Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy w stadzie, dziwne zachowanie
Autor Wiadomość
Kasioowaa 



Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 65
  Wysłany: Nie Paź 04, 2015 10:22   Nowy w stadzie, dziwne zachowanie
   Zwierzątka: 3 ogonki


Wczoraj przyjechal do mnie nowy lokator ma 1,5 roku. Podczas laczenia podchodzi bokiem do innych tak jakby chcial kogos zepchnac, albo wacha ktoregos i jak on sie poruszy to dostaje dziaba. Jeszcze dziwniejsze zachowania zaobserwowalam w stosunku do mnie. Jak sie go dotyka to tak jakby przytula sie do reki, unosi na lapkach, tak jakby oddycha przez nos cos jak fukanie oraz zgrzyta zebami i pulsuje oczkami przy czym zawsze jak go glaszcze to kieruje glowke w strone mojej reki, a ja ja zabieram bo sie boje ze mnie dziabnie :/
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 04, 2015 23:34   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Kasioowaa, to nie jest dziwne zachowanie, to zachowanie dominacyjne. Napieranie bokiem, stawanie na sztywnych łapach, syczenie to pokazywanie jaki jestem silny i groźny. Często bierze się to z poziomu hormonów oraz z... lęku. Jeśli jest u Ciebie od wczoraj to nie zna terenu, czuje zapach obcych samców - pewnie jeszcze puszczałaś go na ich teren?
Też bym się bała, że dziabnie w takiej sytuacji, ale obecnie cofając rękę pokazujesz mu, że takie zachowanie się opłaca, wzmacniasz je, czyli im częściej tak robisz tym częściej on będzie tak się zachowywał.
Moim zdaniem najpierw daj mu się oswoić z nowym domem, nowymi zapachami - daj mu po prostu spokój. Potem poczytaj o bezpiecznym oswajaniu i łączeniu.
A na wszelki wypadek również o kastracji. 1.5 roku to dość późno na burzę hormonalną, ale może się zdarzyć.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Kasioowaa 



Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 65
Wysłany: Nie Paź 04, 2015 23:47   
   Zwierzątka: 3 ogonki


Dla mnie dziwne, bo nigdy nie spotkalam sie z takim zachowaniem, a laczenie trwalo gora dwa dni. Laczylam na neutralnym terenie, zaden ze szczurkow wczesniej nie byl w tym miejscu. Pierwszego dnia bralam go na rece to tylko fukal, lazil na kolanach, a dzisiaj siedzi w klatce otworzylam drzwiczki zaczal fukac i zgrzytac zebami, poglaskalam go pare razy i doszlo jeszcze do tego pulsowanie oczkami. Czytalam ze jak szczurek pulsuje oczkami to znaczy ze mu dobrze tak wiec jestem zdezorientowana. Dobra wylazl na klatke to go poglaskalam i wzielam na rece. Lazil chwile po mnie potem zszedl nizej i dziabnal troche nizej niz zgiecie lokcia.
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 04, 2015 23:57   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Kasioowaa, jak pulsuje oczkami to może też być wkurzony albo pod wpływem bólu. Tak samo z kierowanie główki - może się dopraszać o pieszczotę albo być w gotowości do dziaba. Ale puszenie się, napieranie bokiem, dziaby, bicie ogonem czy syczenie to dość jednoznaczne sygnały.
Poczytaj więcej na forum o zachowaniach szczurów, bo nikt zdalnie przez internet nie oceni Ci zachowania szczura i nie da recepty na sukces. I nie każde szczury da się połączyć w dwa dni - szczególnie dorosłe, po przejściach. Miałaś dotychczas dużo szczęścia.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 11