Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: babyduck
Nie Kwi 11, 2010 18:50
Chodzenie tyłem
Autor Wiadomość
ania123 


Dołączyła: 11 Kwi 2010
Posty: 6
  Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 12:47   Chodzenie tyłem
   Zwierzątka: Czester, Rufus


Witam.

Mój szczur od jakiegoś czasu chodzi tyłem, przekręca głowę w bok, kręci się w kółko, skacze jak opętany. Ostatnio jak chodził po biurku to omal nie spadł bo chodził do tyłu...mam go dopiero 3 tygodnie i nie zachowywał się tak wcześniej. Dodam, że jest strasznie miękki, a mój drugi szczurek jest normalny (taki zbity :) ) i nie wiem czym to jest spowodowane. O co chodzi? Proszę o pomoc :(
_________________
Ania
 
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 12:55   

ania123, biegiem do weta! To są objawy kłopotów neurologicznych. Najpewniej zapalenie ucha albo mózgu. Szczurek musi natychmiast dostać leki!

Tu masz tematy do poczytania (ale najpierw wet!):
http://www.forum.szczury....p?p=10068#10068
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=3908
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
ania123 


Dołączyła: 11 Kwi 2010
Posty: 6
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 13:27   
   Zwierzątka: Czester, Rufus


Na zapalenie ucha mi to nie wygląda....ale na zapalenie mózgu tak. Czy jest to uleczalne? I czy jest sens w ogóle leczyć?

Miałam taki przypadek, że chomik miał guza i go leczyłam za 120 zl...i tak go uśpiłam. Za wszystko płaciła mama. Teraz mi to wypomina i mówi, że nie pójdzie ze mną do weta ze szczurem, a jeśli tak to tylko do uśpienia...

co robić? Lepiej chyba uśpać, niż leczyć...pomóżcie
_________________
Ania
 
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 13:47   

ania123 napisał/a:
I czy jest sens w ogóle leczyć?
Zawsze jest sens leczyć.
ania123 napisał/a:
Czy jest to uleczalne?
Tak, choć leczenie trwa długo. Na początku szczurek dostanie steryd, przez co najmniej dwa tygodnie trzeba podawać antybiotyk i witaminę B, skręt główki zostanie.
Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję skonsultuj się z weterynarzem - niech posatwi diagnozę i powie Ci co dalej.

ania123 napisał/a:
Teraz mi to wypomina i mówi, że nie pójdzie ze mną do weta ze szczurem, a jeśli tak to tylko do uśpienia...
W takim razie nie kupuj zwierząt, dopóki nie zaczniesz sama zarabiać. To są żywe stworzenia, które zasługują na życie w zdrowiu tak samo jak ludzie. Ze dentystę też się płaci, ale to nie znaczy, że mam nie da Ci pieniędzy, jak będzie Cie bolał zab, prawda? :evil:
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
ania123 


Dołączyła: 11 Kwi 2010
Posty: 6
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 13:50   
   Zwierzątka: Czester, Rufus


No w sumie tak. Chyba pójdę do weta i zobaczę co da się zrobić...
Ale najpierw jeszcze z tydzień poobserwuję...może się uspokoi

Dzięki za pomoc :)
_________________
Ania
 
 
     
Anouk 


Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 1912
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 13:52   

Nie można zwlekać z wetem aż tygodnia... Przez ten czas dużo może się pogorszyć stan szczury, lepiej udaj się najszybciej jak możesz, tu chodzi o jej życie.
 
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 14:03   

ania123, za tydzień możesz nie mieć szczura. :roll: Z chorobami neurologicznymi nie ma żartów - postępują wyjątkowo szybko i gwałtownie.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 14:09   

ania123, za tydzień, to możesz równie dobrze nie iśc do weta, bo nie będzie po co. I co więcej chcesz zaobserwować? Obajwy, które podałaś są dostatecznie poważne, by pędzić natychmiast - jeśli coś się zmieni, to tylko na gorsze.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Atuś 



Dołączyła: 05 Kwi 2010
Posty: 33
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 14:43   
   Zwierzątka: Szuraki


W przypadku szczurów każda godzina jest cenna!! Już dawno powinnaś była pójsc do weta! :evil: Za tydzien to mozesz szukac sobie innego zwierzaka (chociaż nie wiem czy to by miało sens :| )
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 14:48   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Słuchaj, jeżeli nie masz pieniędzy na leczenie zwierząt, to nie powinnaś ich mieć póki nie będziesz się sama utrzymywać. W przypadku schorzeń neurologicznych liczy się nawet nie każda godzina, a minuta. Jeśli będziesz "obserwować", stracisz zwierzę i to WYŁĄCZNIE z twojej winy.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
ania123 


Dołączyła: 11 Kwi 2010
Posty: 6
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 15:27   
   Zwierzątka: Czester, Rufus


No więc pójdę z nim jak najszybciej...ale proszę mi powiedzieć ile mniej więcej to kosztuje i czy ktoś juz miał taką sytuację??

Aha i jeszcze zauważyłam, że mój szczurek na brzuchu i koło ogona ma takie jakby pojedyncze białe włoski (dodam, ze jest czarny) i też nie wiem o co chodzi...
_________________
Ania
 
 
     
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 17:03   

Obejrzenie, zdiagnozowanie i pierwsza dawka leków w przypadku problemów neurologicznych nie kosztowała mnie nigdy więcej niż 30 zł. Oczywiście to zalezy od weterynarza, ale jeśli bierzesz zwierzaka, to MUSISZ się liczyć z wydatkami na leczenie i nie ma zmiłuj.
Pojedyncze białe włosy są zupełnie normalne.
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 17:47   

ania123, skąd jesteś? Ceny zależą w dużej mierze od miasta i weterynarza. Pierwsza wizyta z lekami do domu nie powinna wynieść więcej niż 50 zł nawet w Warszawie.

ania123 napisał/a:
czy ktoś juz miał taką sytuację?
Jeśli masz na myśli zapalenie mózgu - moja szczurzyca miała. Wyszła z tego. Całe leczenie nie wyniosło więcej niż 100 zł.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
ania123 


Dołączyła: 11 Kwi 2010
Posty: 6
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 18:47   
   Zwierzątka: Czester, Rufus


Jestem z Brzegu...to tak w okolicach Opola...niestety weterynarze w moim mieście są strasznie drodzy...

[ Dodano: Nie Kwi 11, 2010 18:49 ]
No, ale postaram się coś poradzić z tym szczurkiem :]
_________________
Ania
 
 
     
pixel 


Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 231
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 18:49   

ania123, jak jesteś z brzegu to do Wrocławia wal, masz taką samą trasę a o niebo lepszych wetów.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13