Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: agathe1988
Pią Gru 02, 2016 12:56
Szukam młodego samczyka Białystok jak najmłodszego.
Autor Wiadomość
haker2000cb 


Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 0
Wysłany: Wto Paź 04, 2016 17:32   Szukam młodego samczyka Białystok jak najmłodszego.
   Zwierzątka: żów


1. Czy masz już szczury? - Niestety jeszcze nie
2. Czy posiadasz klatkę? Jak tak to jakie ma wymiary. Tak na razie małą ale i takiego szczurka szukam, ale szukam wiekszej bo wiem ze szybko rosna.
3. Do jakiego weterynarza chodzisz/będziesz chodzić? Do takiego który sie zna.
4. Czym zamierzasz karmić szczurki? -karmą i warzywami i owocami nasiona zbóż.
5. Czy zamierzasz rozmnażać szczury? - nie nie zamierzam
6. Czy będziesz raz na jakiś czas informować o stanie zdrowia szczurków? - tak
7. Czy masz w domu inne zwierzęta? Jeśli tak, jak zadbasz o bezpieczeństwo szczurów w tym kontekście. -żów
8. Jak rozwiążesz sprawę wyjazdów? zawsze jest ktos w domu.
9. Jak będą wyglądały wybiegi? - zamierzam wypuszczać je po pokoju, łóżku.
Więcej informacji:tomaszomielanczyk@gmail.com
lub pod nr telefonu:535353360
Wiem ze nie nalezy ich trzymać w pojedynkę bo będzie im ciężko ale nie mam możliwości na wieksza liczbe szczurów.
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 04, 2016 19:12   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


haker2000cb, jeżeli nie możesz adoptować minimum 2 szczurów oraz zapewnić im odpowiedniej klatki (one rosną bardzo szybko), to niestety, ale nikt Ci szczura nie wyadoptuje.
Może weźmiesz pod opiekę chomika? One są samotnikami ;)
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 04, 2016 19:58   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


agathe1988 napisał/a:
Może weźmiesz pod opiekę chomika? One są samotnikami ;)
Ale one też wymagają dużej klatki...
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Paź 04, 2016 20:32   

Cytat:
Wiem ze nie nalezy ich trzymać w pojedynkę bo będzie im ciężko ale nie mam możliwości na wieksza liczbe szczurów

Skoro wiesz, to czy naprawdę musisz mieć szczura w tej chwili? Odłóż ich posiadanie na okres, kiedy będziesz móc mieć dwa szczurki, większa radość dla Ciebie i szczęście dla nich.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 04, 2016 21:46   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Pyl napisał/a:
agathe1988 napisał/a:
Może weźmiesz pod opiekę chomika? One są samotnikami ;)
Ale one też wymagają dużej klatki...


Nie no, oczywiście, że tak. Skupiłam się jedynie na zaproponowaniu zwierzątka, które nie wymaga towarzystwa.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
haker2000cb 


Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 0
Wysłany: Śro Paź 05, 2016 07:15   
   Zwierzątka: żów


Nie chcę mieć chomika z tego samego względu co i wy, po co mi zwierzątko które nie potrzebuje towarzystwa nawet innych osobników. Myślałem ze dało by sie porostu nabyć szczurka w inny sposób niż zakup w zoologicznym. Zawsze chciałem mieć szczura niestety nie było aprobaty rodziców. Dziś sam mam dzieciaki i im tez szczury sie podobają. Nie wyobrażam sobie posiadania chomika którego cała aktywność sprowadza sie do jedzenia i spania. Wszyscy wypowiadacie sie tak jakbyście sami zaczynali od posiadania 2 albo większej ilości szczurów i ogromnych klatek. Pozdrawiam Tomek.
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 05, 2016 07:42   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


haker2000cb napisał/a:
Nie chcę mieć chomika z tego samego względu co i wy, po co mi zwierzątko które nie potrzebuje towarzystwa nawet innych osobników. Myślałem ze dało by sie porostu nabyć szczurka w inny sposób niż zakup w zoologicznym. Zawsze chciałem mieć szczura niestety nie było aprobaty rodziców. Dziś sam mam dzieciaki i im tez szczury sie podobają. Nie wyobrażam sobie posiadania chomika którego cała aktywność sprowadza sie do jedzenia i spania. Wszyscy wypowiadacie sie tak jakbyście sami zaczynali od posiadania 2 albo większej ilości szczurów i ogromnych klatek. Pozdrawiam Tomek.


Widzisz Tomku, każdy od czegoś zaczynał. Z tą różnicą, że Ty masz możliwość rozpocząć opiekę nad szczurami, znając ich podstawowe wymagania. A z Twojej wypowiedzi wynika, że świadomie chcesz skazać stadne zwierzę na samotność i małą klatkę. Jesteś dorosły, więc powinieneś dać dobry przykład dzieciom. A Ty po prostu chcesz spełnić swoją zachciankę z dzieciństwa. I jeszcze to zdanie o zoologu. Naprawdę uważasz, że takim "szantażem" coś wskórasz? Potwierdzasz jedynie, że nie nadajesz się w tym momencie na opiekuna jakiekogolwiek zwierzaka.
Dorosły, odpowiedzialny rodzic nie stosuje takich tanich zagrywek. Nie wspomnę już o dawaniu "przykładu" potomstwu.
Pozdrawiamn Agata.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Śro Paź 05, 2016 10:36   

agathe1988 napisał/a:
Wszyscy wypowiadacie sie tak jakbyście sami zaczynali od posiadania 2 albo większej ilości szczurów
I tak - na szczęście większość osób zaczynała od dwóch szczurów, albo po nabyciu wiedzy jak mocno stadne są te zwierzęta - powiększała stado o minimum jednego szczura...
To nie argument.
Majac wiedzę że to zwierzęta stadne, okrucieństwem jest skazywać je na samotność :(
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Paź 05, 2016 11:09   

haker2000cb napisał/a:
Wszyscy wypowiadacie sie tak jakbyście sami zaczynali od posiadania 2 albo większej ilości szczurów i ogromnych klatek.

Kiedy w moim domu pojawił się szczur, po tygodniu miał już załatwioną dużą klatkę i kolegę. Chcieć to móc.

Nikt Ci nie wyadoptuje szczura do samotnego mieszkania w małej klatce. Przy okazji przypominam, że w Polsce dręczenie zwierząt jest nielegalne, a potrzeby zdrowotne szczurów są doskonale zbadane - osamotnienia używa się w laboratoriach jako czynnika silnie stresującego.
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Śro Paź 05, 2016 22:00   

haker2000cb, posiadanie dwóch szczurów jest mniej kłopotliwe niż posiadanie tylko jednego, więc po prostu ciężko mi znaleźć jakiekolwiek uzasadnienie dla brania jednego, zwłaszcza gdy wiesz, że to błąd. Dwa szczury łatwiej się oswajają, można je zostawiać same na cały dzień, albo nawet weekend, są też ciekawsze do obserwacji, bo możesz oglądać ich interakcje. Poza tym, przy dwóch szczurach jest większa szansa, że którychś z nich będzie bardziej chętny do kontaktów z dziećmi.

Jeśli trochę sprawę przemyślisz, sam zobaczysz, że nie ma argumentów za posiadaniem tylko jednego szczura.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Paź 05, 2016 22:58   

No właśnie ze względów praktycznych jeden szczur różni się od dwóch tylko tym, że więcej zużywają karmy i ściółki (koszta znikome) i łącznie zapewne więcej chorują (chociaż przy szczurze pojedynczym też bym się nie spodziewała wielkiego zdrowia).

Poza tym i tak musisz zabezpieczyć pokój, i tak szczur będzie znaczył teren i niszczył rzeczy, i tak musisz się nauczyć opieki nad nim, i tak potrzebuje dużej klatki, i tak musisz uważać z innymi zwierzętami w mieszkaniu.

Jaką w ogóle widzisz oszczędność czy korzyść w posiadaniu jednego szczura zamiast dwóch? Co to w ogóle znaczy, że nie masz możliwości trzymać dwóch, ale jednego to już nie ma sprawy?
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 02, 2016 12:52   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Zamykam.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 12