Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Pią Sty 29, 2016 21:59
Zirrael Rattery miot D2
Autor Wiadomość
Neverestin 
little miss scare all



Dołączyła: 03 Lut 2009
Posty: 253
Skąd: Poznań/Mazury
Wysłany: Wto Gru 30, 2014 15:33   
   Zwierzątka: 3 potwory


Dwalin to super-wielko-szczur i to nie wiem jakim cudem, bo wydaje się niejadkiem i jest żywą torpedą, wszędzie go pełno :serducho:
_________________

  • Nezumi; Kenobi Zirrael Rattery | Ragnar Zirrael Rattery | Zoltan Chivay Zirrael Rattery
  • TM; Zetsubou | Light EM | Shieru EM | Purakushi AR | Eddard EM | Fenrir Greyback HF | Asgard AR | Hodor ZR | Elfheim SR | Dwalin ZR | Śikbjorn EM | Licho | Teofil ZR
 
 
     
Nietoperrr... 



Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 430
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Wto Gru 30, 2014 21:19   

Duszek,najmniejszy z miotu,za to odwagi w nim tyle,jak w stadzie lwów ;)
Niczego się nie boi,jest towarzyski i przyjacielski,kocha wszystkich,nawet moje 4 koty,ku ich niezbyt euforycznemu zadowoleniu...Trochę zdezorientowane są całą tą jego miłością i spoufalaniem się bez pytania ;) Jedynie łyse kociszcze mega zadowolone,ma kompana do zabaw i szczęśliwy biega za szczurzym ogonem :P

---
---
--
_________________
POLARKOWE MEBELKI http://forum.szczury.biz/...t=10142&start=0
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 30, 2014 21:32   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


O rany! Jaki piękny duet :serducho:
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
vika 


Dołączyła: 24 Gru 2012
Posty: 74
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Gru 30, 2014 21:52   
   Zwierzątka: Szczury


cudne, a jak duży jest Duszek?? ile on waży???
 
     
Nietoperrr... 



Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 430
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Wto Gru 30, 2014 22:39   

vika,jest spory,ale nie gruby,ma taką sportową sylwetkę.Nie mam wagi,bo pożyczona,ale jak na chłopaka,to waży tak akurat :wink: Mam w stadzie chłopaczka o sylwetce wysportowanej samiczki,mam grubaska i mam mega grubasa,on jest tak zaraz po tym "sportowym samiczkowym",czyli tak idealnie :wink:
_________________
POLARKOWE MEBELKI http://forum.szczury.biz/...t=10142&start=0
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Gru 31, 2014 00:58   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Nietoperrr..., uwielbiam Twoje koty :serducho: Fantastyczne fotki :)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Neverestin 
little miss scare all



Dołączyła: 03 Lut 2009
Posty: 253
Skąd: Poznań/Mazury
Wysłany: Nie Lis 01, 2015 10:22   
   Zwierzątka: 3 potwory


Dwalin ok. 670g miłości :serducho:
_________________

  • Nezumi; Kenobi Zirrael Rattery | Ragnar Zirrael Rattery | Zoltan Chivay Zirrael Rattery
  • TM; Zetsubou | Light EM | Shieru EM | Purakushi AR | Eddard EM | Fenrir Greyback HF | Asgard AR | Hodor ZR | Elfheim SR | Dwalin ZR | Śikbjorn EM | Licho | Teofil ZR
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Nie Maj 15, 2016 23:22   

Odświeżam, ale nie z powodu dobrych wiadomości...

Dobromirek niestety opuścił nas i podreptał za Tęczowy Most 12 maja bieżącego roku. Miał 2 lata i 16 dni.

Dobruś od kiedy skończył rok, miał problem z zatkanym kanalikiem łzowym w lewym oku. Podejrzenie padło na ciało obce, bo poza porfirynieniem i łzawieniem przez rok nic złego się z tym oczkiem nie działo. Radził z tym sobie dobrze, niestety widok sprawiał mało przyjemny, oko notorycznie zalewało się porfiryną. Było zakraplane, w przypadku zauważenia początków stanu zapalnego/zaczerwienienia okolic kącika oka krople były z antybiotykiem, miał to oczko regularnie przemywane. Niestety, na krótko przed 2 urodzinami stan zapalny był szybszy i gwałtowniejszy niż moja reakcja, maluszkowi zrobił się ropień na pyszczku, na linii kanalika. Ropień został oczyszczony w lecznicy na tyle na ile pozwoliło (paskudne) miejsce, wdrożono leczenie. Przyjmował antybiotyk miejscowo, drugi iniekcyjnie + przeciwzapalne i przeciwbólowe. Miał też zakraplane i przemywane oczko, jak zwykle. Niestety, ropień był na tyle rozległy i do tego stopnia penetrował kości policzka i pyszczka Dobromira, że antybiotyk miał utrudnione zadanie, nie był w stanie uporać się z infekcją dostatecznie szybko. Okoliczne tkanki, bez przerwy podrażniane wypływającą ropą w końcu uległy dysplazji i zaczęły przerastać jako guz. To był wyrok, od tego czasu Dobromirek był leczony paliatywnie, podtrzymywany tak długo, jak chciał żyć, miał apetyt i chęć do walki. 12 maja zaczął mieć duszności. Nowotwór przerósł oba nozdrza i Dobruś nie mógł oddychać swobodnie inaczej niż pyszczkiem, a u szczurka oddychanie pyszczkiem to męka... Mój maleńki wyraźnie miał już dość.
Zdecydowałam się, że nie będę tego przeciągać. Wraz z naszą panią doktor pomogłyśmy Dobrusiowi przejść na drugą stronę...
To za wcześnie i serce wciąż mi pęka na milion kawałków jak o tym myślę, ale to były najpiękniejsze dwa lata mojego życia. ;(

Dobrek był cudownym szczurem, wspaniałym alfą o mocnym charakterze, dla mnie był najcudowniejszym misiem na świecie, oazą cierpliwości, laleczką, lizawką, tulidłem. Aniołem w szczurzym ciele!

Basia, dziękuję Ci za niego z całego mojego serca.
To była najwspanialsza przygoda i największy dar, móc mieszkać z nim pod jednym dachem.
 
     
Neverestin 
little miss scare all



Dołączyła: 03 Lut 2009
Posty: 253
Skąd: Poznań/Mazury
Wysłany: Wto Sty 17, 2017 11:28   
   Zwierzątka: 3 potwory


W piątek 13 odszedł Dwalin ;( - sekcja wykazała, że po prostu zasnął, miał 2 lata 8 miesięcy i 17 dni, ogólnie cieszyliśmy się bardzo dobrym zdrowiem, a jak reszta rodzeństwa?
_________________

  • Nezumi; Kenobi Zirrael Rattery | Ragnar Zirrael Rattery | Zoltan Chivay Zirrael Rattery
  • TM; Zetsubou | Light EM | Shieru EM | Purakushi AR | Eddard EM | Fenrir Greyback HF | Asgard AR | Hodor ZR | Elfheim SR | Dwalin ZR | Śikbjorn EM | Licho | Teofil ZR
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Sty 17, 2017 12:20   
   Zwierzątka: szczurze damy


Neverestin, Przykro mi :glaszcze:
Przynajmniej dzięki sekcji wiesz, że po prostu dożył swojego wieku, nie cierpiał i nic nie mogłaś zrobić, bo po prostu zasnął. Jedna z lepszych (o ile można w przypadku śmierci pisać cokolwiek pozytywnego) możliwych form odejścia naszych ogoniastych. Tulę...
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 12