Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Red Eyed Devil
Autor Wiadomość
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 16:04   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Super, to możecie mi wyjaśnić genetykę devili - tzn jakie i na czym być mogą?
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 16:43   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


baradwys, devile są nowe i nawet Aglája nie ma dużej wiedzy na ich temat. A dodając, że czescy polecają rozmnażać tylko 'zwykłe devile' to najczęściej nie dopisują do nich dodatków. Skąd potem pomyłki.

Fenotypowo trzeba z ostrożnością opisywać, wiadomo, że czasem jest to złudne.

A i
baradwys napisał/a:
A ku-ku jest o wiele za ciemna na albino devila, więc obstawiam, że jest homozygotycznym devilem
Po homozygocie wyszłyby same devile. A tak nie jest.

quagmire, devile analogowo jak burmese są widoczne na locusie c, na innych się mogą ukrywać. Mogą się łączyć z każdym kolorem. Zawsze z dodatkiem c. Mogą mieć pointy lub nie.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 17:44   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


baradwys napisał/a:
A ku-ku jest o wiele za ciemna na albino devila, więc obstawiam, że jest homozygotycznym devilem. A skoro tak to łącząc ją z siamese uzyskałam siamese i siamese devile, black RED + russian silver RED, a nie żadne himalayany i american blue :roll: W miocie pojawiły się najpewniej seal i agouti pointy, ponieważ z podobnych, pokrewnych połączeń powychodziły agouti pointy (drugi miot po ojcu i miot po siostrze).


baradwys, weź się zastanów co oznacza homozygota, a potem się zastanów, co ty wypisujesz. Devil jest dominujący, homozygota oznacza, że ma dwa takie same allele, skoro tak, to ma dwa razy devila, a SKORO TAK, to by ci się same devile urodziły, bez żadnych syjamów.

Po raz kolejny wykazujesz się niekompetencją jeżeli chodzi o rozpiskę kolorów, sama sobie zaprzeczając i pisząc wykluczające się rzeczy. I sorry, ale tego nie zatuszuje ani znajomość z uber-hodowcami ani ze specami od genetyki, tak samo, jak znajomość z astronautą nie oznacza, że widziało się na Marsie zielone ludziki.

Nie apeluję już o dokształcenie się, ale chociaż o to, żebyś ZANIM coś napiszesz - pomyślała, bo ja wiem doskonale, że bzdury wypisujesz, ale dla szarego użytkownika forum wprowadza to nieco zamieszania i znów, dzięki twoim wypowiedziom wychodzi, że genetyka barwna to jakaś czarna magia :roll:

co do samych himów, silverów i czego-by-tam-jeszcze nie było, to sie nie wypowiem, bo mi sie nie chce tematu zgłębiac, ale dla mnie jeżeli rodzą się SAME czarne, syjamy i silvery, a nie urodzi się ŻADEN russian blue, czy americam blue, to jest to podejrzane (dla niezorientowanych russian silver = russian blue + american blue), chociaż możliwe. Tylko, że w czeskim związku bardzo wygodna i szeroko praktykowaną rzeczą jest opisywanie wszystkiego jako russian silver, bo w razie czego nie będzie niespodzianki, a i na wystawach zawsze mozna zwalić wadliwy kolor na russian silver
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 02:51   

Azi napisał/a:
baradwys, weź się zastanów co oznacza homozygota, a potem się zastanów, co ty wypisujesz. Devil jest dominujący, homozygota oznacza, że ma dwa takie same allele, skoro tak, to ma dwa razy devila, a SKORO TAK, to by ci się same devile urodziły, bez żadnych syjamów.
jak po homozygotycznym devilu i siamese chcesz mieć 100% devili? Nijak Ci nie wyjdzie 100% devili, jeśli nie pokryjesz drugim devilem, więc może sama się zastanów co piszesz?
Cytat:
co do samych himów, silverów i czego-by-tam-jeszcze nie było, to sie nie wypowiem, bo mi sie nie chce tematu zgłębiac, ale dla mnie jeżeli rodzą się SAME czarne, syjamy i silvery, a nie urodzi się ŻADEN russian blue, czy americam blue, to jest to podejrzane (dla niezorientowanych russian silver = russian blue + american blue), chociaż możliwe
więc jeśli możliwe to o co halo?
Azi napisał/a:
Tylko, że w czeskim związku bardzo wygodna i szeroko praktykowaną rzeczą jest opisywanie wszystkiego jako russian silver, bo w razie czego nie będzie niespodzianki, a i na wystawach zawsze mozna zwalić wadliwy kolor na russian silver
toś teraz wyskoczyła, a hodowcy SHSRP nigdy nie ocenili żadnego szczura fenotypowo? A to dziwne?
to raz a dwa jak sama zauważyłaś
Cytat:
A ku-ku jest o wiele za ciemna na albino devila, więc obstawiam, że jest homozygotycznym devilem. A skoro tak to łącząc ją z siamese uzyskałam siamese i siamese devile, black RED + russian silver RED, a nie żadne himalayany i american blue :roll: W miocie pojawiły się najpewniej seal i agouti pointy, ponieważ z podobnych, pokrewnych połączeń powychodziły agouti pointy (drugi miot po ojcu i miot po siostrze).

gdyby miot był po dwóch homozygotycznych devilach przyznała bym Ci rację, w tym przypadku po prostu nie mogę. Zaczerpnęłam wiedzy u osoby, która tę odmianę stworzyła oraz czeskiego hodowcy, który całą swą uwagę skupia właśnie tej odmianie oraz rozmnaża nie tylko czarne devile jak bodaj wuna pisała ;)
Dla mnie ich słowa mają więcej racji, jako iż mają wiedzę nie tylko czysto teoretyczną w temacie tej odmiany ;)
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
Ostatnio zmieniony przez baradwys Wto Kwi 03, 2012 03:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 03:20   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


Off-Topic:
jak skończycie dochodzenie do prawdy, to napiszcie to, proszę, tak, żebym i ja mogła zrozumieć od deski do deski :P z góry dziękuję ;)
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 08:57   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


baradwys, devil jest dominujący, nie recesywny. Dominująca homozygota oznacza, że masz po niej 100% devili heterozygotycznych - jawnych (na odmianie akromelanistycznej) bądź ukrytych (na odmianie nieakromelanistycznej - czy znaczenie słowa akromelanizm, też wytłumaczyć?) i ZERO czystych odmian akromelanistycznych. Nie jęcz i przeanalizuj znaczenie przedrostka "homo" i "hetero" ze słowem "zygotyczny" ;)

Ponieważ nie rozumiesz, to napiszę jasno i przejrzyści na prostych literkach.

AA + aa = Aa i aA, które dają to samo, a barwa jest widoczna (ujawniona) przy genie dominującym. Dlatego skoro obstawiasz (ty personalnie obstawiasz, a nie żaden inny hodowca, tylko ty, bazując na swojej wiedzy), to znaczy, że nijak tego nie rozumiesz... amen.

baradwys napisał/a:
hodowcy SHSRP nigdy nie ocenili żadnego szczura fenotypowo?
widzisz i tu jest róznica, bo jezeli potem wychodzą "niespodzianki", to nikt nie robił nie wiadomo jakiego halo i nie próbował tworzyć zalezności genetycznych od nowa, tylko przyznawał sie do pomyłki i poprawiał rodowody - patrz moja Athame. Mylić się jest rzeczą ludzką i każdy ma do tego prawo, ale iść w zaparte w ślepym zacietrzewieniu... to głupota.
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 12:26   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


baradwys napisał/a:
jak po homozygotycznym devilu i siamese chcesz mieć 100% devili? Nijak Ci nie wyjdzie 100% devili, jeśli nie pokryjesz drugim devilem, więc może sama się zastanów co piszesz
baradwys, devil jest mało znany jako odmiana, ale są prawdy poznane wieki temu i nie da się tego zaprzeczyć.
Znajdź słownik i przeczytaj czym różni się homozygota od heterozygoty.

majlena, wszystko jest jasne i oczywiste, po prostu baradwys jeszcze wiele się musi nauczyć. :)
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 12:40   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


wuwuna, majlena by chciała zrozumieć devile, a nie miot mityczny ;) Chyba.

Czyli działa jak burma? Więc Devil jest widoczny tylko na akromelanistycznych szczurach? Może być na burmie?
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
Ostatnio zmieniony przez smeg Wto Kwi 03, 2012 12:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Szura 
Wasza Wyskokowość



Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 1069
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 12:42   

Ja mam wrażenie, że może baradwys myśli, że devile warunkuje gen recesywny? Albo że to dominacja niezupełna? Albo miesza to jeszcze z locus C?
_________________
Jeśli powstaniesz choć jeden raz więcej niż upadłeś, uda ci się.
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 13:30   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


quagmire napisał/a:
wuwuna, majlena by chciała zrozumieć devile, a nie miot mityczny
Majlena, pytaj co chciałabyś wiedzieć, chętnie odpowiem. :)

quagmire napisał/a:
Czyli działa jak burma? Więc Devil jest widoczny tylko na akromelanistycznych szczurach? Może być na burmie?
działanie analogowo jest takie samo jak przy burmie. Może się z nią łączyć. devila, burmese można zobaczyć tylko na locusie c. Na innych są niewidoczne jeśli nawet występują.

baradwys, a miotów typu siamese, himalayan + devil było kilka i rodziły się czasem same devile. Jak i po 2 devilach nie muszą się rodzić same devile. Więc nie trzeba wszystkiego samemu rozmnażać by wiedzę mieć.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 19:21   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


W tym temacie pozostawiłam posty o dziedziczeniu się odmiany RED, pozostałe zostały wydzielone do dwóch tematów.

Temat o nieścisłościach w rodowodach: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=12039

I tymczasowy temat umieszczony na podforum Ważne dyskusje: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=12040

AD
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Czw Maj 10, 2012 12:44   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


To ja się gwoli tematu pochwalę moimi devilkami. :D


Gunju - standard, red eyed devil agouti, varieberk




Ganix - standard, red eyed devil, double berkshire




Razem:

_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 08, 2012 22:10   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki








QWORONOG van Blue Moon
(standard, teddy rex, RED, himalayan?, berkshire)
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Nie Lut 17, 2013 16:25   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Jak będzie wyglądał w takim razie burmese devil - czym się bedzie różnił fenotypowo od zwykłego burmese?
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Nie Lut 17, 2013 16:28   

mmarcioszka, wunia pokazywała w miocie B WWW :)
_________________


 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.32 sekundy. Zapytań do SQL: 12