Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: AngelsDream
Śro Maj 21, 2008 13:16
Poradnik kąpielowy.
Autor Wiadomość
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro Mar 05, 2014 14:16   
   Zwierzątka: ....


a po co chcesz kąpać szczury? jeśli dla własnego widzimisie to odradzam. szczurze samce raz na jakiś czas w nizoralu się kąpie bo cuchną niekiedy i mają samczy łupież z nadmiaru testosteronu :)
_________________
...
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 05, 2014 14:23   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


AyumI, na tę porę roku, kąpiele dla szczurów nie są zalecane. Myślę, że warto przełożyć to na lato. U szczurów bardzo łatwo o przeziębienie. Można w okresie letnim na wybieg wyłożyć jakąś kuwetę lub miskę z wodą i przysmakami dla urozmaicenia. Trzeba pamiętać, ze wbrew pozorom, szczury wody nie uwielbiają, co za tym idzie i kąpieli. W większości wypadków, wanna również jest stresującym miejscem.

Woda z mydlinami przyjemnością dla szczurów nie będzie i może być również niebezpieczna.
_________________
Moje ogony
 
 
     
AyumI 


Dołączyła: 03 Mar 2014
Posty: 9
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Śro Mar 05, 2014 15:07   
   Zwierzątka: kota,psa,ryby,myszoskoczka


oczywiście chodzi mi o lato , nie o teraz .. teraz to za zimno jest ...
_________________
początkująca ze szczurami ...
Teqilla [*]
 
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 05, 2014 15:09   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


AyumI, to tak jak mówię. Kąpiel a zabawa w wodzie to dwie różne sprawy u szczurów. Jesli kąpiesz szczura, to namydlasz go i spłukujesz. Jako formę zabawy, to wystarczy wlać do kuwety wodę i wystawić na wybieg. Wanna szczury stresuje najczęściej :)
_________________
Moje ogony
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Mar 05, 2014 16:40   
   Zwierzątka: brak


Połączyłam z już istniejącym tematem.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
kasia2406 


Dołączyła: 05 Lut 2015
Posty: 100
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Sob Lut 07, 2015 12:03   
   Zwierzątka: NIE MAM NO!


Ja moim dziewczynkom kąpiel zrobię ale bez mydła . Były właściciel małych powiedział żeby kąpać je bez mydła w ciepłej wodzie tak żeby mogły sobie popływały . Taką kąpiel mam robić im raz na tydzień . Raz przeżyły już taką przygodę ale nie u mnie :wink: Czy to dobry pomysł?

ort. celownik liczby mnogiej ma zakończenie -om, nie ą
_________________
IDŹCIE BO !
Ostatnio zmieniony przez limomanka Śro Lut 11, 2015 16:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Sob Lut 07, 2015 12:31   

kasia2406 napisał/a:
Taką kąpiel mam robić im raz na tydzień .

Ale po co? Szczury nie lubią wody, a kąpiele nie są im potrzebne, myją się same. W dodatku dla szczurów nieprzyzwyczajonych do wody jest to duży stres i ryzyko przeziębienia (futerko długo schnie).
 
     
kasia2406 


Dołączyła: 05 Lut 2015
Posty: 100
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Pon Lut 09, 2015 14:30   
   Zwierzątka: NIE MAM NO!


Ale po co? Szczury nie lubią wody, a kąpiele nie są im potrzebne, myją się same. W dodatku dla szczurów nieprzyzwyczajonych do wody jest to duży stres i ryzyko przeziębienia (futerko długo schnie).[/quote]

to jest kąpiel ale taka nie do mycia tylko żeby szczurek sobie popływał ... szczerze mówiąc nie wiem po co .
_________________
IDŹCIE BO !
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lut 09, 2015 15:18   
   Zwierzątka: brak


kasia2406, szczurki potrzebują biegania, a nie pływania ;) Zdecydowanie lepiej im zrobi możliwość swobodnego pochodzenia poza klatką. Większość szczurów boi się wody i nie wejdzie do niej z własnej woli. Jeśli Twoje szczury są przyzwyczajone do niej przez poprzedniego właściciela, to możesz spróbować - ale nie wrzucając ich na siłę do wody i dając im możliwość swobodnego wyjścia z niej lub stanięcia w płytszym miejscu. https://www.youtube.com/watch?v=7end071b3zA - tu jest filmik o przyzwyczajaniu szczurów do wody.

Ale pływanie nie jest im w żaden sposób niezbędne do życia ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
kasia2406 


Dołączyła: 05 Lut 2015
Posty: 100
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Śro Lut 11, 2015 15:15   
   Zwierzątka: NIE MAM NO!


smeg napisał/a:
kasia2406, szczurki potrzebują biegania, a nie pływania ;) Zdecydowanie lepiej im zrobi możliwość swobodnego pochodzenia poza klatką. Większość szczurów boi się wody i nie wejdzie do niej z własnej woli. Jeśli Twoje szczury są przyzwyczajone do niej przez poprzedniego właściciela, to możesz spróbować - ale nie wrzucając ich na siłę do wody i dając im możliwość swobodnego wyjścia z niej lub stanięcia w płytszym miejscu. https://www.youtube.com/watch?v=7end071b3zA - tu jest filmik o przyzwyczajaniu szczurów do wody.

Ale pływanie nie jest im w żaden sposób niezbędne do życia ;)


No dobrze . W takim razie kąpiele będę robiła ale wtedy gdy będą chciały. Szczurki są jeszcze młode i są u mnie zaledwie tydzień ,ale puszczałam je po podłodze . W sumie to nie w pokoju tylko w korytarzu . Jest bezpieczny tam się z nimi zapoznaję .
_________________
IDŹCIE BO !
 
     
Sajena 


Dołączyła: 17 Sty 2015
Posty: 15
Skąd: Suwałki
Wysłany: Sob Mar 28, 2015 22:13   
   Zwierzątka: Figa i Felek


Właśnie, mam pytanie co do kąpieli. Moja ogonka po myciu jest żółta. Używam szamponu dla szczeniąt i dobrze go spłukuje i potem wycieram ja w ręcznik przeznaczony tylko dla niej i często prany. W klatce ma drobny żwirek kukurydziany i zawsze trochę sianka. Czy możliwe że to przez szampon albo sianko?
_________________
SAJENA
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 29, 2015 00:17   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Sajena, poczytaj wcześniejsze posty w tym wątku - po co kąpiesz swojego szczura? Czy jest stara lub chora i nie umie już sama zadbać o swoją higienę? Jeśli nie to w ogóle nie jest jej to potrzebne. Szczury same się czyszczą i poza wyjątkowymi sytuacjami nie ma potrzeby ich kąpać.
Żółta może być od szamponu, jeśli jest przeznaczony dla zwierząt ciemnowłosych.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Jolasia 



Dołączyła: 04 Mar 2016
Posty: 62
Skąd: olsztyn
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Nie Mar 06, 2016 21:36   
   Zwierzątka: mój Ptyś - labrador, dwuczłonkowa (śmieszne słowo) złoga G, brat - goryl


Futro szczursenów cały czas śmierdzi petami, pewnie mieszkanie właścicielki :cenzura: jeszcze bardziej... I już tego smrodu wytrzymać nie mogę. Czym mam umyć szczurki? Szampon dla psa może być?

[ Komentarz dodany przez: smeg: Pon Mar 07, 2016 12:03 ]
Na forum nie stosujemy słów powszechnie uważanych za wulgarne!
_________________
Nikt nie obiecywał nam,że w życiu będzie łatwo
Za hajsem pogoń, --- wrogom
Zobacz ile osób,dziś ufa naszym słowom
Ostatnio zmieniony przez smeg Pon Mar 07, 2016 12:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Rusałka 


Dołączyła: 25 Sty 2016
Posty: 782
Ostrzeżeń:
 7/4/5
Wysłany: Nie Mar 06, 2016 21:41   

Postaraj się przetrzymać zapach ogonów. Twoje nie są jeszcze przyzwyczajone do Ciebie, ani do nowego domu. Nie znasz ich reakcji na wodę.
Jeśli jej nie lubią, zbyt szybką kąpielą możesz je tylko jeszcze bardziej zrazić do siebie i do późniejszych prób oswajania z wodą.
Przez czas w którym pannice ochłoną i poznają nowy dom i Ciebie, futerko powinno im wywietrzeć.
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pon Mar 07, 2016 06:57   

Jolasia, możesz spróbować je delikatnie przetrzeć chusteczkami dla niemowląt, ale nic na siłę, żeby ich nie sresować.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 14