Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Galastop, Tamoxifen - leki przeciwko gruczolakom
Autor Wiadomość
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Mar 21, 2013 11:15   
   Zwierzątka: brak


mandinka, lepiej na raz, ale ja np. podawałam po 1-2 ml co pół godziny, ile dałam radę, żeby szczur się nie przemęczał, ale jednak żeby była to w miarę jedna dawka. Trochę pocieknie na pewno po pyszczku, ale nie przejmuj się. Najlepiej włożyć dzióbek strzykawki z boku pyszczka, między policzek a zęby i wlewać powoli, żeby nie wstrzyknąć przypadkowo prosto do gardła i nie zakrztusić szczura.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 21, 2013 11:15   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Raczej nie musisz na raz. Ale lepiej nie przez cały dzień. Chyba jednak nie obędzie się bez podania na siłę. Tylko trzeba bardzo uważać, żeby szczur się nie zadławił.

Dlatego też polecamy Dostinex, bo miesza się tabletkę z odrobiną miękkiej karmy i o ile też trzeba podać strzykawką na siłę, bo bardzo szczurom nie smakuje, to jednak podaje się dużo mniej.

Dostinex to lek dla ludzi - na receptę. Można też spróbować z Bromergonem (też dla ludzi, na receptę). Bromergon podaje się codziennie - pół tabletki na 500 gramów szczura. Go jedzą.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
mandinka 


Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 45
Wysłany: Czw Mar 21, 2013 11:20   

no czytałam też tutaj o tym Dostinexie, jesli Galastop bedzie jej pomagal to pojde do swojego lekarza po recepte, ale sama nie wiem, czy w ogole bedzie jakas poprawa... jutro wet i kolejna dawka sterydu. Wtedy steryd zadzialal swietnie, ale dopiero po trzeciej dawce. Jak Apolnia wstanie i wyjdzie ze swojej materiałowej norki to sprobujemy jej podac strzykawka ten Galastop, nie chce jej teraz wywlekać na siłę, bo ona się bardzo denerwuje wtedy.
_________________
Apolonia (+), Lukrecja (+), Biała pańcia (+), Czarna pańcia (+), Winston (samica), Masza (+), Szudrak (Arabela+), Daisy, Mela
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Mar 21, 2013 11:22   
   Zwierzątka: brak


quagmire napisał/a:
Dlatego też polecamy Dostinex, bo miesza się tabletkę z odrobiną miękkiej karmy i o ile też trzeba podać strzykawką na siłę, bo bardzo szczurom nie smakuje, to jednak podaje się dużo mniej.

Moje 2 samiczki jadły Dostinex same z własnej woli, rozkruszony i wgnieciony w kulkę ciasta z mąki i masła/margaryny ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 21, 2013 11:27   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


smeg napisał/a:
Moje 2 samiczki jadły Dostinex same z własnej woli
smeg, ale to nie jest normalne :P
 
     
mandinka 


Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 45
Wysłany: Czw Mar 21, 2013 14:11   

zjadla sama z siebie 0,5 ml zmieszanego z pokrojonym drobno jajkiem przepiórczym, dalismy tam 1 ml, ale wiecej nie chciala :( ładnie się w to jajko wchłonął ten Galastop. Strzykawką kurcze, nie umiem jej podac, kotu łatwiej. No nie wiem, jak się to robi.

[ Dodano: Pon Mar 25, 2013 11:15 ]
dopiszę stan na dzień dzisiejszy, może nastepnym chorym szczurkom się przyda.
Apolonia w czwartek - dawka 1 ml, od piatku okolo 0,5 ml dziennie.
W piatek jeszcze stan byl bez zmian, jechalismy z nia do weterynarza myslac, ze to juz koniec.
Dostala steryd w zastrzyku + po praz pierwszy Nivalin w zastrzyku i po powrocie do domu jeszcze jakies 0,3 ml Galastopu.
Jakies 3-4 godziny po zastrzykach stan jej zaczl sie poprawiac, umyla sie sama, zaczela probowac chwytac cos lapkami. Z dnia na dzien jej stan byl lepszy, wczoraj wieczorem juz szczur byla "jak nowy", kukurydze sprawnie w lapkach trzyma, zupelnie jak jej kolezanka. Wczoraj wieczorem wyszla z klatki, zeszla glowa w dol na dol i weszla pod biurko. Nie robila tego od 3 tyg bo nie umiala utrzymac rownowagi.
Dzis o 6 rano zwarta i umyta czekala na jedzenie.

Ciesze sie bardzo, chociaz nie wiem, czy to zasluga galasotpu, sterydu czy tego Nivalinu.

9 maja
to juz chyba koniec :( stan Apolonii znacznie sie pogorszyl, jesli kolejna dawka sterydu nie zadziala do jutra.. :( (
 
     
catlint 



Dołączyła: 27 Sie 2014
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Sie 27, 2014 18:59   
   Zwierzątka: szczurki: Nalcia [*] Lilou i Nika :)


Cześć ;) Mam do sprzedaży lek Galastop. Mojej szczurce niestety nie zdążył pomóc. Użyty 2x. Wiem, że cena jest dość wysoka (ja kupiłam za 110zł) więc chciałabym odsprzedać taniej (za około 90zł). Jeżeli ktoś potrzebuje to proszę pisać. Bez sensu, by lek się marnował, jak może uratować niejedno szczurze życie :)
_________________
5.09.2013 - 25.08.2014 - Nala [*]
28.07.2014 - Lilou i Nika :)
 
     
aagunia205 



Dołączyła: 14 Lis 2010
Posty: 47
Skąd: Elbląg/Trójmiasto
Wysłany: Śro Lut 11, 2015 18:39   SPRZEDAM GALASTOP
   Zwierzątka: Lola & Tosia


Witam, Sprzedam Galastop buteleczka 15 ml zużyte ok.5 ml Ważność do 2017 r
CENA 50 zł plus koszty wysyłki.
_________________
Loca[*]♥ ; WAKA[*]♥ ; LOLA[*]♥ ; TOSIA[*]♥
 
     
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 24, 2015 14:16   
   Zwierzątka: małe stadko


Odsprzedam 3 tabl. cabaser 1mg po 10zł /szt. Ważny do 06.2015r. Gdyby ktoś potrzebował,proszę o pw.
 
 
     
agula92 


Dołączyła: 22 Kwi 2016
Posty: 1
Wysłany: Pią Kwi 22, 2016 19:28   kabergolina
   Zwierzątka: szczury


Cześć!

Przepraszam, jeśli coś na ten temat było wyżej - przyznam, że nie czytałam całego wątku, ale chciałam spytać czy jest może ktoś, kto ma w posiadaniu (i na zbyciu) leki z kabergoliną (nie bromokryptyna - tę mam). Z tego co wiem dostępne są za granicą w normalnych cenach, bo u nas koszty są baardzo wysokie, a ponoć jest dużo lepsza od bromokryptyny. Będę wdzięczna za odpowiedź! :)
_________________
Aga
 
     
OpalSheaba 
Drzumatella



Dołączyła: 13 Paź 2020
Posty: 15
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Paź 13, 2020 21:22   
   Zwierzątka: Psiaka Kropkę i dwie szczurki: Hematyt i Kalcyt


Witam.
Temacik widzę odświeżam po pewnym czasie.

Czyli rozumiem, że tak wielkie dawki Galastopu dla szczurków nie powinny mnie dziwić? Bo jak Pani Wet powiedziała 2,8 co 3 dni i podała mi strzykawkę z przygotowaną dawką, to mi oczy z orbit wyszły.

Moja dziewczynka chora jest mała i drobna - 328g... acz jest lepiej niż gdy do mnie trafiła - pasę ją gerberkami obecnie.

Rozumiem, więc że tutaj więle osób walczących z guzem przysadki mają do czynienia z tak dużymi dawkami i polecacie się trzymać tego?
_________________
Moje Ciuraski <3
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 14, 2020 21:41   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


OpalSheaba, tak jesteśmy przyzwyczajeni do takich dawek i te 2.8 to jest nadal mała dawka. Natomiast dawno już nikt nie używa galastopu, bo podanie takiej ilości leku jest trudne a wcale nie jest tanie. Większość osób przerzuciła się na kabergolinę w postaci tabletek dostępnych w aptece (Dostinex) albo kupowanych za granicą lub od innych forumowiczów (Cabergolin, Cabaser, Cabaseril...). Zajrzyj sobie do wątku o guzach przysadki do pierwszego posta, tam masz dużo informacji.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
OpalSheaba 
Drzumatella



Dołączyła: 13 Paź 2020
Posty: 15
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Paź 15, 2020 12:38   
   Zwierzątka: Psiaka Kropkę i dwie szczurki: Hematyt i Kalcyt


Pyl napisał/a:
OpalSheaba, tak jesteśmy przyzwyczajeni do takich dawek i te 2.8 to jest nadal mała dawka. Natomiast dawno już nikt nie używa galastopu, bo podanie takiej ilości leku jest trudne a wcale nie jest tanie. Większość osób przerzuciła się na kabergolinę w postaci tabletek dostępnych w aptece (Dostinex) albo kupowanych za granicą lub od innych forumowiczów (Cabergolin, Cabaser, Cabaseril...). Zajrzyj sobie do wątku o guzach przysadki do pierwszego posta, tam masz dużo informacji.


No faktycznie jest trudne, ale ja się boję czy dam radę tabletkę tak dobrze dzielić i jak ją podawać itd... Wielokrotnie dawałam nawet psu tabletki i zawsze miałam z tym problem ;-;

Właśnie czytałam tam, ale nadal się boję, czy dam radę jej podać coś innego niż syrop D:
_________________
Moje Ciuraski <3
 
     
atomek 


Dołączył: 24 Sty 2019
Posty: 58
Wysłany: Czw Paź 15, 2020 15:16   

OpalSheaba napisał/a:

No faktycznie jest trudne, ale ja się boję czy dam radę tabletkę tak dobrze dzielić i jak ją podawać itd... Wielokrotnie dawałam nawet psu tabletki i zawsze miałam z tym problem ;-;
Właśnie czytałam tam, ale nadal się boję, czy dam radę jej podać coś innego niż syrop D:


Cześć,
Ja z przychodni dostaję roztwór z Cabaseru przygotowany przez Panie Doktor.
Podaję go 0,05ml 1x dziennie. Jako płyn jest dosyć łatwo odmierzyć za pomoca odpowiednio małej strzykawki i cienkiej igły.
 
     
OpalSheaba 
Drzumatella



Dołączyła: 13 Paź 2020
Posty: 15
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Paź 15, 2020 18:49   
   Zwierzątka: Psiaka Kropkę i dwie szczurki: Hematyt i Kalcyt


atomek napisał/a:
OpalSheaba napisał/a:

No faktycznie jest trudne, ale ja się boję czy dam radę tabletkę tak dobrze dzielić i jak ją podawać itd... Wielokrotnie dawałam nawet psu tabletki i zawsze miałam z tym problem ;-;
Właśnie czytałam tam, ale nadal się boję, czy dam radę jej podać coś innego niż syrop D:


Cześć,
Ja z przychodni dostaję roztwór z Cabaseru przygotowany przez Panie Doktor.
Podaję go 0,05ml 1x dziennie. Jako płyn jest dosyć łatwo odmierzyć za pomoca odpowiednio małej strzykawki i cienkiej igły.


O... brzmi ciekawie. Zapytam się mojej wetki w takim razie. Dziękuję za informację!! :)
_________________
Moje Ciuraski <3
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 11