Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Koszty utrzymania szczurów (żywienie, leki, wet)
Autor Wiadomość
cornflakegirl 



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 1602
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 08:02   
   Zwierzątka: 2 szczury i 2 psy


Ja ostatnio koszty inne niż weterynaryjne ograniczam do minimum. Póki stadko było młode to kupowało się jakieś wyposażenie, hamaczki i inne takie. Teraz zwyczajnie oszczędzam, bo z nimi nigdy niewiadomo co się przypałęta.
_________________
moje dziewczynki: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13637

ze mną: Nutelka i Mortadela na wiecznym DT
za TM: Elza, Siwa, Tola, Lusia, Wena, Nanna, Neska(*)
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 08:53   

Layla, dobre pytanie ;)
U mnie póki co obyło się bez weterynarza (i oby tak było jeszcze długi czas!). 10kg Vilmie to kwota około 70zł, karmę kupioną w grudniu 2 szczury jedzą do dziś, więc koszt miesięczny naprawdę jest niewielki. Żwirek to jakieś 15zł na miesięc. Klatka zakup jednorazowy, podzielony na pół z byłą już współlokatorką (czyli ok 80zł). Całe wyposażenie szyję sama. Materiały to koszt co najmniej 100zł, ale ile z tego dało hamaczków. A zresztą szycie sprawia mi satysfakcję, więc prawie jakbym wydała na siebie :mrgreen:
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 09:08   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Ja nie używam hamaków bo jedzą je, mam plastikowy chów :P 10 kg Vilmie wystarcza na kilka m-cy (70 zł), warzywa mają z mojego talerza bo nie solę. Ja jak szczury są zdrowe, mam naprawdę minimalne koszty.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 09:41   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


U mnie jest podobnie. Hamaki w miarę tanio wychodzą jak się je samemu szyje. Szczególnie, że mam pełno koszyków w klatce więc teraz wiszą dwa hamaki na raz. Mieszankę robię sama - mniej więcej 5 zł na tydzień. Żwirek kosztuje mnie 30 zł miesięcznie. Teraz tylko zbliżają się trzy sterylizację, które pochłoną trochę pieniędzy.

Ale fakt, faktem. Póki szczury młode i zdrowe to aż tyle wydatków nie ma (nie licząc klatki, koszyków, polaru, ewentualnych sputników). :) Jak kończą 1,5-2 lata to się dopiero zaczyna...
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
nikoś 



Dołączyła: 17 Kwi 2015
Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 09:47   
   Zwierzątka: kot,5 szczurków


Ja te 527 zł wydałam dosłownie na wszystko oprócz weterynarza ,bo moje potwory póki co młode i zdrowe.Teraz będe zapisywać co miesiac i kontrolować,bo teraz się wydało dlaczego mnie nie stać na nowe adidasy :roll:
_________________
Szczur potrzebuje szczura,taka jego natura.
Szczurki-Nikoś, Sammi,Filip,Julek,Amorek
Kot-Klemens
 
     
muezza 


Dołączyła: 27 Maj 2015
Posty: 30
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 11:11   
   Zwierzątka: 2 koty, 7 szczurów, tymczasy i wspólokatora


Poza wetem i odliczając jednorazowy wydatek typu klatki, transporterki - niezbędne jednak przy fazie zaszczurzania pierwotnego, to szczury kosztują grosze, bo Vilmie i żwirek kupione są jednak w sporym zapasie i na trochę starczą 8)
_________________
ogonki: Tuluza, Batumi, Dunkierka, Haga, Azja, Tirana, Bombo, Malaga i Sofia (Xiaomi of Zirrael)

kotki Genewa i Ronda

Jestem DT w Krakowie, mam ogonki do adopcji ;)
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 11:44   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


muezza napisał/a:
Poza wetem
To chyba kluczowe... :lol:
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
muezza 


Dołączyła: 27 Maj 2015
Posty: 30
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Wrz 05, 2015 15:41   
   Zwierzątka: 2 koty, 7 szczurów, tymczasy i wspólokatora


Jedni zbierają znaczki, inni jeżdżą na rowerze, a my hobbystycznie odwiedzamy weta :D
_________________
ogonki: Tuluza, Batumi, Dunkierka, Haga, Azja, Tirana, Bombo, Malaga i Sofia (Xiaomi of Zirrael)

kotki Genewa i Ronda

Jestem DT w Krakowie, mam ogonki do adopcji ;)
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 05, 2015 16:02   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


muezza napisał/a:
Jedni zbierają znaczki, inni jeżdżą na rowerze, a my hobbystycznie odwiedzamy weta :D


Jakie to prawdziwe. Ostatnio bywam tam średnio raz na 2 tygodnie :P
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Wrz 07, 2015 12:14   
   Zwierzątka: brak


muezza napisał/a:
gromady panienek (na razie są 3, ale opanowało mnie GMR i chyba skończymy na liczbie 5).

Lepiej się wstrzymać rok albo 1,5 z przygarnianiem kolejnych szczurów, żeby nie mieć wszystkich w tym samym wieku i żeby nie zaczęły na raz chorować ;) Wszystkim nowozaszczurzonym polecam przeżyć najpierw starość, choroby i śmierć minimum jednego szczura, a dopiero potem brać się za przygarnianie więcej niż 3 ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
muezza 


Dołączyła: 27 Maj 2015
Posty: 30
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Wrz 07, 2015 14:27   
   Zwierzątka: 2 koty, 7 szczurów, tymczasy i wspólokatora


smeg napisał/a:
Lepiej się wstrzymać rok albo 1,5 z przygarnianiem kolejnych szczurów, żeby nie mieć wszystkich w tym samym wieku i żeby nie zaczęły na raz chorować ;) Wszystkim nowozaszczurzonym polecam przeżyć najpierw starość, choroby i śmierć minimum jednego szczura, a dopiero potem brać się za przygarnianie więcej niż 3 ;)


Miałam zamiar wstrzymać się co najmniej na pół roku, ale widać chyba muszę dołączyć do tego waszej grupy anonimowych szczurzoholików :P

Zdaję sobie sprawę, że na przyszłość trzeba będzie rozsądniej rozplanować stado wiekowo, ale już po ptokach. No i mimo wszystko Bombo jest najstarszy, co najmniej pół roku starszy od dziewczyn, więc jakaś struktura jest. Na razie nauczył mnie, jak sobie radzić z ropniem ;) Postanowienia są dwa - dopóki nie wysterylizuję panienek i nie założę każdemu szczurowi funduszu powierniczego na spokojną starość, no more rats. Czyli rok spokojnie mamy z głowy :)

Swoją drogą, doświadczeni w szczurzej starości i chorobach wieku bardzo dojrzałego - proszę o szczerą odpowiedź, ile taki fundusz powinien posiadać zer na jednego szczura. Wiadomo, od gęby odejmę sobie, a będę leczyć, ale wolę wtedy martwić się tylko szczurem.
_________________
ogonki: Tuluza, Batumi, Dunkierka, Haga, Azja, Tirana, Bombo, Malaga i Sofia (Xiaomi of Zirrael)

kotki Genewa i Ronda

Jestem DT w Krakowie, mam ogonki do adopcji ;)
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 07, 2015 16:18   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


muezza napisał/a:

Swoją drogą, doświadczeni w szczurzej starości i chorobach wieku bardzo dojrzałego - proszę o szczerą odpowiedź, ile taki fundusz powinien posiadać zer na jednego szczura. Wiadomo, od gęby odejmę sobie, a będę leczyć, ale wolę wtedy martwić się tylko szczurem.

Przynajmniej po tysiaka na szczura (szczególnie w Krakowie ;) ). U mnie na nagłe poważne przypadki szło spokojnie ponad 700zł na szczura. Różnie może być, zależy co się do leczenia trafi. I zależy czy to się trafi raz przy jednym szczurze czy np. 2-3 razy z odstępem kilkumiesięcznym...
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 07, 2015 18:04   
   Zwierzątka: królinka i szczury


No niestety, w.Warszawie czy Krakowie bezpieczna kwota odłożone na szczura ma trzy zera.

Do wątku KnAS zapraszamy :mrgreen:
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
muezza 


Dołączyła: 27 Maj 2015
Posty: 30
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Wrz 07, 2015 18:47   
   Zwierzątka: 2 koty, 7 szczurów, tymczasy i wspólokatora


No to zaczynamy wielkie oszczędzanie - w sumie tylko potwierdziliście moje przepuszczenia, co najmniej tysiak na szczura :roll:

Na razie tysiak pójdzie na same sterylki.

Tyle w temacie małych, tanich zwierzątek :-P

mmarcioszka napisał/a:
Do wątku KnAS zapraszamy :mrgreen:


Lecę w te pędy, bo jak będę mieć klatkę na naście szczurów mając w sumie 6 to będzie mnie kusiło... mocno kusiło...
_________________
ogonki: Tuluza, Batumi, Dunkierka, Haga, Azja, Tirana, Bombo, Malaga i Sofia (Xiaomi of Zirrael)

kotki Genewa i Ronda

Jestem DT w Krakowie, mam ogonki do adopcji ;)
 
     
Orchea 


Dołączyła: 21 Lis 2021
Posty: 1
Wysłany: Nie Lis 21, 2021 13:51   

Odgrzebię i potwierdzę.

Przy chorowitkach, jak moje, dobry (!) wet kosztuje majątek.

Maluchy (sztuk 2) roku nie mają, ja już mogę w tysiącach liczyć... przy czym muszę przyznać, że jakieś 200 zeta już mnie same pazurki wyniosły - niech żyje ślepota :/ i kastracja niebotycznie dużo (niecały 1000 w sumie obu samców).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.34 sekundy. Zapytań do SQL: 11