Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Nie Paź 13, 2013 20:46
Co zrobić z tematem o nieścisłościach w rodowodach?
Autor Wiadomość
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 18:57   Co zrobić z tematem o nieścisłościach w rodowodach?
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Off-Topic:
To ja mam pytanie do MT - skoro jednak dyskutowany jest konkretny przypadek konkretnego miotu to ta dyskusja nie powinna być w wątku miotu? Bo powinna być dostępna dla wszystkich zainteresowanych miotem bez przekopywania pół allo. Tu chciałabym się czegoś dowiedzieć ogólnego o Red Eyed Devil.
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Czw Kwi 05, 2012 20:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 19:03   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Off-Topic:
Pyl, wątek został wydzielony na prośbę hodowcy. Nie wiem, czy mamy prawo zmuszać hodowcę, żeby takie posty były w temacie miotu. Można podać link do tej części dyskusji lub ją ponownie wydzielić. Jestem otwarta na propozycje.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 19:25   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Off-Topic:
AngelsDream, mam tego świadomość, dlatego też piszę publicznie. Jak dla mnie to jest to bezpośrednio związane z danym miotem i ma znaczenie dla kupujących szczury z tego miotu. Mnie mamy prawo do pełnej i rzetelnej informacji od strony hodowców - zarówno zrzeszonych w SHSRP jak i innych związkach. I nie jest dobrze, jak odniesienie jest do tematu ogólnego dotyczącego RED, bo jest to mylące.

Jako laik nie jestem w stanie ocenić wiedzy, doświadczenia czy rzetelności hodowcy - powyższa wymiana zdań choć może nie jest miła jest pomocna, więc można ją traktować również jako dotyczącą konkretnej hodowli.

Więc dla mnie ta informacja powinna być (kolejno wg "pasowania"):
- w temacie miotu (bo dotyczy konkretnych danych danego miotu) lub
- w wydzielonym wątku dotyczącym omówienia wątpliwości związanych z tym miotem (tylko po co dwa wątki?) lub
- w wydzielonym wątku dotyczącym wątpliwości odnośnie tej konkretnej hodowli (nie ma już przypadkiem takiego?)

Żeby nie było - nie znam się na genetyce szczurów, nie mam na celu atakowania nikogo. Ale jeśli są jakieś zastrzeżenia to potrzebne jest miejsce na ich omówienie i prezentację argumentów obu stron - byle w miejscu czytelnym dla wszystkich, a nie tylko dla zainteresowanych np. genetyką.
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 19:26   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


AngelsDream, ja jestem za tym, aby rozmowa o konkretnym miocie, konkretnym przypadku nie był w ogólnym o devilu, bo nie pasuje. tu ludzie woleliby poczytać, co to za odmiana.

Może zapytać baradwys, co myśli o nazwie na wydzielenie.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
Ostatnio zmieniony przez wuwuna Czw Kwi 05, 2012 19:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 19:26   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Off-Topic:
Pyl, w pełni się zgadzam z Tobą, tylko nie wiem, co dalej z tym zrobić.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 19:36   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Off-Topic:
AngelsDream, moje zdanie znasz, ale to tylko moje zdanie. Nie pali się, można poczekać jak się wypowie jeszcze parę zainteresowanych osób.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 19:40   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Off-Topic:
Pyl, wuwuna, napisałam do baradwys, osobiście proponuję przenieść post do tematu hodowli, a nie miotu.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 19:42   

Off-Topic:
podzielam zdanie Pyl ;)
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 19:48   

Off-Topic:
Pyl, właściwie czemu dopiero teraz wyprowadziłaś takie życzenie, skoro o miocie i niewiedzy baradwys pisali tu wcześniej już inni forumowicze?

Ja zajrzałam do tematu miotu, znalazłam odnośnik i czy mi się podobało, czy nie, przerzuciłam tu swój post.

Baradwys już nie raz i nie dwa przerzucała dyskusje na temat swojej szeroko pojętej genetycznej niewiedzy do tematów dotyczących odmian, w tym dziale. Choćby satyny/LH. Byłabym zobowiązana, gdyby modteam zajął się również tym.

Jestem za wydzieleniem obu typów postów do odrębnych tematów w dziale hodowli. Będzie czytelniej.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 19:50   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Off-Topic:
nezu, ale jak? Co proponujesz?

Temat samej hodowli wydaje się najwłaściwszy, z zastrzeżeniem, że odpowiednie linki pojawią się z krótkim opisem w tematach miotu/miotów.


Większość z tych postów, jeśli nie wszystkie, zostanie potem posprzątana, ale to pewnie wiecie.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 19:54   

Wolałabym, żeby informacje dotyczące wątpliwości co do rzetelności i szczerości hodowli baradwys były przejrzyste i widoczne, a nie ukryte między 80 a 87 stroną w dyskusji o jakiejśtam odmianie lub po prostu usunięte, bo modteam nie wiedział jak się do tego zabrać.

Jak?
W sumie, nie wiem, nowa budowa forum nie umożliwia wrzucenia tego tak, żeby było zupełnie przejrzyste, ale mimo wszystko proponowałabym przeniesienie obu typów postów o obu odmianach w tej hodowli do tematu/tematów w tym samym dziale w którym, między innymi, dyskutuje się o nierzetelnych hodowlach.

Moim zdaniem baradwys powinna być dokładnie monitorowana, a potencjalni chętni mają prawo wiedzieć o wątpliwościach jakie budzi jej wiedza. Miot po sklepowej samicy? Wyraźnie opisany jako miot wpadkowy? Bazą dla devili w miocie mitycznym?

Dlaczego nie zostało to nigdzie napisane? :roll:
<dopisek>
Co prawda temat LH/satyn dotyczył miotu Nakoty, ale to baradwys najgłośniej w nim krzyczała. Po raz kolejny zresztą powołując się na ubrehodowców z Czech którzy wiedzą wszystko.
Ostatnio zmieniony przez nezu Czw Kwi 05, 2012 20:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Lavi 



Dołączyła: 20 Sty 2007
Posty: 2838
Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 20:02   
   Zwierzątka: Szczur x2, psiak


A może zrobić temat w ważnych dyskusjach tak jak to było z tematem radzia?
_________________
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 20:04   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


nezu napisał/a:
Miot po sklepowej samicy? Wyraźnie opisany jako miot wpadkowy? Bazą dla devili w miocie mitycznym?

Dlaczego nie zostało to nigdzie napisane?
Te informacje powinny się znaleźć w temacie miotu. Bo to przykre, że hodowcy się starają, a jeden zataja tak ważne rzeczy jak pochodzenie tak bliskiego przodka..
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 20:04   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Lavi, ale to jednak bardziej kwestia hodowlana, a nieścisłości w rodowodach mogą się zdarzyć zawsze. Dajcie chwilę, spróbuję skleić taki temat.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 20:08   

Będę zobowiązana.
Tak jak będę zobowiązana jeśli naprostuje się sytuację ,iotu A rotta taivas i mój wywód na temat genetyki oraz rewelacje shy znajdą się gdzieś, gdzie je widać.
Zabawne, ale nie mogę znaleźć tego tematu, a w temacie miotu A nie ma informacji o wycięciu i przekierowania..

Nie mam pretensji do obecnej ekipy rządzącej, po prostu fajnie gdyby to wreszcie jakoś...naprostować...

<dopisek>
O, proszę, znalazłam.
Nawet nie do LH to dali, tylko do odmian ogólnie... :roll:

http://forum.szczury.biz/...r=asc&start=315

Szkoda, że Nakota do dziś nie wkleiła żadnych aktualnych zdjęć i takich z okresu dorastania tej jej "satyny".
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 14