Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam, potrzebuję pomocy w sprawie samiczki z młodymi!!
Autor Wiadomość
neilah 


Dołączyła: 23 Paź 2017
Posty: 2
  Wysłany: Pią Lis 03, 2017 21:16   Witam, potrzebuję pomocy w sprawie samiczki z młodymi!!

Hej! Liczę na Waszą pomoc, jakiś czas temu wzięłam, jak się okazało od pseudohodowcy małą szczurkę dumbo, mimo zapewnień, że szczureczka była oddzielana od samców itp, samiczka urodziła mi tydzień temu około 13 kluseczek. Nie mam pojęcia jak obchodzić się z takimi maluchami, ale wygląda na to, że wszystko jest w porządku. Moja sprawa wygląda tak: kiedy i czy mogę im posprzątać klatkę? Myślę, że to odpowiedni czas na to, bo szczurki mają już 7 dni, ale kiedy ostatnio próbowałam dotknąć domku z którym były (bardzo sie przesunał bałam sie ze szczurki sie zgniotą) szczurzyca wpadła w szał i zaczeła je przenosić do miski, wiec sie przestraszylam i postanowiłam dać jej czas. Ale zaczyna juz być bardzo brudno i mysle ze to i dla niej nieprzyjemne, poza tym chciałabym w koncu obejrzeć kluseczki. Czy mogę wziąć samicę do osobnego pokoju i w tym czasie W RĘKAWICZKACH powyciagać kluseczki na łóżko i posprzątać klatkę + porobić im zdjecia? Czy samica nie odrzuci ich po takim czasie jesli zauwazy ze były ruszane?
Bardzo mi zależy żeby wszystko było okej!
PS. pojawi się też tutaj ogłoszenie, ale wstępnie jeśli ktoś byłby zainteresowany moimi kluskami z Krk i okolic to bardzo ale to bardzo bede wdzieczna, bo zalezy mi na znalezieniu im domu. To sliczne kapturki i husky. :) Jeszcze ich nie seksowałam.
PROOSZĘ O POMOC W ODP NA TO PYTANIE BARDZIEJ DOŚWIADCZONE OSOBY BO JA TAKĄ NIE JESTEM NIESTETY. :( Mam oprocz moim klusek i jej matki jeszcze 2 samiczki ale od niedawna i nie bylam przygotowana na taka sytuację.
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Lis 03, 2017 21:33   

Zanim zaczniesz coś kombinować w klatce, najlepiej zabrać z niej samicę, możliwie spokojnie, gdzieś na bezpieczny wybieg.

Można sprzątać klatkę, ale nie wnętrze samego gniazda. Najlepiej podnieść domek (ostrożnie), posprzątać otoczenie, odłożyć domek z powrotem, i rozrzucić trochę czystych ręczników papierowych, szczurzyca może chcieć ich użyć, żeby sama posprzątać w środku.

Można dotykać i przekładać kluski gołymi rękami, samica nie powinna ich odrzucić. Zwróć tylko uwagę, żeby ich nie wychłodzić.

Poza skrajnymi przypadkami zgniecenie raczej młodym nie grozi, szczurki są dość elastyczne. ; )

Jak młode dorosną, możesz wrzucić ogłoszenie o adopcji tutaj na forum oraz na różne strony i grupy na FB. Mniej więcej po 30-tym dniu życia muszą być rozdzielone według płci, bo ich wspólne przebywanie grozi zapłodnieniem. Jest już wtedy dość łatwo odróżnić płeć, samcom zaznaczają się jądra, ale jakbyś miała z tym problemy, to też pisz tutaj.
 
     
Niwka 


Dołączyła: 13 Kwi 2016
Posty: 348
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 13, 2017 03:04   

Hej!

Ogłoszenie o maluchach do Adopcji lepiej wstawić już teraz. Potem można dodawać nowsze zdjęcia. Szczurzy czas biegnie bardzo szybko: 4,5 tygodnia - maluchy gotowe do adopcji, 7 tygodni - już duże, a szanse maleją. Warto zachęcać potencjalne domki już teraz.

Powodzenia! :)
 
     
ziew 



Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 592
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Lis 18, 2017 17:57   
   Zwierzątka: 4 szczurze panienki


Ogłoszenie już jest - http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=18983
_________________
Zielony, a pod spodem: Pluszaki i Zamszaki.
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=12519
 
     
Niwka 


Dołączyła: 13 Kwi 2016
Posty: 348
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 19, 2017 07:46   

ziew: Tak :) Trzymamy kciuki.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 11