Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ferplast - klatki.
Autor Wiadomość
Libellee 



Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 23
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Maj 19, 2012 12:46   
   Zwierzątka: 4 szczurzyce


Ja miałam wcześniej Pyko 100x54x100, więc po wyjęciu z kartonu ścianek i kuwety Furata wręcz się przeraziłam, że to takie małe :shock: :wink: ALE: po rozmieszczeniu wszystkich sprzętów i ulokowaniu szczurów szybko stwierdziłam, że Furat jest w sam raz na moje stadko :wink: W pykówce 1/3 klatki była wgl nie wykorzystywana przez dziewczyny, i tak siedziały tylko na górze, na jedzenie schodziły jeden poziom niżej, no i do kuwety raz na jakiś czas, ale na 'środku' nigdy się nie zatrzymywały.

Dzięki tym wszystkim plastikowym sprzętom i hamaczkowi klatka jest bardzo funkcjonalnie wyposażona, jej przestrzeń jest wykorzystana niemal w 100% :)

Wklejam pierwsze zdjęcia: (dokupiony jest przezroczysty tunel i to jasne pietęrko (myślałam, że bedzie ciemne, bo nie ma już tych jasnych, ale nie wymieniam go, podoba mi się :) )

 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Pią Sie 31, 2012 21:18   

Czy ktoś będzie tak dobry i wytłumaczy mi skąd wziąć i jak zamocować kółka do xlki? :D
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pią Sie 31, 2012 22:10   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Kasik, najlepiej kupić w budowlanym, z odpowiednim 'mocowaniem'.
XL-ka tak jak tower ma miejsce przygotowane pod kółka?

Mi te 'fabryczne' kółka do towera strzeliły baaardzo szybko, beznadziejnej jakości były - wymieniałam na inne.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Pią Sie 31, 2012 23:30   

Ninek napisał/a:
XL-ka tak jak tower ma miejsce przygotowane pod kółka?
Yyy... Nic o tym nie wiem? :P Jak to ma wyglądać? Dlatego się pytam, jak to przymocować, bo normalne kółka się przykręca śrubą, a ja nie chcę robić dziur w kuwecie ;)
 
     
PACZEK 



Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 371
Skąd: niestety POLAND
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 08:32   
   Zwierzątka: Szczuraski,pieski,kotki,rybki


Kasik, jeśli w żaden sposób nie chcesz naruszyć konstrukcji klatki bo kółka też można przykleić to myślę że najskuteczniejszy sposobem jest konstrukcja "wózka" :) .
do dowolnie wykonanego "blatu" lub ramki przykręcasz kółka, wstawiasz klatkę i już.
Oczywiście śruby nie muszą mieć kontaktu z klatką a całość dla osoby niewtajemniczonej rzecz może być niewidoczna to tylko kwestia konstrukcji. Dodatkowa zaleta to to że klatkę można zdjąć a wózek wykorzystać do innych celów, schować "na "później" lu pozbyć się go jak już nam się znudzi :)
_________________

 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 09:28   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Kasik, no u mnie na kuwecie były cztery, rozmieszczone na rogach podstawy, kwadratowe wgłębienia, dodatkowo wzmocnione, z miejscem na cztery śrubki, do wkręcenia podstawy kółek ;)

Jeśli tego nie ma, to wg mnie najlepiej zrobić właśnie stelaż - myślałam o tym jak mi sie kółka połamały :P
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 10:06   

No to ja nie mam żadnego miejsca na śruby, przynajmniej go nie widzę :P

Stelaż to nienajgorszy pomysł, chociaż jakoś nie mam wizji, jak go zrobić, żeby to ładnie wyglądało i z czego... No i dodatkowo dochodzi koszt płyty... Nie zależy mi na tym, by nie naruszyć kuwety (bo i tak jest przegryziona z jednej strony, więc już jej niewiele zaszkodzi), bardziej chodzi o to, że musiałabym przewiercić dno na wylot, więc po prostu szczochy mogłyby wyciekać przez dziurę :P No i nie wiem, czy dno wytrzymało by takie obciążenie. A śruba wystawałaby od wewnątrz, szczury mogłyby się uszkodzić. Też wczoraj wpadłam na pomysł przyklejenia :) I pewnie tak zrobię, bo stelaża montować mi się po prostu nie chce, za dużo zachodu, chociaż faktycznie ładniej i wygodniej. Dzięki za wyjaśnienia ;)
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 10:13   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Ja jeszcze sprawdzę wieczorem, ale chyba mam zalegające oryginalne kółka od towera. Myślę, że będzie je łatwiej umocować w oryginalnych wgłębieniach niż "obce".
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 10:31   

Pyl, dziękuję, ale jak już pisałam mam kuwetę od xlki, a ona nie ma takich wgłębień na kółka ;) (co swoją drogą mnie dziwi - opłaca im się robić dwie prawie identyczne kuwety?? :roll: ).
Ostatnio zmieniony przez Kasik Sob Wrz 01, 2012 10:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 10:31   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Kasik, stelaż dałoby rade zrobić z odpowiednich listew. Tak żeby nie był pełny, tylko 'ażurowy'.
Chętnie bym Ci zrobiła, gdybym bliżej miała xD Uwielbiam sie bawić w takie rzeczy :P
O, może ja do swojej klatki zrobie stelaż na kółka, zamiast montować je do kuwety :roll: Mam w niej miejsca na kółka (metalowa kuweta :mrgreen: ), ale kuweta jest niebieska co mnie niesamowicie razi i chętnie bym ją zakryła :lol:
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 10:37   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Kasik, zrób fotkę tego co masz na narozu od spodu kuwety. Mam dwie kuwety od XLki i to jest dokładnie ta sama kuweta co do Towera, w katalogu to też jeden towar. Tylko to nie jest wglebienie a raczek coś jak kawałek klocka lego, z wypustkami.
I jakby co to się nie narzucam, tylko coś mi nie pasuje ;)
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 10:45   

Ja mam starą kuwetę, z tego co wiem, to jakieś 3-4 lata ma. Proszę, focia :D Chyba wszystko widać, co trzeba.

Tak, tam można zaobserwować moje kolano, ale jakoś musiałam ponieść tę kobyłę :lol1:
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 10:59   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Ale kit! :O No to faktycznie raczej stelaż Ci zostaje. Jak się dorwę do kompa to wyśle Ci namiar na moja "platformę" pod transportery - zrobiłam ja w 10 czy 15 minut, bez wiercenia. Kiedyś wstawialam foty w moim wątku, ale dawno.
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 11:06   

Pyl, a więc jednak! :P Będę czekać. Dziękuję :mrgreen:

EDIT: już sobie znalazłam :D Skorzystam ;)
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 17:31   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Kasik, ja też już znalazłam :P
Tylko jedna uwaga - ta rama jest dość elastyczna i ugina się, u mnie pod cięższe "atrakcje" potrzebne były by dodatkowe kółka na dłuższej ściance. Musisz zobaczyć jak w przypadku platformy pod klatkę na mniejszej ramie na kwadracie. Może wystarczy zamontować kółka nie na samym skraju tylko nieco bliżej środka? 10 cm może zrobić różnicę i wyeliminować problem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.34 sekundy. Zapytań do SQL: 11