Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowotwory mózgu
Autor Wiadomość
Biała 
wieczny student vet



Dołączyła: 31 Gru 2008
Posty: 1642
Skąd: wrocław
Wysłany: Nie Mar 21, 2010 18:33   

:( I nie wiem co robić

Ziu ma rok i 3 mce, problemy zaczęły się po śmierci Szczuni czyli pod koniec stycznia, pod koniec lutego podejrzenie zapalenia mózgu, póżniej guza, póżniej pasożyty ( pogorszenia regularnie (już 7 razy) co piątek wieczorem....
Wczoraj było znów tragicznie nie ma siły głowy utrzymać steryd pomógł jej spać, jeść nie może suchego już bardzo długo, ale mokre jadła do pt chętnie.
Całą noc zupełnie bezwładna, doszły problemy z oddychaniem i podałam dexafort ( taka syt już 3 ci raz, po poprzednich pogorszeniach po 3 dniach wracała do "normy" ) dziś podgryza ogzórka, ok 17-18 zaczęła chodzić, i podjadła ryzyku na mleku, wygląda lepiej.
A pani doktor doradza mi eutanazę, ja nie wiem nie potrafie się z tym pogodzić...nie chce abyście oczywiście za mnie decydowali, chcę tylko wiedzieć, czy to rzeczywiscie wygląda jak guz?? Czy nie "ulżenie" jej będzie tylko przedłużeniem cierpienia?? Czy poczekać jeszcze??
_________________

 
     
Szura 
Wasza Wyskokowość



Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 1069
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 22, 2010 11:47   

Biała, moim zdaniem samolubnym jest utrzymywać ją przy życiu. Eutanazja to bardzo trudna decyzja, ale czasem konieczna. Przemyśl dobrze i zdecyduj tak, aby potem tego nie żałować. Znasz swoją szczurkę najlepiej i tylko Ty możesz najdokładniej ocenić sytuację. Jeśli wet doradza eutanazję, to raczej jest nieciekawie. Do jakiego weta chodzisz? Może idź do innego i skonsultuj?

Od siebie dodam, że życie nie zawsze jest najwyższą wartością, nie przy ogromie cierpienia - Twoja mała prawdopodobnie naprawdę źle się czuje, pomyśl, czy przedłużanie tego jest ok.
_________________
Jeśli powstaniesz choć jeden raz więcej niż upadłeś, uda ci się.
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 12:44   

Biała napisał/a:
A pani doktor doradza mi eutanazę
jeśli wet to doradza, to nie ma na co czekać. Musi być naprawdę źle i bez nadziei na poprawę. Usypia sie zwierzę, które nie rokuje poprawy.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Mar 23, 2010 09:01   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Ja zaczynam myśleć o eutanazji, jeśli stan zwierzęcia poprawia się np. tylko po sterydzie i jest to sztuczne podtrzymywanie. Nie czekam, aż szczur przestanie jeść, to znaczy staram się nie czekać. Jeśli wet (sprawdzony) doradza eutanazję, to tym bardziej.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 11