Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ferplast - klatki.
Autor Wiadomość
Pacyfka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 967
Skąd: Wrocław/Chrzanów
Wysłany: Sob Sie 16, 2008 19:34   
   Zwierzątka: Brownie


Orientuje się ktoś czy klatki Ferplastu są składane?
_________________
Moje potworki :zakochany:
W serduchu moje aniołki: Tanisek, Denzelek, Ibiś, Aspiś, Daimonek, Portosik, Bluesik, Rokoko, Postrzałek, Lukierek [']
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Sob Sie 16, 2008 19:38   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Pacyfka napisał/a:
Orientuje się ktoś czy klatki Ferplastu są składane?

Zależy od modelu. Furet Tower i Furet Plus są składane, nie wiem jak inne.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Pacyfka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 967
Skąd: Wrocław/Chrzanów
Wysłany: Sob Sie 16, 2008 19:51   
   Zwierzątka: Brownie


o to świetnie, głównie właśnie o tych modelach myślałam :)

Ninek, dzięki :)

a czy w tych malowanych klatkach ferplastu farba też tak chętnie odpryskuje jak w innych klatkach?
_________________
Moje potworki :zakochany:
W serduchu moje aniołki: Tanisek, Denzelek, Ibiś, Aspiś, Daimonek, Portosik, Bluesik, Rokoko, Postrzałek, Lukierek [']
 
 
     
landrynka 



Dołączyła: 29 Gru 2007
Posty: 584
Wysłany: Sob Sie 16, 2008 20:02   

z tego co mi wiadomo,to nie. w końcu za coś się płaci.
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Sob Sie 16, 2008 21:16   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Pacyfka napisał/a:
a czy w tych malowanych klatkach ferplastu farba też tak chętnie odpryskuje jak w innych klatkach?

Nie odpryskuje przy uderzeniu, czy podgryzaniu. Gryzione pręty stają sie chropowate ale farba nie schodzi.
Jedynym miejscem, gdzie farba sie ściera są drzwiczki, a raczej miejsce, gdzie sie drzwiczki zamyka.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Pacyfka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 967
Skąd: Wrocław/Chrzanów
Wysłany: Sob Sie 16, 2008 21:37   
   Zwierzątka: Brownie


więc ogólnie klatki Ferplast są warte swojej ceny?
_________________
Moje potworki :zakochany:
W serduchu moje aniołki: Tanisek, Denzelek, Ibiś, Aspiś, Daimonek, Portosik, Bluesik, Rokoko, Postrzałek, Lukierek [']
 
 
     
dream* 
www.szynszyle.info



Dołączyła: 31 Sie 2008
Posty: 77
Wysłany: Śro Cze 03, 2009 03:50   

a ja mam takie pytanie do osob posiadajacych klatkę ferplast TOWER :)

wygodnie sie ja sprzata? :O
_________________
koszatniczka & szynszyle
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Śro Cze 03, 2009 19:27   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Mi góre sprząta sie wygodnie, dół kiepsko, ale to głównie przez moje duże problemy z kolanem.
Do gruntownego mycia trzeba rozkładać, ale można nabrać wprawy, mi to zajmuje niespełna godzine włącznie z rozkładaniem/składaniem i szorowaniem wszystkiego szczotką.
 
     
dream* 
www.szynszyle.info



Dołączyła: 31 Sie 2008
Posty: 77
Wysłany: Sob Cze 06, 2009 19:44   

Ninek napisał/a:
Mi góre sprząta sie wygodnie, dół kiepsko, ale to głównie przez moje duże problemy z kolanem.
Do gruntownego mycia trzeba rozkładać, ale można nabrać wprawy, mi to zajmuje niespełna godzine włącznie z rozkładaniem/składaniem i szorowaniem wszystkiego szczotką.


Ninek, dzieki za info. zastanawiam sie nad ta klatka, ale chyba ciezko w niej zainstalowac półki ze sklejki? bo te prety jakies takie delikatne i giętkie...
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Nie Cze 07, 2009 08:39   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


fairy* napisał/a:
Ninek napisał/a:
Mi góre sprząta sie wygodnie, dół kiepsko, ale to głównie przez moje duże problemy z kolanem.
Do gruntownego mycia trzeba rozkładać, ale można nabrać wprawy, mi to zajmuje niespełna godzine włącznie z rozkładaniem/składaniem i szorowaniem wszystkiego szczotką.


Ninek, dzieki za info. zastanawiam sie nad ta klatka, ale chyba ciezko w niej zainstalowac półki ze sklejki? bo te prety jakies takie delikatne i giętkie...

Delikatne? Absolutnie nie.
A jak z mocowaniem półek - nie wiem. U nas są tylko i wyłącznie w formie ferplastowych tarasów.
 
     
dream* 
www.szynszyle.info



Dołączyła: 31 Sie 2008
Posty: 77
Wysłany: Nie Cze 07, 2009 18:43   

Ninek napisał/a:
fairy* napisał/a:
Ninek napisał/a:
Mi góre sprząta sie wygodnie, dół kiepsko, ale to głównie przez moje duże problemy z kolanem.
Do gruntownego mycia trzeba rozkładać, ale można nabrać wprawy, mi to zajmuje niespełna godzine włącznie z rozkładaniem/składaniem i szorowaniem wszystkiego szczotką.


Ninek, dzieki za info. zastanawiam sie nad ta klatka, ale chyba ciezko w niej zainstalowac półki ze sklejki? bo te prety jakies takie delikatne i giętkie...

Delikatne? Absolutnie nie.
A jak z mocowaniem półek - nie wiem. U nas są tylko i wyłącznie w formie ferplastowych tarasów.


nom, delikatne, delikatne. Te z inter-zoo [z szynszylówek] są znacznie stabilniejsze. ale to chyba kwestia budowy klatki - inter-zoo ma zupełnie inaczej ustawione pręty, częściej te pionowe wzmocnienia itp. Jak składałam ferplastowskiego towera to właśnie zaskoczyło mnie, że te pręty są takie no, delikatne, giętkie [bo poziome pręty rzadziej mają te pionowe łączenia] - i tak sobie pomyslalam, że mogą nie wytrzymać 3 szynszyli po około 500 gram jeden + desek ze sklejki brzozowej... kurcze sama nie wiem.
 
     
Gość

Wysłany: Pon Cze 08, 2009 22:20   

fairy* napisał/a:
tak sobie pomyslalam, że mogą nie wytrzymać 3 szynszyli po około 500 gram jeden

bez przesady, 500 gram to nie duzo, szczury przeciez tyle waza, a w towerze znacznie czesciej mieszkaja wiecej niz trzy. No i to jest klatka dla fretek, a te waza znacznie wiecej.
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pon Lip 11, 2011 00:18   Ferplast - klatki.

Myślę, że się przyda jeden Ferplastowy temat.


Zacznę od tego, że ja posiadam chromowaną Jenny. Jestem z niej mega zadowolona, klatka idealna dla moich dziewczyn.
Na początku zastanawiałam się czy nie wymienić ją na Jenny KD, która jest po prostu składana - aby ułatwić życie sobie i innym naokoło.
Jednak doszłam do wniosku, ze w momencie gdy muszę rozdzielić stado czy mam część staruszków chciałabym aby klatka posiadała dwie kuwety.
Pierwowzorem był dla mnie nie ferplastowy Tommy 2 jednak to klatka cynkowana, a malowana ma zbyt duże odstępy (tak, moje laski nie wiem jak ale dotychczas uciekały przez 2cm ;] i to te kluchy ;d)

I tak dzisiaj trafiłam na: Rabbit 100 Double, czy ktoś coś może powiedzieć na ten temat?
Na stronie producenta jest napisane, że ma 1cm między prętami więc byłoby super. Ale jak jest naprawdę?
Najtaniej znalazłam ją za 589 zł, chyba dość rozsądna cena jak na dość nowy produkt sygnowany ferplastem.

Kurczę, savic też ma piękne klaty, ale nie są składane ; [
_________________

 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lip 11, 2011 09:35   

Savic ma piękne i solidne klatki, ale nie są składane i wszystkie bez względu na rozmiar maja tylko jedną pare drzwi, od frontu. O ile mnie to nie męczy we freddy 2, o tyle nie wyobrażam sobie jednej pary w freddy 2 max czy freddy 3.

L. napisał/a:
Rabbit 100 Double
fajna klatka, stabilna, ale ma cienkie pręty i potrafią sie wygiąć, co sprytniejsze szczury także przecisną sie w miejscu gdzie najłatwiej je rozgiąć. I z tego co pamiętam odstęp jest większy niż 1 cm, ja stawiałabym raczej bliżej 1,5 cm.

edit/

Acha, przypomniało mi sie jeszcze, że irytujące jest, że tylko na górze drzwi są tak duże, a w dolnej, większej części tylko małe, suwane i to nisko. W zależności od wyposażenia, może być trudno ją urządzać, w sensie wieszać, przyczepiać itd, zwłaszcza na ścianie przeciwległej do frontu. itd.
Ostatnio zmieniony przez Viss Pon Lip 11, 2011 12:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pon Lip 11, 2011 12:03   

Półtora cm to jeszcze nie tragedia, a moje laski nie mają tendencji do rozciągania i gryzienia prętów.

Czy Ty ją Vissku gdzieś widziałaś na żywo? :wink:
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 12