Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: limomanka
Czw Lut 23, 2017 22:35
[Głogów] Dwie panienki szukają domku
Autor Wiadomość
CzuBaka 



Dołączyła: 13 Lut 2014
Posty: 3
Skąd: Głogów
  Wysłany: Pią Sty 13, 2017 11:17   [Głogów] Dwie panienki szukają domku
   Zwierzątka: szczurki, psa


1. Liczba szczurów do oddania: 2

2. Płeć szczurów: Samiczki

3. Wiek szczurów: około 2 miesiące

4. Miasto: Głogów (to jest niedaleko Lubina, Polkowic, jakieś 80-100km od Wrocławia, Poznania)

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: Jeśli nowy właściciel pokryje koszty tego transportu, jednak ja pracuję więc raczej nie miałabym za dużo czasu na to.

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: Maleństwa są zdrowe

7. Charakter, usposobienie szczurów: Bardzo energiczne, mają ogromny apetyt, trochę płochliwe, ale tylko w przypadku nowych dźwięków lub gwałtownych ruchów, jeśli są w nowym dla nich miejscu.

8. Stosunek szczurów do człowieka: Nie gryzą, nie boją się ludzkiej ręki, lubią zaczepiać i być zaczepiane

9. Stosunek do innych szczurów: Panny siedzą z dwiema siostrami i moją dorosłą samiczką, podczas łączenia nie było nawet jednego pisku

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania:

11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: Ludzie od których zabrałam maluchy, kupili dwa szczury w zoologicznym, nie wiedząc, że są tej samej płci, z tego wyszły między innymi te oto maleństwa, które teraz z moją pomocą szukają domku

12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek:

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami:

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: Mogą być rozdzielone, pod warunkiem, że trafią do jakiegoś stada

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: Będę chciała przeprowadzić rozmowę telefoniczną z przyszłym opiekunem i jego rodzicem, jeśli będzie to osoba niepełnoletnia.

16. Zdjęcia szczurów:









17. Kontakt: Proszę pisać tutaj na forum, ponieważ pracuje i często jestem niedostępna pod telefonem. Sama bez problemu będę dzwonić jak tylko będę miała taką możliwość.

18. Kilka słów o szczurze: Szczurki są przesłodkie i zabawne. Gdy je wypuszczę na łóżko i znudzą się zwiedzaniem przychodzą pozaczepiać, w tedy można (jak to sobie nazywam) nakręcić je jak takie zabaweczki i zaczyna się brykanie, wystarczy je "połaskotać" albo ręką przejechać pod włos i zaraz jest niby atak na rękę, brykanie, bieganie, ogólny szał. Nic tak mi nie poprawia humoru jak te "nakręcone" maluchy :P
_________________
Wesoła ferajna ~Finezja ~Pinki ~Gumiś ~Ziutek
Za TM *Viki *Perła *Rubinka *Lili
Polub ich na fejsbuku :) ! [KLIK]https://www.facebook.com/Ogonkowe.Historie
Ostatnio zmieniony przez CzuBaka Sob Sty 14, 2017 10:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 13, 2017 16:48   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


CzuBaka, jak dawno są u Ciebie albo przynajmniej poza sklepem? Bo jeśli krótko to istnieje ryzyko, że mogą być w ciąży. Nie wyglądają na duże, ale niestety u szczurów nawet dzieciaki zachodzą w ciążę :(
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
CzuBaka 



Dołączyła: 13 Lut 2014
Posty: 3
Skąd: Głogów
Wysłany: Sob Sty 14, 2017 00:02   
   Zwierzątka: szczurki, psa


Pyl napisał/a:
CzuBaka, jak dawno są u Ciebie albo przynajmniej poza sklepem? Bo jeśli krótko to istnieje ryzyko, że mogą być w ciąży. Nie wyglądają na duże, ale niestety u szczurów nawet dzieciaki zachodzą w ciążę :(


One urodziły się poza sklepem zoologicznym, od początku byłam o wszystkim informowana i pouczałam właścicieli, że miesiąc po porodzie będą musiały zostać oddzielone od samców. Tak też się stało, więc nie ma możliwości by maleństwa były w ciąży :) . Oczywiście po swojemu je też w domu oglądałam, sylwetki jak u modelek, ciąży brak ;) .
_________________
Wesoła ferajna ~Finezja ~Pinki ~Gumiś ~Ziutek
Za TM *Viki *Perła *Rubinka *Lili
Polub ich na fejsbuku :) ! [KLIK]https://www.facebook.com/Ogonkowe.Historie
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 14, 2017 00:21   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


CzuBaka, już rozumiem, czyli to typowy miot wpadkowy po zakupie w sklepie. To chyba jednak szczury ze sklepu były różnych płci, a nie jednej płci jak piszesz w pkt 11 ;) Z opisu nijak nie umiałam wywnioskować, że oddajesz dzieciaki a nie te szczury kupione w sklepie - i skąd u licha wiesz cokolwiek o ich rodzicach, skoro są kupione w sklepie :lol:

Najważniejsze, że małe nie są w ciąży :) No i fajnie, że odchowywane były poza sklepem, zawsze to na plus.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
CzuBaka 



Dołączyła: 13 Lut 2014
Posty: 3
Skąd: Głogów
Wysłany: Sob Sty 14, 2017 10:26   
   Zwierzątka: szczurki, psa


Pyl Faktycznie to zdanie w punkcie 11 jest lekko zawiłe :D . Zaraz je poprawię i może tu wyjaśnię sytuację. Znajomi mojej koleżanki kupili szczury w zoologu, ojciec jest rexem, a mama standardem, różny wiek, inna odmiana, są doprawdy niewielkie szanse, że są spokrewnieni. Z tego wyszły małe częściowo standardowe, częściowo rexowo-standardowe ogony. Teraz jest już chyba wszystko jasne :mrgreen:
_________________
Wesoła ferajna ~Finezja ~Pinki ~Gumiś ~Ziutek
Za TM *Viki *Perła *Rubinka *Lili
Polub ich na fejsbuku :) ! [KLIK]https://www.facebook.com/Ogonkowe.Historie
 
     
Revo 


Dołączyła: 14 Gru 2012
Posty: 62
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Lut 21, 2017 12:45   

Samiczki nadal szukają domu?
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Wto Lut 21, 2017 22:03   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


CzuBaka, aktualne?
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Revo 


Dołączyła: 14 Gru 2012
Posty: 62
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Lut 22, 2017 10:32   

Widziałam na fejsie, że dziewuszki już w nowym domu :)
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Czw Lut 23, 2017 22:35   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Revo, dziękuję za informację.
Temat zamykam
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13