Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: limomanka
Pon Sty 26, 2015 23:31
[Warszawa+] Kto pokocha Wielką Stopę?
Autor Wiadomość
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 24, 2015 01:06   [Warszawa+] Kto pokocha Wielką Stopę?
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


1. Liczba szczurów do oddania: jeden

2. Płeć szczurów: wykastrowany samiec

3. Wiek szczurów: orientacyjnie 4-6 miesięcy

4. Miasto: Warszawa

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: okolice Warszawy i Łódź bez problemu, do innych miast możliwy transport grzecznościowy

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły:
- odmrożenie ogonka skutkujące martwicą jego koniuszka - w wyniku powikłań konieczne było usunięcie większości ogonka - zostały może 3-4 cm;
- uszkodzenie (odmrożenie?) koniuszka prawego uszka - kawałeczek odpadł, obecnie trudno to nawet zauważyć;
- ropień w prawym uszku za błoną bębenkową - obecnie zaleczony, nie widać śladu (ale jak wiadomo ropnie lubią powracać - konieczna okresowa kontrola);
- lamblie (bez objawów, wykryte w rutynowym badaniu kału) - już po kuracji, czekamy na kontrolne badanie kału.
Kastrowany przy okazji operacji ogonka (5.01.2015).
Jeśli badanie kału (na koniec miesiąca) nic nie wykaże to jest zdrowy i może biec do nowego domku.

7. Charakter, usposobienie szczurów: Ciekawski, ale jeszcze lękliwy. Spina się przy braniu na ręce, ale na rękach już jest OK, a tulony w pozycji na pleckach rozluźnia się i nie wyrywa.
Nie próbował gryźć nawet w początkowej fazie przy robieniu zastrzyków z Oxyvetu.

8. Stosunek szczurów do człowieka: jw.

9. Stosunek do innych szczurów: Brak danych - nie łączę do mojego stada. Na zapachy moich samców nie reaguje nerwowo, raczej z zaciekawieniem.
Przed kastracją miał mocno pomarańczową skórę, obecnie zdecydowanie mu się poprawiło.

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: Jest u mnie na DT.

11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: nd.

12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek: nd.

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: brak

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: nd.

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: Dużo serca, towarzystwo do zabaw, opieka weterynaryjna.
Obowiązuje standardowa ankieta adopcyjna, ew. wizyta przedadopcyjna i umowa adopcyjna.

16. Zdjęcia szczurów: Dołączę jak tylko zrobię. Najbardziej standardowo standardowy kaptur świata.
/Edit


17. Kontakt: PW.

18. Kilka słów o szczurze: Myszon znaleziony pod koniec roku przez Straż Miejską na ulicy - biegał na mrozie - albo komuś uciekł albo... jest kolejnym "nietrafionym prezentem gwiazdkowym" :| Trafił do mnie na leczenie i DT.
Gdy do mnie dotarł ważył 280g, teraz dobił 400g i ewidentnie rośnie, więc stawiam raczej na 4 miesiące niż 6, choć nie znając jego pochodzenia trudno to ocenić. Futro miał już dorosłe, samczy łupież intensywny.
Pilnie potrzebuje towarzystwa i... instruktora szczurzego życia - nigdy chyba nie widział hamaka, bo po 2 tygodniach nadal nie wie co z nim zrobić. No i nudzi się sam w klatce.
Ktoś pokocha?
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 24, 2015 20:10   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Wrzuciłam zdjęcia - sorki za jakość, robione komórką i bez lampy.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
mikanek 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 383
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 26, 2015 18:28   
   Zwierzątka: 2 koty, 1 królik, 3 szczury


Jaki cudowny krówek :serducho:
_________________
Toffi & Ryjek & Paszczak
*za tęczowym mostkiem hasa Susełek* Mikaś* Rychu, Nelisława * Muminek* Mika* Victoria*Surik*Hipcio*Pimplak*Gocia*Gajutek*Mika*Migotka*Julcia*Suri*Bubu*Kotlecik*Surik
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 26, 2015 23:28   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Myszon dostał propozycję spędzenia swojego życia na Hawajach, wśród pięknych kobiet i z wyżywieniem klasy trzech gwiazdek Michelin :serducho:
Może mi kiedyś jakiś kąsek przyśle...
A jeśli nie to i tak serducho mi się raduje - z bezdomnego szczura awansuje właśnie na księcia z bajki :mrgreen:

Jeśli się uda to do swojego księstwa jedzie już w piątek.
Temat można zamknąć :D
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 12