Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
"Dry bed" dla szczurków
Autor Wiadomość
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 02, 2015 00:41   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


monijjca, chyba nie jestem odosobniona w opinii - popatrz starsze komentarze. Może coś się jednak zmieniło w produkcie, że Ci się sprawdza?
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Szczuronessa 
Rats, rats everywhere...


Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 92
Skąd: Polkowice
Wysłany: Śro Gru 02, 2015 12:04   
   Zwierzątka: Yuki, Lucky...


W swojej wolierze zrobiłam półkę z kraty (na allegro wystawiona była jako cześć składanej klatki dla ptaków) na połowie wysokości w postaci łapacza. Położyłam na to właśnie dry bed.
I wiecie co? To był najlepszy pomysł. Do tego doszły kuwety z rusztem. Więc idąc tym tropem zrobiłam to samo z dolną kuwetą.

I tu pojawił się problem. Dry bed'u z półki nie ruszają, ale z dolnej kuwety jest wciąż rozdzierana na kawałki. Czy jest jakaś szansa je tego oduczyć lub zniechęcić?

Szkoda mi tak świetnego dywanika. Wystarczy, że przejadę odkurzaczem, przetrę mokrym czyścikiem (taką rękawicą do dywanów) i nic nie śmierdzi, a dywanik wygląda jak nowy. Raz na tydzień tylko go wypiorę dla pewności. Teraz okazuje się, że zamiast niego mam ser szwajcarski i jednak będę musiała zastanowić się nad kuwetą pełną zrębków zamiast dry bedu :(
_________________
Ze mną: Yuki; Lucky...

Za TM: Mika, Ach...
 
     
aniucha0711 



Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 44
Skąd: Ujście/Piła/Złotów
Wysłany: Śro Gru 02, 2015 19:55   

Szczuronessa napisał/a:


I tu pojawił się problem. Dry bed'u z półki nie ruszają, ale z dolnej kuwety jest wciąż rozdzierana na kawałki. Czy jest jakaś szansa je tego oduczyć lub zniechęcić?



Ach! Szczurzy Pogromcy Dry Bed :lol: Moje paskudy też wpadły na ten pomysł. Gryzą wszystkie szmatki i polary. I raczej nie można ich tego oduczyć. Bo jak dać szczurowi do zrozumienia, że Dry Bed to nie zabawka? Ale znalazłam tańszy zamiennik. Gruby polar na metry z allegro. 410g/m2 naprawdę gruby, ciepły i tani. Bo kupuję za 10 zł za 100cm x 160 cm. Wykładam tym półki duże i małe ( a mam savica royal double ), przypinam czarnymi spinaczami biurowymi. Oczywiście szczury to gryzą, rozszarpują i strzępią. Ale za takie pieniądze mogę się z tym pogodzić. Polar wolno nachodzi sikami i przez tydzień nie muszę się martwić, że coś śmierdzi ( przy 4 samcach ). Dlatego już nie kupuję Dry Bed, za duży koszt przy dużej klatce i Szczurach Pogromcach :x
_________________
Ze mną szczurki: Ugryź, Blix, Ciastuś.
Mąż: Michał
Za TM: Berserker, Urwij, Lizak, Zgredek.
 
     
monijjca 
PaniPasiukowa



Dołączyła: 10 Lis 2014
Posty: 257
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: Śro Gru 02, 2015 21:03   
   Zwierzątka: pasiukowe


Pyl, możliwe że się zmieniło coś w tym dry bedzie. U nas nie śmierdzi aż tak.. Ja dla higieny szczurów piorę go dość często, bo co 4-5 dni... Przy tylu dzieciokach jest też dużo siurów, więc ciężko mi powiedzieć. Jak na mój nos dry bed nie capi tak jak te wszystkie polarowe oszczane mebelki, które piore razem z dry bedami. Co do kup to nie jestem w stanie powiedzieć, u mnie większość szczurów od małego jest nauczona korzystania z kuwet narożnych, więc kupy są w kuwetach... Czasem ktoś nie zdąży lub się zbuntuje i nasra na dry bed :D Pogryzione nie zostały nigdy, jeden mam nawet odkąd mam aktualne stadko... prawie rok czasu? Wątpie by podobało się szczurom gryzienie tego, włoski włażą między zęby, zrobić dziurkę też w tym ciężko.. Może cuuuuś się zmieniło. Nie jestem w stanie powiedzieć.
_________________
:serducho: INCREDIBLE Rats hodowla szczurów rodowodowych :serducho:

Tosia, Zosia, Lola, Pepper, Temida, Amelia, Fleur, Thyri, TraumTanzerin zwana Alicją, Catwoman, Czarna pcheła, Francessca ♡


(*) Nikt nam nie powiedział kiedy mamy się pożegnać, ile mamy czekać aby znowu się pojednać.. - Na zawsze w moim :serducho:
Ostatnio zmieniony przez smeg Czw Gru 03, 2015 10:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hoggu 



Dołączył: 17 Wrz 2014
Posty: 50
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 04, 2016 18:11   

monijjca, skąd zamawiasz?
_________________
Pozdrawiam!
 
     
monijjca 
PaniPasiukowa



Dołączyła: 10 Lis 2014
Posty: 257
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: Pon Mar 07, 2016 02:10   
   Zwierzątka: pasiukowe


Hipcio ;) ale ostatnio juz długo coś nie mają. Na allegro tez sa w dobrej cenie.
_________________
:serducho: INCREDIBLE Rats hodowla szczurów rodowodowych :serducho:

Tosia, Zosia, Lola, Pepper, Temida, Amelia, Fleur, Thyri, TraumTanzerin zwana Alicją, Catwoman, Czarna pcheła, Francessca ♡


(*) Nikt nam nie powiedział kiedy mamy się pożegnać, ile mamy czekać aby znowu się pojednać.. - Na zawsze w moim :serducho:
 
     
Rusałka 


Dołączyła: 25 Sty 2016
Posty: 782
Ostrzeżeń:
 7/4/5
Wysłany: Pon Mar 07, 2016 02:32   

"Bedy" sprawdzają się u mnie rewelacyjnie. Jedyne zastrzeżenia jakie mam to wąski zakres kolorystyczny i wzornictwo.
Na polskich stronach jedynie animalia posiadają największy wybór wzorów i barw, jak dla mnie wciąż ubogi >>Klik<<
Ale nie narzekam bo mają opcję w majtkowym różu, która zaspakaja moje poczucie estetyki.

Polecam jednak pobuszować na ebay, gdzie jest zdecydowanie większy wybór zarówno wzorniczy jak i kolorystyczny.
 
     
Bmiroslaw 


Dołączył: 27 Wrz 2016
Posty: 20
Wysłany: Czw Wrz 29, 2016 12:53   

ciekawa sprawa, nigdy o takim czymś nie słyszałem, chyba muszę wypróbować
 
     
Tefka 



Dołączyła: 25 Wrz 2016
Posty: 51
Wysłany: Wto Paź 04, 2016 23:25   
   Zwierzątka: psy


najlepsze jakościowi dry bedy ma https://www.facebook.com/...hc_location=ufi ta firma.Co prawda nie stosowałam dla szczurów, ale u psów owszem :)
_________________
www.ast-team.pl
 
     
gregorij 


Dołączył: 10 Sty 2017
Posty: 5
Wysłany: Śro Sty 11, 2017 18:41   
   Zwierzątka: szczury


Dry bed to rewelacyjna opcja. U mnie sprawdza się idealnie. Potwierdzam zdanie przedmówcy o grupie z facebookowego linka i najlepszej jakości dry bedów stamtąd. Wcześniej miałem zamówiony z Hipcia, zużył się, to zamówiłem właśnie ten z Anglii. Jakość naprawdę extra. Moim czterem szczurom dry bed piorę raz na 5 dni, nie śmierdzi, wszystko jest ok. Pod daję podkład, jest bardziej higienicznie.
 
     
Karol739
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sie 19, 2017 14:46   

Super, ale gdzie to kupić?
 
     
szczurkai 



Dołączyła: 21 Mar 2016
Posty: 92
Skąd: zielona góra
Wysłany: Sob Sie 19, 2017 20:19   
   Zwierzątka: szczury i żółw


http://4dogcat.pl/psy-leg...-o_c_123_1.html http://sklep.swinkamorska...a-swinek-vetbed i na allegro :)
_________________
Moje :
Syria, Serbia , Ukayali , Orinoco
Za TM:Luna, Chelsi, Unia Europejska, Velvet, ,Melania, Bella, Paryż , Tokio
 
     
Kierowniczka 



Dołączyła: 28 Sie 2017
Posty: 2
Wysłany: Pon Sie 28, 2017 20:16   

Na Zooplusie też drybedy są w cenach przystępnych. :)
Cytat:
ale z dolnej kuwety jest wciąż rozdzierana na kawałki.

U mnie jeden z najmłodszych obgryza dry bedy, elegancko wynosząc zdobycze przed domek i układając na kupkę. :)

Cytat:
ale z dolnej kuwety jest wciąż rozdzierana na kawałki.

No właśnie - polar. Niezależnie od grubości, jeśli coś da się pognieść automatycznie ląduje w domku w formie wielkiej kulki, która z dumą jest obsikiwana. Dry bed ma przewagę z antypoślizgową gumą pod spodem. Zastanawiam się, co jeszcze mogłabym z polarem zrobić, żeby nie był taki "mobilny".
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Czw Sie 31, 2017 10:13   

zrobić poszewkę jak na poduszkę a w środek wsuwać coś sztywnego (jakieś cienkie nienasiąkliwe tworzywo)
choć jest szansa że ktoś do środka sie przegryzie i będzie to jak norkę traktował ;)
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Sie 31, 2017 13:38   

jokada napisał/a:
choć jest szansa że ktoś do środka sie przegryzie i będzie to jak norkę traktował


Czy jeśli "szansa" wynosi 100%, to można ją jeszcze nazywać "szansą"? :lol:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 12