, które zawsze chciałeś wiedzieć o szczurach
1) Szczury to zwierzęta stadne.
2) Szczury stworzą dobre stado tylko wtedy, kiedy człowiek o to zadba.
3) Szczury wymagają odpowiednio dużej klatki.
4) Szczury należy karmić w sposób zróżnicowany.
5) Szczury wspaniale się oswajają, są inteligentne i łatwo się uczą.
6) Szczury powinny być pod stałą opieką doświadczonego lekarza weterynarii.
7) Szczury należy rozmnażać tylko w ramach hodowli zarejestrowanych.
8)Szczurów nie kupujemy w sklepach zoologicznych, na giełdach ani od hodowców niezarejestrowanych w żadnym związku - wybieramy adopcje lub sprawdzone hodowle.
9) Szczury to żywe, czujące zwierzęta - nie mogą być niezapowiedzianym prezentem ani żywą maskotką.
10) Każdy szczur może być inny.
Do każdego punktu parę zdań uzupełnienia informacji.
Można wziąć pod uwagę poniższe jako wsad:
+ dane o gatunku (żyją średnio 2 lata, waga, nocny tryb życia...)
+ jednopłciowa stadność (w tym łączenie!) oraz może współistnienie z innymi zwierzętami
+ info o (nie)rozmnażaniu (zapłodnienie to chwila, ciąża ok. 21 dni, w miocie nawet do 20 malców, oddzielanie małych w 5-tym tygodniu życia - tu chcę fotkę pokazującą parkę zdolną do rozrodu młoda samica i duży samiec, może też rujka poporodowa?)
+ karmienie (sucha karma, warzywa, wszystkożerność to nie wszystko żerność, woda)
+ utrzymanie (rozmiar i wyposażenie klatki, ściółki)
+ leczenie (chorowitość, nie wszyscy weci, koszty!)
+ źródła informacji i pomoc (fora)
+ alternatywy dla sklepów (adopcje, SHSRP)
+ szczur to nie zabawka, nie nadaje się na prezent (dojrzałość opiekuna, alergie, szkodnik! wakacje)!

Ostatnią stronę (okładkę) proponuję w pełni poświęcić na promowanie SHSRP.

:lapa: Forma dystrybucji na najbliższej wystawie
Mi się marzy wciśnięcie ulotki każdej osobie przekraczającej progi wystawy (czyli nie tylko osoby wprost zainteresowane szczurami). To by wymagało dużej ilości ulotek i osób chętnych do rozdawnictwa (to już nie godzinka, to dwa dni pracy).

:lapa: Plakat
Dodatkowo oprócz ulotki jak damy radę warto przygotować plakat o stadności szczurów.

---------------------------
DANE ORGANIZACYJNE
Osoby, które zadeklarowały współudział w zbrodni :>
:lapa: Pyl - (współ)finansowanie, wsparcie opracowania ulotki
:lapa: AD - czynne pióro, zdjęcia, 10 przykazań
:lapa: L. - osobiście + autoryzowanie i współuczestnictwo w imieniu SHSRP, zdjęcia od SHSRP, przygotowanie plakatu
:lapa: olus_165 - składanie, roznoszenie po lecznicach
:lapa: Mao - wsparcie rysunkiem, korekta, ew. pkt 9 i/lub 10, roznoszenie po lecznicach w Poznaniu i w Płocku
:lapa: Niamey - pióro, redakcja
:lapa: pszczółka - zgranie tego graficznie, przygotowaniu ulotki do wydruku, obsługa drukarni
:lapa: sacia? - wsparcie rysunkiem
:lapa: Starsza Pani - oko marketingowca
:lapa: susu - czynne pióro w zakresie leczenia
:lapa: Ebia - ogólne wsparcie + dystrybucja po lecznicach
:lapa: Asaurus - kolorystyka

Dodatkowo roznoszenie ulotek po lecznicach:
:lapa: Vaco - Świnoujście, może też w Szczecin
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Wto Gru 10, 2013 13:38, w całości zmieniany 13 razy  
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 19, 2013 18:58   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Pyl, owszem, ten wariant jest rozważany.

Jak będę miała więcej od planu, powstanie oddzielny wątek.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 19, 2013 18:59   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


AngelsDream, :kwiatek: Jestem tym żywo zainteresowana.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 27, 2013 19:29   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Pyl, wydzielone na Twoją prośbę.

AD
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 27, 2013 23:04   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


AngelsDream, dzięki.

To ja wracam do tematu.
Wczoraj u weta dorwałam przykładową ulotkę o królikach. Fatalną wizualnie, ale istniejącą i niosącą wiedzę. Dlaczego oni mogą a my nie? Chcecie czy nie ja zamierzam coś z tym zrobić. Czy ktoś z Was chce chce w tym współuczestniczyć? Czy SHSRP chce to autoryzować? Czy SHSRP będzie chciało to organizować? :kwiatek:

Pomyślmy raz w kategoriach prewencji a nie interwencji. Może choć jeden ogon będzie dzięki temu szcześliwszy w towarzystwie / w większej klatce / bez pasożytów / bez bezsensownego rozmnażania...
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 27, 2013 23:17   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Pyl, ja służę piórem, ale to już wiesz.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Śro Lut 27, 2013 23:23   

Pyl napisał/a:
Czy ktoś z Was chce chce w tym współuczestniczyć?
Czy SHSRP chce to autoryzować?
Czy SHSRP będzie chciało to organizować? :kwiatek:


Ja chcę :D


Myślę, że SHSRP jak najbardziej chce autoryzować i współuczestniczyć.
SHSRP też służy zdjęciami, które dotychczas zostały użyte do ulotek oraz tymi, które posiada do takiego celu w swojej bazie.
Aczkolwiek myślę, iż autorkom tylko zdjęć byłby miło gdyby chociaż umieścić ich pseudonimy jako właścicieli zdjęć (oczywiście po wyrażeniu przez nie takiej zgody). A zdjęcia są cudne.
_________________

Ostatnio zmieniony przez smeg Czw Lut 28, 2013 13:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Śro Lut 27, 2013 23:25   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


Ja również chętnie służę pomocą, tylko nie bardzo mam pomysł jaką :oops: Ale jakby co jestem w pogotowiu :wink:
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Śro Lut 27, 2013 23:51   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Pyl napisał/a:
Czy ktoś z Was chce chce w tym współuczestniczyć?

Ja pomogę, jeśli tylko moja pomoc się przyda :) na pewno mogę służyć rysunkiem, o ile byłoby takie zapotrzebowanie, bo piórem chyba już nie ma sensu :P ewentualnie jako korektor, jeśli zajdzie potrzeba. Dostosuję się do pomysłów.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Czw Lut 28, 2013 00:27   

Ja chętnie napiszę teksty, a jeszcze lepiej je zredaguję ;) Tylko poproszę o zlecenie mi konkretnego odcinka pracy, bo inaczej utonie mi to pod stosem innych obowiązków. Ewentualnie mogę służyć jakąś inną pomocą, w miarę możliwości.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Czw Lut 28, 2013 15:24   

Tak jak już mówiłam, służę pomocą w zgraniu tego graficznie, przygotowaniu ulotki do wydruku, mam też fajną i tanią drukarnię (tylko na druk czeka się max 2 tygodnie, więc musimy zgrać to w czasie z wystawą) ;)
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 28, 2013 16:31   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Dzięki dziewczyny, na Was zawsze można liczyć :kwiatek: :D

Mamy chętne pióra, patronat "medialny" SHSRP, drukarnie i (współ?)finansowanie.
Ale coś nie widzę woźnicy
Pyl napisał/a:
Ale potrzeba "pchacza", który zajmie się całością projektu, zebraniem do kupy pracy kilku osób (...) Kogoś komu się chce.
Komu robotę, komu? Poszukiwany / Poszukiwana:
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Czw Lut 28, 2013 16:39   

Pyl napisał/a:
Wczoraj u weta dorwałam przykładową ulotkę o królikach. Fatalną wizualnie, ale istniejącą i niosącą wiedzę.

ja u mojego weta widziałam o fretkach ;) Osobiście bardzo podoba mi się pomysł, chciałabym go "rozszerzyć" o rozniesienie ulotek po specjalistycznych lecznicach weterynaryjnych w większych miastach. O tym wielokrotnie już było pisane zresztą.
Mi "się chce", ale muszę to przemyśleć i mogę dać odpowiedź w weekend/po weekendzie.
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 28, 2013 16:47   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Uważam, że powinny powstać trzy ulotki:

- ogólna o szczurach
- ogólna o szczurach rodowodowych, dla laików
- o obowiązkach i przywilejach właściciela szczurów rodowodowych, dla hodowców, do wręczenia nowym z rodowodem i ew. wyprawką;
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 28, 2013 16:56   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


pszczółka, :serducho:


A przechodząc do konkretów, trzeba by przyjąć pewne założenia do projektu. Poniżej moje pierwsze nieuczesane myśli:

:lapa: Ulotka ma być gotowa na najbliższą wystawę, czyli na 10.05.2013
=> czyli ostateczna wersja materiału z pełnym projektem graficznym musi być gotowa najpóźniej 12.04.2013 (bo długi weekend!)
=> czyli ostateczna wersja tekstu musi być gotowa do 31.03.2013
=> czyli mamy miesiąc.

:lapa: Ulotka ma być "reużywalna", czyli nadawać się do wykorzystania nie tylko na wystawie, ale np. do propagowania wiedzy innymi "papierowymi" kanałami (np. w lecznicach weterynaryjnych)

:lapa: Ma szerzyć wiedzę ogólną o szczurach (patrz filmik z udziałem Niamey - to bardzo dobry skrót do wykorzystania!) oraz nienachalnie propagować zrzeszone hodowle

:lapa: Odnośnie formy - wg mnie ulotka musi być:
+ krótka i konkretna (proponuje zmieścić się na stronie A4 np. złożonej na 3 w harmonijkę) - jak będzie za mało miejsca to trzeba dawać wskazania na dalsze źródła informacji
+ czytelna i zrozumiała również dla nie-szczurniętych
+ ładna, żeby zachęcać (również wzrokowców :P )
+ może w kolorach SHSRu - to nie jest nachalne, a może się dobrze kojarzyć

:lapa: Odnośnie treści - poniżej to co mu się kiedyś we współpracy z AD udało "zebrać" w formie listy życzeń i zażaleń do ulotki:
+ dane o gatunku (żyją średnio 2 lata, waga, nocny tryb życia...)
+ jednopłciowa stadność (w tym łączenie!) oraz może współistnienie z innymi zwierzętami
+ info o (nie)rozmnażaniu (zapłodnienie to chwila, ciąża ok. 21 dni, w miocie nawet do 20 malców, oddzielanie małych w 5-tym tygodniu życia - tu chcę fotkę pokazującą parkę zdolną do rozrodu młoda samica i duży samiec, może też rujka poporodowa?)
+ karmienie (sucha karma, warzywa, wszystkożerność to nie wszystko żerność, woda)
+ utrzymanie (rozmiar i wyposażenie klatki, ściółki)
+ leczenie (chorowitość, nie wszyscy weci, koszty!)
+ źródła informacji i pomoc (fora)
+ alternatywy dla sklepów (adopcje, SHSRP)
+ szczur to nie zabawka, nie nadaje się na prezent (dojrzałość opiekuna, alergie, szkodnik! wakacje)!
Ostatnią stronę (okładkę) proponuję w pełni poświęcić na promowanie SHSRP.

:lapa: Forma dystrybucji na najbliższej wystawie
Mi się marzy wciśnięcie ulotki każdej osobie przekraczającej progi wystawy (czyli nie tylko osoby wprost zainteresowane szczurami). To by wymagało dużej ilości ulotek i osób chętnych do rozdawnictwa (to już nie godzinka, to dwa dni pracy).

Pytania na które nie umiem sobie obecnie odpowiedzieć:
- Ile sztuk takiej ulotki trzeba by wydrukować na wystawę? Czy wiemy ile osób może być na wystawie? Może można takie dane z poprzednich wystaw wyciągnąć? Choćby rząd wielkości.
- Ile może kosztować wydruk? Jakie mamy opcje "papierowe" (super kolor, piękny papier czy wersja "ekonomiczna")

[ Dodano: Czw Lut 28, 2013 16:58 ]
AngelsDream napisał/a:
- o obowiązkach i przywilejach właściciela szczurów rodowodowych, dla hodowców, do wręczenia nowym z rodowodem i ew. wyprawką;
Będę niewychowana jak napiszę, że może to to SHSRP by sobie przygotowało samo? :>

Mi się dwie pierwsze skleiły w jeden materiał - z tą ostatnią stroną ulotki dla rodowodowych. Ale nie musi tak być koniecznie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 13