Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Forum wymiera
Autor Wiadomość
jafree 



Dołączył: 22 Lut 2018
Posty: 38
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 23, 2018 01:20   Forum wymiera
   Zwierzątka: Pies, szczury.


Co się stało z rangą hodowców, kiedyś była a teraz już nie? Dlaczego hodowle nie ogłaszają już tu swoim miotów? Czemu na forum jest taka mała aktywność? Od śmierci Heńka jak tu zaglądałem to było dość aktywne a teraz totalne pustki, ktoś wie o co chodzi?
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Lut 23, 2018 03:19   

Myślę, że ten temat może trochę wyjaśnić ; ) http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=18859
 
     
jafree 



Dołączył: 22 Lut 2018
Posty: 38
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 23, 2018 06:27   
   Zwierzątka: Pies, szczury.


Senthe temat ma 40 stron, od której zaczynają się informacje dotyczące wymierania, usunięcia rangi hodowców, braku ogłoszeń miotów? Pamiętaj że jestem mężczyzną i nie rozumiem metafor.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 23, 2018 08:24   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


jafree, wiesz, że właśnie pytasz dinozaury czemu wymierają? Taki mamy klimat. Taki mamy postęp. Tak zmieniają się sposoby komunikacji.
A jak do tego dodasz informacje o wymaganiach MT względem hodowcy (wpisz w wyszukiwarkę "hodowca", powinno Ci wyszukać ciekawe tematy) to już powinieneś ogarnąć przyczyny.

I nie zakładaj proszę nowych tematów, postataj się pisać w istniejących. Nowe tematy nie ożywią forum, sprawią tylko, że Ci z modów (a dokładniej ta jedna jedyna, której jeszcze się chce) będzie mieć więcej roboty.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 23, 2018 17:19   
   Zwierzątka: -


Hm, pomyślmy, forum wymiera może dlatego, że znacznie dynamiczniej funkcjonują grupy tematyczne na facebooku? :roll:
_________________
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lut 23, 2018 20:22   

Jakby co, jestem na forum codziennie, tylko nie zawsze mam siły wszędzie zaglądać i odpisywać ;) Też pamiętam lepsze czasy Alloszczura, niestety jak zauważyła FaerielDeVille, większość przeniosła się na Facebooka. Tam losy ich stad i zdjęcia mają większy zasięg, szybciej też można otrzymać informacje zwrotne w nagłych przypadkach.
Odgrzebywanie tematów sprzed iluś lat nie ma najczęściej zbyt wiele sensu. Ale jeśli ktoś ma ochotę opisywać swoje codzienne przygody w wątkach indywidualnych, to ja zawsze chętnie zajrzę i poczytam, co u kogo słychać. Informacjami o swoim stadzie też dzielę się właściwie tylko tutaj. Pozostał mi sentyment z czasów, gdy pierwsze szczurki były małe, a z Allo dowiadywałam się wszystkich potrzebnych informacji.
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
jafree 



Dołączył: 22 Lut 2018
Posty: 38
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 23, 2018 23:20   
   Zwierzątka: Pies, szczury.


Pyl napisał/a:
Taki mamy postęp. Tak zmieniają się sposoby komunikacji.
A jak do tego dodasz informacje o wymaganiach MT względem hodowcy (wpisz w wyszukiwarkę "hodowca", powinno Ci wyszukać ciekawe tematy) to już powinieneś ogarnąć przyczyny.

Widziałem właśnie te wymagania, troszkę chore ze strony MT ale CO JA SIĘ TAM ZNAM...
Kiedyś na tym forum, za czasów mojego Heńka jak był jeszcze mały, było tu aktywnie, całkiem nawet przyjemnie. Moim zdaniem powinno zmienić się grono MT na osoby którym się chce i są zaufane. Bo jak tak dalej pójdzie to forum padnie całkowicie.


Pyl napisał/a:
Nowe tematy nie ożywią forum, sprawią tylko, że Ci z modów (a dokładniej ta jedna jedyna, której jeszcze się chce) będzie mieć więcej roboty.

Czy nie prościej było by wymienić MT? Na ludzi co mają czas, chęci i zapał tak jak ta jedna osoba?

FaerielDeVille chyba dla tego że nie oszukujmy się MT odpycha i daje jakieś .... zasady.

Albireo Devona odchodzi i szuka zastępstwa, może się zgłoś. Bo żal zostawiać na rozkład to miejsce, ja też czerpałem stąd głowie informacje.


Jeszcze takie pytanko, o co z tym chodzi?
http://forum.szczury.biz/...6318&highlight=
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Lut 24, 2018 01:22   

jafree napisał/a:
Czy nie prościej było by wymienić MT? Na ludzi co mają czas, chęci i zapał tak jak ta jedna osoba?


Nowy MT nijak nie wpłynie na aktywność. Nie widzę żadnego problemu z MT, tylko z niedostatkiem użytkowniczek. Hodowczynie to margines osób piszących tutaj (co logiczne, skoro jest ich dosłownie kilka sztuk). Niektóre zresztą stwierdziły że tak czy śmak z Allo się wynoszą, więc chyba to już kompot po obiedzie.
 
     
jafree 



Dołączył: 22 Lut 2018
Posty: 38
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 24, 2018 02:02   
   Zwierzątka: Pies, szczury.


Senthe napisał/a:
Niektóre zresztą stwierdziły że tak czy śmak z Allo się wynoszą, więc chyba to już kompot po obiedzie.

Te nowe zasady spowodowały że wyniosły się na amen?
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 24, 2018 09:13   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


jafree, nowe wymagania były tylko kropką nad i.
Wcześniej nie było takich wymagań i istniały reguły przyznawania "belek", do których MT się nie stosował i utrudniał niektórym hodowcom działanie na forum. Trudno się dziwić, że w takiej sytuacji hodowcy przenieśli swoją aktywność do innych mediów. Wymagania dobiły tylko te resztki "równoległej" aktywności na forum.
Dodatkowo po prostu forma forum się "przeżyła". Nikt nie chce teraz szukać informacji, łatwiej zapytać po raz pięćsetny o to samo. Większość szczuromaniaków to młodzież, którym łatwiej i szybciej działać na fb. I żadna zmiana martwego MT tu nie pomoże. Bo martwy MT (sorki - istnieje jeden żywy okaz :kwiatek: ) na martwym forum.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 24, 2018 11:37   
   Zwierzątka: -


jafree napisał/a:
FaerielDeVille chyba dla tego że nie oszukujmy się MT odpycha i daje jakieś .... zasady.


Rozumiem, że przez te... 2 dni bytności na forum tak dobrze poznałeś modteam, że jesteś w stanie z całą pewnością stwierdzić, że to MT odpycha?
Zaskoczę cię, ale na grupach również panują "jakieś" zasady.
_________________
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 24, 2018 12:41   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


FaerielDeVille, w tej chwili to MT może odpychać wyłącznie... trupim zapachem ;)
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
jafree 



Dołączył: 22 Lut 2018
Posty: 38
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 24, 2018 20:10   
   Zwierzątka: Pies, szczury.


Trudno w to uwierzyć, trochę słabo bo moim zdaniem na forach jest bardziej przejrzyście niż na grupach.


Jeszcze mam pytanko, czemu właściwie powstało RODENT CLUB PL skoro było SHSRP?
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 24, 2018 20:29   
   Zwierzątka: -


jafree, dlaczego nie skontaktujesz się bezpośrednio z władzami stowarzyszenia, zamiast pisać do randomów na forum? RCPL ma przecież stronę, na której podany jest kontakt.
_________________
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 24, 2018 20:34   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


jafree, spytaj członków nowego stowarzyszenia, pewnie Ci odpowiedzą czemu. Spytaj członków starego - odpowiedzą pewnie co innego. Akurat pytanie garstki forumowiczów jest słabe - oczywiście każdy z nas może mieć jakieś zdanie, ale to trochę jak pytanie przechodnia na ulicy o przyczyny (nie)udanej akcji ratunkowej na Nanga Parbat - przecież każdy Polak jest ekspertem od wspinaczki wysokogórskiej, ale czy aby na pewno dowiesz się czegoś konkretnego i wiarygodnego?

Tak na szczęście (jeszcze) jest, że nie każdemu musi pasować statut, regulamin czy współczłonkowie - mamy wolność w tym zakresie. Dokładnie tak jak z forum czy fb - każdy idzie tam gdzie mu bardziej pasuje.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 11