Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne zachowania szczurów
Autor Wiadomość
bolek 



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 433
Skąd: Torun
Wysłany: Nie Mar 01, 2015 20:43   
   Zwierzątka: szczury, pies


Mi się wydaje, że się stresuje nowym miejsce i zapachami, z czasem mu to minie.
_________________
Ze mna: Bolek (ur. 10.09.2014) Lolek (ur. 16.12.2014) Bilbo (ur. listopad 2014)
Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16993
 
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Nie Mar 01, 2015 23:37   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Dingo, przeniosłam Twoje pytanie do już istniejącego tematu. Następnym razem użyj opcji szukaj, zamiast zakładać nowy wątek. W razie czego są jeszcze tematy ogólne - jak ten.

Odpowiadając na Twoje pytanie - szczurek pewnie się boi. Zmiana miejsca jest dla niego na pewno stresująca. Żeby było mu łatwiej, jak najszybciej znajdź dla niego towarzysza w podobnym wieku (może znajdzie się jakiś młodzian w dziale oddam lub na FB SzczurzeAdopcje), bo szczurów pojedynczo się nie trzyma.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Dingo 


Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 3
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 00:18   
   Zwierzątka: Dingo & Dropsik


Szczurek ma do towarzystwa brata, nie wygląda jakby się czegoś bał. Raczej czuje się dobrze, biega, normalnie je, jest chętny do zabawy i ciekawy nowego otoczenia.
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 13:30   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Dingo, a czy był wcześniej oswajany? To znaczy czy miał od urodzenia kontakt z człowiekiem, był brany na ręce? Szczur piszczy przy podnoszeniu, kiedy go nie lubi - może to minąć z czasem, kiedy już zupełnie się oswoi, a może być jak mój Tolo i piszczec przy każdym braniu na ręce. Kwestia osobnicza :wink: Może też być, jak to maluch, czymś ważnym zajęty i piszczy na zasadzie "odwal się" :P Nie można oczywiście wykluczyć przyczyn chorobowych, ale zakładałabym raczej, że to reakcja na Twój dotyk - są ogonki, które głośno komentują nawet najdelikatniejsze iskanie.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Dingo 


Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 3
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 22:37   
   Zwierzątka: Dingo & Dropsik


Tak, szczurek był od małego oswajany, wziąłem go od kolegi który ma ok 30 ogonków z tego co wiem, zajmował się nim dobrze. No nic, mam nadzieje że nie jest jakiś chory tylko taka jego natura :)
 
     
bolek 



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 433
Skąd: Torun
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 22:48   
   Zwierzątka: szczury, pies


Tez bym stawiał nna jego taką naturę :)
_________________
Ze mna: Bolek (ur. 10.09.2014) Lolek (ur. 16.12.2014) Bilbo (ur. listopad 2014)
Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16993
 
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Sob Mar 07, 2015 08:20   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Dyskusję o lizaniu ust przez szczura przeniosłam do właściwego tematu
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Sajena 


Dołączyła: 17 Sty 2015
Posty: 15
Skąd: Suwałki
Wysłany: Sob Mar 28, 2015 21:38   
   Zwierzątka: Figa i Felek


Hej, mam pytanie. Czy to dziwne ze moja szczurzyca(3,5 miesiąca) mnie ciągle obsikuje? Szczególnie ręce i w czasie gdy się bawimy. I mam jeszcze drugie pytanie dotyczące właśnie tej zabawy. Ja ją szturcham ręką a ona skacze jak szalona, odbiega i po chwili wraca skacząc na rękę, czy oba te zachowania są dziwne? Może był błąd w wychowaniu albo w diecie?

PS szczurka dużo chodzi poza klatką.
_________________
SAJENA
 
     
bolek 



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 433
Skąd: Torun
Wysłany: Nie Mar 29, 2015 00:07   
   Zwierzątka: szczury, pies


Nie są dziwne moje szczury tez sikają i również skaczą jak je szturchnę. Te drugie zachowanie to odbieram jako zabawę a sikają, bo znaczą teren, wiec się nie przejmuj :)
_________________
Ze mna: Bolek (ur. 10.09.2014) Lolek (ur. 16.12.2014) Bilbo (ur. listopad 2014)
Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16993
 
 
     
Sajena 


Dołączyła: 17 Sty 2015
Posty: 15
Skąd: Suwałki
Wysłany: Nie Mar 29, 2015 10:58   
   Zwierzątka: Figa i Felek


Ok, dzięki :)
_________________
SAJENA
 
     
svala 
Panikarz


Dołączyła: 18 Kwi 2015
Posty: 61
Skąd: Lublin
Wysłany: Śro Lip 01, 2015 11:24   

Zastanawia mnie ostatnio zachowanie moich szczurów. Przyznaję, że mieliśmy ostatnio trudny okres, bo się przeprowadziliśmy i nie znieśli tego najlepiej, ale po pewnym czasie im przeszło. Wisieli na prętach jak tylko podeszłam do klatki, bawili się ze mną, psocili na wybiegach, eksplorowali pokój. Tak jak normalne szczury. Ostatnio musiałam wyjechać na kilka dni, opiekował się nimi mój brat. Pierwszego dnia, gdy wróciłam, podeszli trochę nieśmiało, ale zaczęli lizać mi ręce, potem bawić się, wzięłam ich na wybieg. Przemysz nawet jakimś cudem wlazł do zamkniętej szuflady z bielizną :roll: W nagrodę postanowiłam zamontować brakujące mebelki, m.in. duży polarowy domek (wcześniej w ogóle nie mieli, bo ich łączyłam). No i od tego momentu robi się dziwnie.

Od jakiś 2-3 dni płoszy ich najmniejszy ruch. Cały dzień spędzają w domku. Nie chcą wychodzić na wybiegi, wyciągnięci z klatki biegną od razu w jej stronę. Wstanę, przeciągnę się, zrobię cokolwiek - paniczna ucieczka do domku, o ile ktoś był wcześniej poza domkiem. Najbardziej panikuje Harkon, ale wszystkim się udziela. Co więcej Przemysz, szczur bardzo aktywny i największy odkrywca stada, w ogóle nie interesuje się niczym poza spaniem w domku. Nie bardzo chcą schodzić na dół klatki po jedzenie. Co innego, jeżeli podejdę baaardzo powoli i wsadzę łapę do klatki. Po chwili zaczynają się ze mną bawić.

Czy możliwym jest, aby obecność tego domku odbierała im odwagę, zamiast jej dodawać? Wcześniej zawsze spali na wierzchu, na hamakach, w koszykach, półkach i rurach, i byli normalni...
 
     
Morgana551 



Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 530
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Śro Lip 01, 2015 12:03   

Jaki jest wiek chłopaków?
_________________
W nowym domu: Hektor, Tyrion, Frodo, Snow i Hades

Za tęczowym mostem: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar, Elmo, Blue, Theron, Muffin, Aslan, Memfis.
 
     
svala 
Panikarz


Dołączyła: 18 Kwi 2015
Posty: 61
Skąd: Lublin
Wysłany: Śro Lip 01, 2015 12:07   

Wszyscy są jeszcze bardzo młodzi, Przemysz ma ok 4-5 miesięcy, Wytrzeszcz ok. 3,5 miesiecy, dwóch około 2,5 miesiąca, najmłodszy ma 2 miesiące.
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pią Lip 03, 2015 20:36   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


svala, może jest coś, czego się przestraszyli. Albo jeden wystraszył, a reszta to czuje i tak dziwie reaguje. Co to mogło być raczej nie dojdziesz - zdarzają się sytuacje nagłej paniki, "bez powodu", które mijają po kilku dniach.
Ja bym spróbowała wyjąć ten domek i zobaczyć reakcję. Jeśli nic się nie zmieni, zachowuj się normalnie i miejmy nadzieję, że za chwilę im minie :kciuki:
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
svala 
Panikarz


Dołączyła: 18 Kwi 2015
Posty: 61
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob Lip 04, 2015 20:42   

Pomijając kwestię Przemysza, reszcie naprawdę pomogło zabranie domku. W końcu chcą robić coś poza spaniem w środku - a właściwie to pchają się na wybieg. Inna sprawa, że moje samce, choć dzieciarnia, są strasznie leniwe, i dla nich godzina zabawy to maks. Wracają do klatki na dłuższą przerwę (spanie) i znowu można z godzinę pochodzić :roll:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 5.79 sekund. Zapytań do SQL: 12