Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze szczury - choroba ?
Autor Wiadomość
szymilosz90 


Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 7
Wysłany: Nie Sty 31, 2016 00:48   Pierwsze szczury - choroba ?

Mam 2 szczurki: Zorza (ur. 5.12.2015) i Luna (ur. 10.12.2015). Są u mnie od 5 dni. Mam pewne obawy - młodszy szczurek cały czas kicha (przynajmniej wg mnie to jest kichanie), czasami są 3-4 minuty spokoju, ale czasami w ciągu minuty to się zdarza kilka razy. Jest w miarę towarzyska, interesuje się wszystkim, normalnie je (nawet dużo :) )ale cały czas kicha i czasami prycha (nie wiem jak opisać ten dźwięk), i ciągle się myje (drugi szczurek też dba o higienę ale mniej - nie wiem jaki jest szczurzy standard :p ). Czy to jest jakieś uczulenie (miały jako ściółkę żwirek drewniany) czy może jakieś przeziębienie (transporter był przykryty materiałem i niesiony przez 10 minut na zewnątrz) ??
 
     
tuśka 



Dołączyła: 14 Sty 2016
Posty: 663
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Nie Sty 31, 2016 17:02   
   Zwierzątka: Labrador, szczury


Kichanie może być spowodowane wieloma czynnikami, począwszy od poznawania przez szczura otoczenia i nowych zapachów, uczulenia na ściółkę, perfumy, dym papierosowy itp, na przeziębieniu kończąc. Większość szczurów przez kilka pierwszych dni w nowym otoczeniu kicha. Jeżeli poza samym kichaniem nie obserwujesz nic więcej niepokojącego w zachowaniu szczura, najprawdopodobniej, to nic poważnego. Zwróć uwagę na jego oddech, czy nie słychać przypadkiem świstów, rzężenia, czy szmerów. Wtedy jest to objaw zapalenia dróg oddechowych. Jeżeli masz jakiekolwiek obawy odnośnie zdrowia szczura, powinnaś skonsultować je z wetem.
_________________
Obecnie ze mną Alex, Parszywek,Carlos, Denzel

ZA TM min: Manfred [*] Zosia [*] Halina [*] Czarna [*] Alexander [*] Scotty [*] Hania [*] Alina [*] Sasha [*] Mała [*] i wiele wiele innych [*]...
 
     
szymilosz90 


Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 7
Wysłany: Nie Sty 31, 2016 20:23   

i jeszcze wieczorem pojawił się dodatkowy dźwięk, i do tego czasami tak trochę ,,szarpie'' stworkiem. Tu jest link do filmiku na youtube gdzie widać i słychać co się dzieje https://youtu.be/m8bH83sGhLk . Ma ktoś pomysł co to może być ?
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 31, 2016 21:47   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


szymilosz90, ja bym ją zabrała do dobrego szczurzego weta, żeby ją osłuchał.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
szymilosz90 


Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 7
Wysłany: Nie Sty 31, 2016 21:52   

Więc tak zrobię, jutro lub pojutrze. Z tym, że będzie z tym pewien problem bo te dźwięki co słychać to pojawiają się wieczorem i trwają 20-30 minut 2-3 razy w ciągu nocy (vet może nie usłyszeć).
 
     
tuśka 



Dołączyła: 14 Sty 2016
Posty: 663
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Nie Sty 31, 2016 22:35   
   Zwierzątka: Labrador, szczury


Wet nie musi słyszeć konkretnie tych dzwięków. Najważniejsze, żeby osłuchał szczurka stetoskopem. Wtedy zobaczy, czy z drogami oddechowymi wszystko w porządku. Ewentualnie może zrobić RTG.
_________________
Obecnie ze mną Alex, Parszywek,Carlos, Denzel

ZA TM min: Manfred [*] Zosia [*] Halina [*] Czarna [*] Alexander [*] Scotty [*] Hania [*] Alina [*] Sasha [*] Mała [*] i wiele wiele innych [*]...
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 31, 2016 22:53   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


szymilosz90, koniecznie idź do szczurzego weta i to jutro - to może być katar, ostra alergia, ale również ostre zapalenie płuc. Słychać, że mysza się przydusza przy tych kichnięciach.
Nie zwlekaj - szczury nie pokazują choroby, mogą wyglądać i zachowywać się jak zdrowe a być ciężko chore.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon Lut 01, 2016 08:35   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


Pokaż nagranie - gdyby tak normalnie oddychała na wizycie u weta. :)
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 12