Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne zachowania szczurów
Autor Wiadomość
Morgana551 



Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 530
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Nie Kwi 06, 2014 09:41   Dziwne zachowania szczurów

Jak co wieczór puszczam moje stadko na wybieg. Biegają sobie po całym pokoju, który jest przygotowany pod szczury, nie ma kabli, zakamarków czy innych rzeczy, które mogły by pogryźć lub zrobić sobie krzywdę. Pobawiłam się z nimi ok. 30minut. Zachowywały się normalnie czyli szalały po pokoju, bawiły się ze mną, domagały się pieszczot i zainteresowania. Wzięłam miseczkę i poszłam przygotować im jedzonko. Wróciłam do pokoju po ok 30minutach. Gdy wchodzę do pokoju z miseczką pyszności szczurki zawsze biegną pod moimi nogami i wskakują na nogawki aby jak najszybciej dostać się do jedzonka. Gdy miseczka znajduje się w klatce posłusznie wracają do niej i zajmują się jedzonkiem. Wczoraj było inaczej. 3 z moich paskud zachowywała się normalnie lecz Kermit, Elmo i Blue siedzieli pod łóżkiem przerażeni. Kermit i Blue szybko udało się zagonić w stronę klatki. Szybkim ruchem 2 ogonki umieściłam w klatce. Byli przerażeni. Z Elmem było najgorzej. Próbowałam go nakłonić do wyjścia smakołykiem jednak on nawet noska spod łóżka nie wysunął. Z pomocą chłopaka udało mi się zagonić go koło klatki i znowu szybkim ruchem umieściłam go wewnątrz. Był najbardziej przerażony z tej trójki. Wyczułam, że był cały napięty i nerwowy. Ciekawi mnie skąd nagle takie zachowanie? Gdy szczurki znalazły się w klatce Kermit i Blue nagle znowu zachowywali się jak kochane i wyluzowane ogonki, jednak Elmo wciąż był bardzo nerwowy i nawet nie zainteresował się pełną miską.
_________________
W nowym domu: Hektor, Tyrion, Frodo, Snow i Hades

Za tęczowym mostem: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar, Elmo, Blue, Theron, Muffin, Aslan, Memfis.
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Nie Kwi 06, 2014 13:25   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


Morgana551, może się po prostu czegoś przestraszył. W jakim Elmo jest wieku?
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Nie Kwi 06, 2014 13:25   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Morgana551, nie dojdziesz. Tak się czasem zdarza - szczur przestraszy się czegoś panicznie (nawet przy opiekunie). To mógł być jakiś dźwięk (choć wątpię - ogony raczej mają w nosie hałasy), zapach albo gra świateł. Mam nadzieję, że chłopcy szybko dojdą do siebie :)

olus_165, to może jeszcze odpowiem - Elmo to brat mojego Fenka, a więc ma ok. 8 miesięcy.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Gamabunta 



Dołączyła: 20 Lis 2013
Posty: 572
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Kwi 06, 2014 13:27   
   Zwierzątka: 2,5kg wyrobu psopodobnego


Miałam podobnie. Z tym, że tylko moja Fuki nagle dostała ataku paniki. Zdarzyło jej się tak w sumie ze trzy razy. Zupełnie nie mam pojęcia o co jej chodziło. :roll:
_________________
Takiż to świat. Niedobry świat. Czemuż innego nie ma świata?
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Nie Kwi 06, 2014 13:29   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


No to młody jeszcze. Moje młodziaki też miały takie "fazy", że nagle dostawały ataku paniki z pozornie błahego powodu. Wyrosły z tego. :)
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
Morgana551 



Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 530
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Nie Kwi 06, 2014 14:51   

Zdarzyło się do pierwszy raz :| Zdziwiło mnie najbardziej, że połowa stadka była wyluzowana jak zawsze druga połowa zachowywała się jakby polował na nie wielki zwierz i tylko pod łóżkiem mogą czuć się bezpiecznie :shock:
_________________
W nowym domu: Hektor, Tyrion, Frodo, Snow i Hades

Za tęczowym mostem: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar, Elmo, Blue, Theron, Muffin, Aslan, Memfis.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Kwi 06, 2014 18:49   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Morgana551, niczym się nie martw, czasem szczury miewają taką fazę, że się czegoś wystraszą i strach jednego udziela się reszcie.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Morgana551 



Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 530
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Nie Kwi 06, 2014 19:24   

Ciekawiło mnie jaka była przyczyna zmiany swojego zachowania o 180 stopni. Siedzę codziennie z moimi szczurkami i dbam o to aby pozytywnie kojarzyły człowieka. Są oswojone w 101%. Gdy człowiek wejdzie do ich pokoju nie dawają mu spokoju :mrgreen:
Co nie ukrywam czasem irytuje xD a tu nagle coś takiego.... Dzisiaj wszystko wróciło do normy jednak mimo to ciekawi mnie powód tego wczorajszego zachowania.
_________________
W nowym domu: Hektor, Tyrion, Frodo, Snow i Hades

Za tęczowym mostem: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar, Elmo, Blue, Theron, Muffin, Aslan, Memfis.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Kwi 06, 2014 19:29   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Morgana551, czasem nie ma powodu dla nas wytłumaczalnego. Mam szczury od 8 lat i to się zdarza od czasu do czasu ot tak :)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Medusa 


Dołączyła: 25 Mar 2014
Posty: 7
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon Kwi 28, 2014 17:41   

mam pytanko odnośnie moich dwóch siostrzyczek (mają po 4miesiące). Znaczą teren i to dość intensywnie, ale dziś pierwszy razzdarzyła się taka akcja: buszują w klatce, nagle pisk, jedna goni drugą i ją podgryza, a gdy dopadnie, to iska, ale ta druga popiskuje. Potem na kanapie Harley popuściła, a Honda rzuciła się na nią, podgryzała zadek by znów dopaść i iskać (Harley wciąż piszczy). Honda zrobiła tak parę razy, Harley raz.
Wcześniej zauważyłam, że gdy Harley znaczyła teren, to Honda podtykała pyszczek pod harleyowy ogon, ale nie było to tak agresywne jak dzisiaj :/ o czym może świadczyć takie zachowanie?
i na ogół nie mają dużej więzi pomimo iż śpią razem, a raczej Honda śpi na Harley
_________________
ze mną: szczurze Harley i Honda, psie Tobi i Sara, świnkowe Irokez, koniska Gal, Fuks i Posąg <3
za TM: szczurze Krówka, psie Scooby i Kropka, świnkowe Zuzek i Lolek, końskie Likon, Lolek, Edek
 
     
Morgana551 



Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 530
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Pon Kwi 28, 2014 21:35   

Medusa, to zwykła zabawa :) piski są częste przy takich "igraszkach". Szczury także, tak jak i ludzie czasem się sprzeczają i przy tym towarzyszą prawdziwe wrzaski. Nie ma się tym co martwić, ponieważ to normalne. Czasem zdarza się, że jeden drugiemu wyrwie troszkę sierści lub nawet pojawi się kilka strupków.

Znaczenie terenu to norma u szczurów nawet w przypadku samic. To loteria, jedna będzie znaczyć więcej inna mniej.
_________________
W nowym domu: Hektor, Tyrion, Frodo, Snow i Hades

Za tęczowym mostem: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar, Elmo, Blue, Theron, Muffin, Aslan, Memfis.
 
     
Medusa 


Dołączyła: 25 Mar 2014
Posty: 7
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pią Maj 16, 2014 20:51   

na znaczenie byłam przygotowana, za dzieciaka miałam jednego samca (teraz wróciłam do wspomnień z dzieciństwa, ale lepiej się przygotowałam :) )
dziekuję Morgana :) właśnie przeczytałam artykuł o szczurzym śmiechu, a maleństwa już się zaklimatyzowały i lepiej jest mi określić ich zachowanie. Teraz, po czasie obserwacji, ogarnęłam, że Harley jest spokojniejsza, bardziej niezależna, ale jak coś idzie nie po jej myśli... broń nas matko szczyrzyco, armagedon ;) Honda natomiast jest bardziej kontaktowa, roztrzepana i zdarza jej się najpierw zrobić potem pomyśleć lub udawać, że to nie ona :D
ale jest ok, teraz wiem kiedy się bawią, a kiedy kłucą

[ Dodano: Czw Cze 05, 2014 07:47 ]
a ja znów z dziwnym zachowaniem, mianowicie Harley: gdy się czegoś boi, staje jak wryta, przechyla się na swoje prawo i wraca do pionu, znów przechyl i wraca i tak pare razy, a także w szelkach traci równowagę. Mam się bać, czy to jej urok?
_________________
ze mną: szczurze Harley i Honda, psie Tobi i Sara, świnkowe Irokez, koniska Gal, Fuks i Posąg <3
za TM: szczurze Krówka, psie Scooby i Kropka, świnkowe Zuzek i Lolek, końskie Likon, Lolek, Edek
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 05, 2014 07:36   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Medusa, co masz na myśli pisząc przechyla się? Czy jest to raczej ruszanie głową na boki jak kibice na meczu (tak szczury mające słaby wzrok łapią ostrość - można się tym nie przejmować) czy skręcenie główki jak korkociąg z możliwą utratą równowagi (objaw zapalenia ucha, nasila się w stresie, więc branie na ręce i ubieranie w szelki pasuje - konieczna szybka wizyta u weta). Jeśli trudno Ci ocenić nagraj filmik. Dawno tak ma?
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Czw Cze 05, 2014 09:11   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


ja chyba wiem o co chodzi. Kiedy Wally podchodzi do Harrego to ten drugi staje na tylnych łapkach i przechyla się na bok, w którym nie ma Wallego. Może on jak się boi i np Ty tego nie widzisz/słyszysz i z danej strony to dociera to on się tak przechyla? Pisałaś o szelkach, więc raczej po domu w nich z nim nie chodzisz, więc pewnie po dworze, tam wszystko jest dla niego obce i może się bać:)
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
syl9 


Dołączyła: 18 Lip 2014
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Paź 22, 2014 22:23   

Moje dwa chłopaki mają 6 tygodni. Są u mnie od 4 dni.
Mają w klatce hamaki, domek, kryjówki a śpią... na dnie w drewnianym żwirku.
Ot tak na środku kuwety/dna klatki, ewentualnie w narożnej kuwetce która z założenia ma być WC i do której z uporem maniaka wrzucam kupki. Ale luzik, zero stresu w kupach też im dobrze. :roll:
Gdy nie śpią to buszują po całości i doskonale wiedzą gdzie się da wejść, schować przed bratem ze smakołykiem. Ale do snu twardy, drewniany żwir Norka i dno.
Gdy je przeniosę na górę to i tak zejdą.
Dlaczego? Macie jakieś rady?

Komentarz dodany przez: limomanka: Śro Lut 11, 2015 15:38
Scaliłam z wątku zbiorczego.
Ostatnio zmieniony przez limomanka Śro Lut 11, 2015 15:38, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.28 sekundy. Zapytań do SQL: 13