Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Śro Paź 22, 2014 15:06
Administracja
Autor Wiadomość
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 30, 2013 12:13   Administracja

W związku z tym: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15592
Cytat:
W związku z odejściem AD na urlop, po przeanalizowaniu sytuacji MT podejmuje co następuje. W wyniku postępowania niezgodnego z netykietą i etyką koleżeńską, działającego na szkodę forum oraz prowadzącego także do utraty zaufania przez zespół moderujący, jednogłośnie zdecydowano o zdjęciu użytkowniczce AngelsDream uprawnień administracyjnych i zablokowaniu dostępu do podforum do końca lutego 2014 r. Ponadto ranga administratora została jej odebrana bezterminowo. Po zakończeniu trzymiesięcznego urlopu AD ma prawo powrotu do składu MT na stanowisko moderatora. Decyzję w tej sprawie zespół moderujący podejmie po stosownym wniosku ze strony użytkowniczki.

mam kilka uwag.
Przede wszystkim chciałabym wiedzieć co MT rozumie w tym konkretnym przypadku za "postępowanie niezgodne z netykietą i etykietą koleżeńską" oraz "działanie na szkodę forum".
AD, wiem, że prosiłaś, żeby nie drążyć tematu, ale wybacz, nie uszanuję prośby, bo tu nie chodzi o Ciebie personalnie.
Chodzi o to, że MT usuwa Admina ze stanowiska nie tylko bez porozumienia z użytkownikami, którzy przecież go na to stanowisko wybrali, ale i rzucając tylko lakonicznie wytłumaczenie. Sorry, ale lepsze uzasadnienia są nawet przy ostach.
Wydaje mi się, że na forum panuje demokracja - razem decydujemy o zmianach, regulaminie, trochę też o składzie MT. Pamiętam dziesiątki sytuacji, kiedy MT argumentował przyznanie lub nie przyznanie ostów czy właśnie skład moderacji.
Proszę więc o konkrety - czemu Admin nie jest już Adminem?
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Lis 30, 2013 12:23   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Ja również jestem ciekawa wyjaśnień.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Sob Lis 30, 2013 12:46   

Myślę, że sporo osób jest.
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Sob Lis 30, 2013 14:20   

Przychylamy się do konieczności podania bardziej konkretnego wyjaśnienia. Pracujemy nad nim, postępy można śledzić w tym wątku: http://forum.szczury.biz/...35a7ed1a9b401b6, gdzie pojawił się już wstępny komunikat.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 30, 2013 14:20   
   Zwierzątka: -


Też się dorzucam do tego pytania.

Edit:
O, będę śledzić. :P
_________________
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Sob Lis 30, 2013 21:06   

W tym wątku pojawiło się bardziej konkretne wyjaśnienie sytuacji.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 30, 2013 21:17   

Devona, dziękuję za wyjaśnienie.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 30, 2013 21:59   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Dzięki baby za otwarcie tematu, a Devonie za wyjaśnienia. Rzadko udzielam się w tematach "administracynych" i szanując prośbę AD nie będę drążyć przyczyn zaistniałej sytuacji, natomiast pozwolę sobie jednak ją skomentować (na tyle na ile pozwala pisanie z komórki).

Sytuacja, w której Admin przestaje być adminem, a oficjalny mocno lakoniczny komunikat do użytkowników pojawia się dopiero po paru dniach jest dla mnie co najmniej niezadowalająca - niezależnie od przyczyn jej zaistnienia.
Bardzo jestem również zainteresowana zapowiadanym na później wyjaśnieniem kwestii cenzurowania postów. W jakim czasie można się spodziewać takich informacji?

Ze swojej strony chciałabym tylko bardzo podziękować AD za cały okres jej dbania o forum. I tego chyba najbardziej mi zabrakło - w szczególności ze strony MT. Łatwo jest nie być w konflikcie czy nie popełniać błędów nic nie robiąc - o wiele trudniej robiąc bardzo wiele.
AD, :kwiatek:
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Sob Lis 30, 2013 22:48   

Pyl, doprecyzowując, chciałabym podkreślić, że zacytowany poniżej fragment wypowiedzi nie opisuje faktycznego stanu.

Pyl napisał/a:
Sytuacja, w której Admin przestaje być adminem, a oficjalny mocno lakoniczny komunikat do użytkowników pojawia się dopiero po paru dniach jest dla mnie co najmniej niezadowalająca - niezależnie od przyczyn jej zaistnienia.
AnglesDream dobrowolnie i samodzielnie zdecydowała o swoim urlopie. W związku z tym zespół moderujący postanowił zablokować jej dostęp do podforum, co nie wydaje mi się kontrowersyjne. Z uwagi na względy techniczne można to było zrobić tylko poprzez zdjęcie rangi administratora. Następnym krokiem była dyskusja i decyzja MT o dyscyplinarnym pozbawieniu AD tej rangi. Te dwie sprawy są od siebie zupełnie odrębne i oddalone w czasie. Po każdym z tych posunięć stosowna informacja pojawiła się na forum, w jednym z przypadków zbyt lakoniczna dla użytkowników, stąd dodatkowe wyjaśnienia. Tak więc nie jest prawdą, że zdecydowaliśmy o dyscyplinarnym usunięciu, o czym poinformowaliśmy z opóźnieniem. Wcześniejsza zmiana w statusie użytkowniczki AngelsDream miała zupełnie inne przesłanki i nie zdecydowaliśmy jeszcze wtedy o odebraniu jej rangi bezterminowo.

Pyl napisał/a:
Bardzo jestem również zainteresowana zapowiadanym na później wyjaśnieniem kwestii cenzurowania postów. W jakim czasie można się spodziewać takich informacji?
Dyskusja na ten temat ciągle trwa, to nie jest łatwa kwestia. Na razie nie ma jednomyślności (zaangażowaliśmy cały MT, nie tylko administratorów). Decyzja zostanie podana do wiadomości publicznej bez zbędnej zwłoki od momentu jej podjęcia.

Jeśli chodzi o publiczne podziękowania czy raczej ich brak - mogę odpowiedzieć tylko za siebie. Nie potrafię w tej chwili napisać publicznie szczerego komunikatu o takiej treści, kierowanego do osoby usuniętej dyscyplinarnie za działanie na niekorzyść mojej osoby w imieniu zawiedzionego zespołu, który z tą osobą współpracował. Pozostali członkowie MT najwyraźniej podzielają moje rozterki i uważają, że to nie jest stosowny na to moment. Łatwo oceniać, nie znając wszystkich aspektów sprawy (bo relacji z mojej perspektywy nie podałam, tak więc inne informacje mogą być tylko jednostronne). Uwierz, że jestem daleka od potępiania, wolę jednak dyplomatycznie przeczekać burzę. Gdy emocje opadną, na pewno publicznie zabiorę głos także w tej kwestii. Na razie podziękowałam prywatnie. Poza tym priorytetem jest teraz dla mnie kwestia decyzji, nad którą ciągle debatujemy.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 30, 2013 23:25   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Piszę nadal skrótowo i bez cytowania, bo nadal z komórki.

Devona, dzięki za info, że są to dwie odrębne decyzje - ze strony zwykłego żuczka tej odrębności po prostu nie widać - wygląda raczej jak odległa (ukryta jeszcze) jedna burza, gdze czasem widać piorun, a czasem słychać grzmot. Może to co piszesz, że to jedyne techniczne rozwiązanie, podane w odpowiednim czasie rozjaśniłoby sprawę.
Tak czy siak trzymam kciuki za dalsze decyzje. I żałuję, że ich termin jest bliżej nieokreślony.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
cornflakegirl 



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 1602
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sob Lis 30, 2013 23:27   
   Zwierzątka: 2 szczury i 2 psy


Wpierw sporo się rozpisałam na ten temat. Jednak teraz doszłam do wniosku, że bardzo chciałabym podziękować AngelsDream za jej dotychczasową opiekę nad forum, podobnie jak Pyl uważam, że odwaliłaś kupę dobrej roboty.

I wydaje mi się, że co by się wydarzyło należą się AD oficjalne podziękowania, chociażby ze względu na
Cytat:
ogólnie pojętą netykietą (mamy tutaj na myśli zasady przyzwoitości w internecie, nie dotyczy to używanego słownictwa czy formy wypowiedzi, ale sposobu traktowania innych osób)


To po prostu jest w dobrym tonie.
_________________
moje dziewczynki: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13637

ze mną: Nutelka i Mortadela na wiecznym DT
za TM: Elza, Siwa, Tola, Lusia, Wena, Nanna, Neska(*)
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Sob Lis 30, 2013 23:40   

Pyl napisał/a:
dzięki za info, że są to dwie odrębne decyzje - ze strony zwykłego żuczka tej odrębności po prostu nie widać - wygląda raczej jak odległa (ukryta jeszcze) jedna burza, gdze czasem widać piorun, a czasem słychać grzmot
Nie mieliśmy żadnych ukrytych zamiarów :) . Po konsultacji z administratorem technicznym musieliśmy zdjąć uprawnienia administratorskie, żeby dostęp do podforum został zablokowany. To samo rozwiązanie zostało zastosowane w przypadku urlopu Layli. Tylko wtedy sytuacja nie była napięta, to i nie wzbudziło to podobnych wątpliwości.

Dziękuję za kciuki w imieniu zespołu, mam nadzieję, że uda się szybko ustalić wspólne stanowisko najkorzystniejsze dla wszystkich.

Cornflakegirl, masz oczywiście prawo do własnego zdania. Zważ jednak proszę na to, że wielu aspektów tej sprawy nie poruszono publicznie. Dla mnie osobiście to była bardzo trudna sytuacja, której się nie spodziewałam :( , bo ufałam w pełni zespołowi. Nikt nie kwestionuje zasług ani wkładu pracy AD, wzmianka o nich pojawiła się w komunikacie. Podziękowania od zespołu na pewno pojawią się w ramach podsumowania całej sprawy, jak tylko rozwiążemy wciąż wiszący nad nami problem, od którego wszystko się zaczęło.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie Gru 01, 2013 00:08   
   Zwierzątka: szczurze damy


Szczerych podziękowań na razie nie napiszę przez to jak zostałam wraz z resztą administracji potraktowana przez AD.
Podobnie jak Devona potępiać w żadnym wypadku nie zamierzam, ale ciężko jest wystosować komunikat z podziękowaniem za współprace skoro jej w finalnym momencie zabrakło.

Devona napisał/a:
Nikt nie kwestionuje zasług ani wkładu pracy AD, wzmianka o nich pojawiła się w komunikacie.

To uważam za bardzo istotne.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Wampiwor 
zzasiedmiogórogrodzianka


Dołączyła: 14 Lis 2008
Posty: 215
Skąd: Poznań/Nowogard
Wysłany: Nie Gru 01, 2013 10:42   

Karena napisał/a:
Szczerych podziękowań na razie nie napiszę przez to jak zostałam wraz z resztą administracji potraktowana przez AD.
a to jest moim zdaniem właśnie brak profesjonalizmu. Myślę, że na dumnym stanowisku administratora powinno nie być miejsca na "ona mnie obraziła", a jedynie na rachunek zysków i strat. Jeśli tak AD Was ubodła, to może coś było nie tak, jeśli przekreśliło to wszystkie jej zasługi dla forum?
Nie rozumiem i nie chcę rozumieć podejścia: tupnę nóżką, foszek, nie podziękuję.
Interpretuję to jako brak klasy.
_________________
Bywam na forum, nie jestem. Szybki kontakt tylko telefonicznie (numer u moderacji)
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Gru 01, 2013 11:03   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Wampiwor, dziękuję za podsumowanie.
Mniej więcej tak w mojej ocenie wygląda post Kareny. AD zrobiła sporo dla forum i należą jej się podziękowania za całokształt.
Wycieczki osobiste i sprawy prywatne nie powinny się mieszać z pracą forumową.
_________________
Moje ogony
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 12