Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Layla
Wto Mar 31, 2009 21:29
Pokaz szczurow we Wroclawiu?
Autor Wiadomość
an
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lut 14, 2008 10:16   

ok, to dziekuje za wstepne deklaracje :)
umowie sie z kolezanka na gg, moze w niedziele (mam takie rzeczy poblokowane w pracy, a po powrocie do domu z obrzydzenia rzadko wlaczam komputer ;) ) i dopytam dokladnie, czego od nas oczekuja. Przedstawie tez wstepna liste pytan w kwestii miejsca, sredniej deklarowanej ilosci uczestnikow, zabezpieczen, dlugosci pokazu itp.
Jak juz ebde miala garsc informacji, to chetnie umowilabym sie z chetnymi z Wroclawia (z okolic rowniez, jesli beda mili ochote dojechac:)) na pogaduchy. Z doswiadczenia wiem, ze burza mozgow moze wiele, a chcialabym, zebysmy stworzyli to razem. Spotkalibysmy sie wiec w knajpce w jakis weekend i zrobili wstepny plan.

Ja wiem, ze to bardzo odlegle i trudno w tej chwili podejmowac decyzje, ale chicalabym tez ustalic liste ludzi, ktorzy beda na bank (chyba, ze jakies losowe zdarzenia zmienia ich plany). Jest to o tyle wazne, ze bez takiej deklaracji nie bedziemy w stanie ruszyc. Jesli ebdzie nas w rzeczywistosci wiecej poza ta liste, to super. Ale minimum musi byc ustalone (a w tym podzial na rodowodowe i i 'kundelki), zebysmy na tej podstawie mogli ustalic minimalna powierzchnie itp., a przede wszystkim - zebysmy wiedzieli, czym dysponujemy :)
 
     
hefi 
ruda paskuda :P



Zaproszone osoby: 3
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 343
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Lut 14, 2008 10:19   
   Zwierzątka: Pies: Feba, Świnki: Bolek, Tola, Ogony: Awantura, Katastrofa, Niunia [*],Mała [*], Cyntia [*]


an, spoko ja się tak jak już wcześniej mówiłam pisze :) ...
_________________

 
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Czw Lut 14, 2008 10:34   

helen.ch napisał/a:
mam zacząć Darka namawiać ? :P

A pewnie :D
 
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Lut 14, 2008 10:38   
   Zwierzątka: ......


marhef napisał/a:
helen.ch napisał/a:
mam zacząć Darka namawiać ? :P

A pewnie :D
to zacznę, zawsze limuzyną z kierowcą wygodniej niż pociągiem :D :mrgreen: . Tylko , że we wrześniu to moje stadko lekko podstarzałe będzie, ale waciki się pewnie chętnie przejadą, jeśli nikt zwykłych-niezwykłych białasków nie wygoni :P .
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
an
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lut 21, 2008 20:23   

Mam wiecej informacji :)

1. Jesli zrobilibysmy pokaz pod patronatem SHSR, dostalibysmy wpis do katalogu targow, co daje wieksza reklame. Poza tym - bedzie nam latwiej pozyskac sponsora np. do zasponsorowania nagrod do konkursu na najsympatyczniejszego szczurka
2. Mozemy poszukac sponsora, to nie bedziemy sie zrzucac na puchar ;) Myslalam o jakiejs sieci sklepow zoologicznych, bo w sumie potrzeba nam tylko troche pieniedzy, a sieci maja ich duzo. A mamy pozwolenie na powieszenie baneru sponsora :)
3. Miejsca dostaniemy w zaleznosci od ilosci uczestnikow. Ci, co wystawia szczurki nie placa.
4. Pokaz bylby w sobote przez caly dzien wraz z konkursem
5. W niedziele proponuja do pol godziny Prelekcji. Mam juz pomysl, wiec moge sie tym zajac. Opowiedzialabym ogolnie o szczurach, nastepnie o odmianach i o powstaniu stowarzyszenia w polsce, a na koncu propagowalabym hodowle zamiast kupowania w sklepach i zjechala rozmnazanie szczurow sklepowych ;) No i trzeba przedstawic szczura jako mile zwierzatko domowe, bo o to przeciez chodzi w calym pokazie :)
6. Mozemy rozdawac ulotki propagatorskie. Ma ktos pomysl i chce sie podjac realizacji?:) Poza tym - mozemy wywiesic jakies plakaty reklamujace i tez potrzebuje pomyslodawcy i realizatora :)

Na razie tyle pameitam. Jesli macie pytania, to zadawajcie, moze bede umiala odpowiedziec ;)
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Lut 21, 2008 20:37   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


1. w takim razie nalezy się skontaktować z zirr :]
2. wystawę ogólnopolską sponsorowało Herbal Pets i Planeta-Zoo, może by do nich uderzyć? Ważne jest aby nie była to sieć sklepów zoologicznych, które mają w swej ofercie żywe zwierzęta, to kłóciłoby się z punktem 5.
3. to kto w takim razie płaci? :D
4. co oznacza cały dzień - od 8 do 20, czy od 10 do 16? To spora róznica tak dla nas jak i szczurów.
5. ja też mogę coś tam wygłosic, o ile oczywiście będziesz chciała ;)
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Czw Lut 21, 2008 20:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Czw Lut 21, 2008 20:50   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Jeśli takowy pokaz sie odbędzie, będe na 1000% (pomijając jakieś zdarzenia losowe) z którymiś z moich kundelków (no chyba, że do tego czasu pojawi sie u nas jakiś rasowiec :) )
Wstępnie moge sie też pisać na jakąś pomoc na odległość ;) Jeśli dzień przed pokazem byłaby potrzebna pomoc na miejscu i ktoś mógłby mi użyczyć kawałka podłogi do spania, chętnie pomoge :)
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
an
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lut 21, 2008 20:59   

*Azi, wlasnie myslalam o planecie zoo, ale to tylko pomysl.
*Placa ludzie, ktorzy nie wystawiaja szczurkow. Wtedy sa normalnymi uczesnikami i placa za bilet na targi. Pamietajmy jednak, ze wystawcow nie moze byc od cholery, bo wtedy sie nie pomiescimy. Bedziemy musieli ustalic liczbe minimum jesli chodzi o osoby, ktore juz dzis wiedza, ze beda na 98% oraz margines osob, ktore zadeklaruja sie na krotki czas przed pokazem. Dodam jeszcze, ze szczurkow z hodowli musi byc przewaga, bo o propagowanie hodowli generalnie chodzi.
*Caly dzien, to chyba godziny od 9 (lub 10) do 17, tak bylo w zeszlym roku. Minimum, to 6 godzin, bede walczyla o jak najkrotszy czas wystawy, zeby szczurki sie nam nie zameczyly.
*Zapraszam do wyglaszania :) Spotkamy sie grupa kiedys w jakiejs knajpie i zrobimy burze mozgow na temat organizacji pokazu, uwzgledniajac w tym podzial prezentacji na poszczegolne osoby. No i mam nadzieje, ze np. cechy odmian bedziemy pokazywac na zywych eksponatach ;)

Ninek, zapraszam :)
 
     
s_s_s 



Dołączyła: 24 Paź 2007
Posty: 58
Wysłany: Pią Lut 22, 2008 07:56   

I ja jestem chętna. Do czasu wystawy pojawi się u mnie także fuzz, więc byłabym chętna do wystawienia 8)
 
     
an
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lut 22, 2008 08:13   

s_s_s, zaznaczam, ze to pokaz, nie wystawa. Uzywamy zamiennie tych slow, ale bedzie to show o charakterze czysto pokazowym, by zachecic ludzi do posiadania szczurow i do tego, by brali je z pewnych zrodel. Nagroda, ktora bedzie rpzwidziana w konkursie na najsympatyczniejszego szczurka bedzie tez tylko nagroda symboliczna, bez wpisu do kart wystawowych itp ;) Mam nadzieje, ze brak punktowania Cie nie zniecheci :)
A jesli ten pokaz sie powiedziec, to nie widze przeszkod, by w przyszlosci porozmawiac z Zirr na temat zrobienia prawdziwej wystawy :)
 
     
s_s_s 



Dołączyła: 24 Paź 2007
Posty: 58
Wysłany: Pią Lut 22, 2008 08:50   

Aa, wybacz, przyznam że nie przejrzałam całego tematu od początku.
Nie, nie zniechęci mnie - punktowanie nie ma znaczenia, ważna jest zabawa ;)
 
     
an
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lut 22, 2008 09:42   

s_s_s, wiec licze wstepnie na Twoja obecnosc :)

W peirwszym poscie zaktualizowalam i zebralam wszystkie nowe informacje. Beda sie tam pojawialy nowe wiadomosci.
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 22, 2008 09:54   
   Zwierzątka: ogony


To pewnie oczywiste, ale radziłabym pamiętać o względach bezpieczeństwa takich, jak są na wystawach. A więc - zaświadczenia od weta musowo, jesli będą myszki (nie wiem, jak się to ma do innych gryzoni), to mycie rąk przed kontaktem ze szczurami oraz zakaz dotykania przez zwiedzających (chyba, że z umytymi rękami).
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Semena 



Dołączyła: 19 Sty 2008
Posty: 990
Wysłany: Pią Lut 22, 2008 10:06   

Ja jeszcze pogadam z mężem, ale... Wrzesień, nie jestem pewna, może się okazać, że będę musiała na Ukraine zasuwać, pozałatwiac sprawy przed slubem kościelnym. Także u mnie chyba raczej maj. A ktoś wspominał o pokazie marcowym w Warszawie. Dla mnie to wogóle bajkowo :mrgreen: tylko w jakim wieku mają być minimum pokazywane szczurki?
_________________
Zakochana bez pamięci! (Mars [*], Mefisto [*], Nils[*])
Na zawsze w naszych sercach: Marsik [*], Nilsik [*], Mefiś [*]
 
     
an
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lut 22, 2008 10:07   

Tak, Nisiu, to jest sprawa nadrzedna. Ale nie poruszalam jej jeszcze tutaj, bo wzgledy bezpieczenstwa bedziemy musieli dokladnie ustalic. Zaswiadczenia od weta i mycie rak musowe. Jesli ktos z widzow bedzie chcial dotknac szczura, to tez musowo bedzie musial umyc rece (najlepiej przy kims z nas. Moge sie tego podjac, bo podejrzewam, ze zaden z moich szczurow nie dozyje tego pokazu z racji sedziwego wieku, wie pewnie bede bezszczurza i bede mogla czepiac sie o pierdoly ;P ) [o matko... pier.oły, to slowo cenzurowane? O_o ]

poza tym, pozostaje kwestia klatek, ale to jest logistycznie trudne do zrobienia. Sachma powiedziala, ze mozna by pozyczyc jakies klateczki a la diuny od Zirr. Wyobrazacie sobie jednak, ile ebdzie problemu z wysylaniem?
Mozna tez zrobic tak, ze kazdy bedzie zalatwial sobie klatke we wlasnym zakresie. Nie musza byc jednakowe, bo to tylko pokaz.
Zastanawiam sie tylko, czy jest sens zalatwiac specjalnie plastikowe klatki. Przeciez w zeszlym roku na tej wystawie byly myszy i malo ktore ybly w plastikach, podobnie koty. Nie jestem pewna, czy jest to warunek konieczny do utrzymania bezpieczenstwa, ale mysle, ze to temat do dyskusji.
Dowiedzialam sie tyle, ze na miejscu bedzie dyzurny weterynarz w razie czego.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13