Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak fotografować szczury?
Autor Wiadomość
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Wto Sty 27, 2015 20:33   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


Przepraszam za opóźnienie, już wrzucam obiecane fotki namiotu i przepraszam za bałagan wokół niego. :wink:

Podstawą namiotu jest stelaż w kształcie sześcianu, wykonany z metalowych rurek (wykorzystałam ze starej szafy) i łączników PCV. W marketach budowlanych można dostać w miarę tanio takie rurki wykonane z PCV, łączniki także.


Na górną tylną krawędź zakładam tło (w tym przypadku szczurzy kocyk) i rozkładam go w miarę możliwości równomiernie jako tylną ścianę i dno sześcianu.


Na boczne i górną ścianę sześcianu nakładam owatę (do kupienia na metry na allegro) - jej funkcją jest zmiękczenie światła w namiocie. Całość tworzy oddzieloną "komorę" do zdjęć. Wymiary około 60x60x60 cm.
]

Teraz trzeba dodać źródła światła (ja zakładam na górnych krawędziach dodatkowe rurki na których mocuję żarówki - po jednej z każdej strony otwartej ściany). Wpuszczamy szczury i... strzelamy fotki. :wink:

Efekty tej konkretnej sesji możecie obejrzeć w moim temacie :)
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
Ostatnio zmieniony przez Oluś Czw Sty 29, 2015 17:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 29, 2015 16:53   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


olus_165, dzięki, wydaje się proste a pouczające. Muszę kiedyś wypróbować.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Starsza Pani 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 159
Wysłany: Pią Sty 30, 2015 19:51   

Pyl napisał/a:
olus_165, dzięki, wydaje się proste a pouczające. Muszę kiedyś wypróbować.

Koniecznie na Krzysi :wink: .
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 31, 2015 02:28   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Off-Topic:
Starsza Pani, rozumiem, że dostarczasz wyżywienie do czasu ukończenia zdjęć :>
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
gzybura 


Dołączył: 28 Paź 2015
Posty: 1
Wysłany: Śro Paź 28, 2015 23:54   

olus_165, Cześć bardzo fajnie wymyśliłeś tą klatkę czy możesz mi powiedzieć w jakim markecie budowlanym kupiłeś te łączniki pozdrawiam i czekam na odpowiedź
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Czw Paź 29, 2015 13:59   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


gzybura, tak jak napisałam, swój namiot wykonałam z łączników pochodzących ze starej, składanej szafy. Z tego co wiem można je kupić w marketach budowlanych typu Obi czy Leroy Merlin. Widziałam takie też w Brico.
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
zeberka4 



Dołączyła: 06 Lis 2015
Posty: 11
Wysłany: Wto Lis 10, 2015 19:14   

Ja robię dokładnie tak że wybieram np jakiś kocyk, kłade w miejscu które znają i wtedy probuję robić fotki. Zazwyczaj Makro
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 13