Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: smeg
Wto Paź 20, 2015 14:10
ANKIETA - Rotta Taivas

Czy jesteś za przywróceniem hodowli Rotta Taivas do działu hodowli polecanych?
Tak
86%
 86%  [ 19 ]
Nie
0%
 0%  [ 0 ]
Nie mam zdania
13%
 13%  [ 3 ]
Głosowań: 22
Wszystkich Głosów: 22

Autor Wiadomość
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Wrz 28, 2015 13:11   ANKIETA - Rotta Taivas
   Zwierzątka: szczurze damy


Wszystkie osoby biorące udział w ankiecie informuję o konieczności uzasadnienia wypowiedzi.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Nakota 
Światowy transporterek



Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 2954
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Wrz 28, 2015 13:36   
   Zwierzątka: Dużo szczurów i kot


Pozwolę sobie zacytować większą część mojej wiadomości do Kareny w sprawie rehabilitacji hodowli:

Cytat:
Zacznę może od tego, że po przemyśleniu, wyciągnięciu wniosków i wyleczeniu własnych zwierząt (po sytuacji z tasiemcem) zaczęłam je regularnie badać co jakiś czas na obecność pasożytów w kale - do tej pory wszystkie badania były czyste (najświeższe z datą 3.08.2015, wydrukowane ze względu na udział w XX Ogólnopolskiej Wystawie Szczurów Rodowodowych we Wrocławiu'15, reszty nie mam wydrukowanej, ale znajdują się w komputerze u mojej weterynarz i na życzenie administracji mogę poprosić o więcej wydruków).
Bardzo przepraszam, że zgłaszam się z tym dopiero po tak długim czasie, ale cała sytuacja mocno mnie przytłoczyła. To, że o tej sytuacji dyskutowały osoby, które były bezpośrednio zainteresowane oraz administracja było jak najbardziej na miejscu i w porządku, natomiast bardzo negatywnie podziałały na mnie wypowiedzi osób niezwiązanych z tematem (zwłaszcza takich jak amusia czy Shy). Przytłoczyło mnie to na tyle mocno, że przez rok nie miałam miotów i przez długi czas zastanawiałam się czy dalsza hodowla ma sens. Przez kolejne półtora roku próbowałam odbudować swoją reputację poza forum. Wydaje mi się, że wreszcie przyszedł taki moment, że mogę spróbować odbudować ją również na alloszczurze. Bardzo w tym wszystkim pomogła mi Basia z hodowli Zirrael Rattery, która postanowiła zaufać mi na tyle by zacząć ze mną współpracować. Bardzo pochlebia mi to, że zdecydowała się powierzyć mi swoje wnuki pod opiekę do dalszej hodowli oraz że korzysta z moich samców do krycia. Bardzo miłe było również, kiedy członkowie SHSRP, w tym obecna pani przewodnicząca, zgłosili się do mnie w sprawie kupna maluszków - co myślę świadczy o tym, iż się zrehabilitowałam w ich oczach. Poczułam się również doceniona, kiedy jeden z organizatorów wystawy we Wrocławiu oficjalnie mnie na nią zaprosił i mogłam wziąć czynny udział w samej wystawie, jak i szerzeniu wiedzy wśród ludzi o szczurach rodowodowych.
Pomogłam również nowej hodowli SHSRP, Husarskim Skrzydłom, od strony technicznej w sprawie importów z Ukrainy, które załatwiała Basia, a na chwilę obecną prowadzone są rozmowy odnośnie użyczenia samca do krycia - co prawda nie wiem czy cokolwiek z tego wyjdzie, ale myślę, że samo pojawienie się takie zapytania sygnalizuje, że chyba wszystko jest na dobrej drodze.
W związku z powyższym chciałabym się zapytać czy istniałaby możliwość rehabilitowania mnie oraz przeniesienia na listę polecanych hodowli. Nie wiem czy te argumenty będą dla Was wystarczające czy coś jeszcze chcielibyście się dowiedzieć, ale jestem otwarta na rozmowę - uważam, że wyciągnęłam z tamtej sytuacji wnioski i jestem już mądrzejsza by nie popełnić tego samego błędu. Po analizie już na chłodno uważam również, że w sumie cała ta, co prawda bardzo nie fajna sytuacja, wyszła na dobre szczurom, ponieważ zwróciła uwagę na potrzebę robienia szczurom okresowych badań w kierunku pasożytów. Szczególnie, że niestety mogą one nie dawać jakichkolwiek objawów, ale jeśli choć jednemu maluchowi udało się uratować życie dzięki badaniu na inwazję pasożytniczą to może lepiej, że do tej sytuacji doszło i ludzie zwrócili na to większą uwagę.

Zdjęcie najświeższych wyników badań zostało wysłane moderacji do wglądu i w razie co może zostać udostępnione :)
_________________
Kto walczy przegrywa czasem, kto nie walczy przegrywa zawsze.
Per aspera ad astra.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 28, 2015 13:52   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Uzasadnienie "braku zdania".
Nie widzę możliwości weryfikacji obecnej sytuacji u Nakoty. Możemy wierzyć słowom i/lub osobom mającym kontakt, ew. opiniom MT, który ma wgląd do przesłanych materiałów.

Szeroka ankieta na forum to fajny chwyt, ale bez danych to tylko wątek z kategorii "może ktoś będzie coś więcej wiedział". Dla osób nowych brak podstawowych informacji co było przyczyną, że hodowla nie jest obecnie w polecanych. Osobiście liczę na wypowiedzi osób obecnie współpracujących, bo to może dostarczyć więcej wiedzy o stanie obecnym.


Nakota, jeśli to nie problem to może udostępnij wyniki - to zawsze ciut więcej informacji.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Pon Wrz 28, 2015 13:59   

na - TAK

hodowla która znam, sympatyzuję z nią :)
na chwile obecną plany hodowlane, stan zdrowia i inne informacje odnośnie hodowli - są jasne, udzielane informacje w razie potrzeby i zainteresowania

wprowadza nowe linie, importy - bazujące na podstawowej zasadzie dbania o zdrowie i charakter hodowanych szczurów

jak dla mnie - hodowla do polecenia
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
Nakota 
Światowy transporterek



Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 2954
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Wrz 28, 2015 14:08   
   Zwierzątka: Dużo szczurów i kot


Pyl, dziękuję za Twoją wyważoną odpowiedź. Mam nadzieję, że wypowiedzą się osoby, które u mnie bywają, co jakiś czas i współpracują ze mną.

Zdjęcie najnowszych wyników badań:


jokada, bardzo dziękuję za wypowiedź i zaufanie :)
_________________
Kto walczy przegrywa czasem, kto nie walczy przegrywa zawsze.
Per aspera ad astra.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 28, 2015 14:43   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Nakota, dzięki. A wiesz jaką metodą było robione badanie?
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
zirrael 



Dołączyła: 05 Lut 2006
Posty: 828
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 28, 2015 15:22   
   Zwierzątka: szczur(y), koty


Uzasadnienie TAK
Ania ma ogromną wiedzę i chęci do jej poszerzania a przy tym bardzo dużo pokory. Nigdy nie odmawia pomocy w różnych kwestiach ani dyskusji w kwestiach merytorycznych. Umie myśleć jasno i logicznie, przyjmować konstruktywną krytykę jak i argumentować swoje zdanie.
Hodowlę Rotta Taivas odwiedziłam w ciągu ostatnich 2 lat 4 razy. Za każdym razem szczury były zadbane, w dobrej kondycji, a ewentualne chorowitki oddzielone w chorobówkach. Klatki - w stanie wskazującym na regularne sprzątanie (nie zawsze świeżo sprzątnięte ale też nigdy syfu nie było a raz wpadłam z zupełnego zaskoczenia).
U Ani aktualnie mieszkają 4 szczury ode mnie: Zutto, Yassu, Never Say Never i Rusałka a niebawem dołączy do nich 5 – Skierka. Nigdy nie miałam absolutnie żadnych zastrzeżeń co do kontaktu i informacji o wnukach, nigdy patrząc na nie przy okazji odwiedzin, nie miałam żadnych zastrzeżeń co do ich rozwoju czy kondycji.
Również u Ani kryłam swoje 3 samice – 1 krycie okazało się być nieskuteczne, dwa krycia wyszły i mioty odchowały się bardzo dobrze. Zawsze na moją prośbę były mi przekazywane wyniki badań na pasożyty (a czasem i bez mojej prośby), wszelkie informacje odnośnie kondycji czy też śmierci przodków ojców moich miotów również otrzymywałam na bieżąco.
Kilkukrotnie współpracowałam z Anią w kwestii importów – i tu również mam bardzo pozytywne doświadczenia. Nigdy nie było problemów ani w kontaktach z hodowlami zagranicznymi (nie wiedzieć czemu jak do kogoś się nie mogą dobić to piszą zazwyczaj do mnie), ani w kwestiach finansowych.
Oczywiście Ania jak każdy jest człowiekiem (jak każdy z nas), zdarza jej się popełniać błędy, ale umie się do nich przyznać i wyciągać wnioski na przyszłość.
_________________
 
 
     
Nakota 
Światowy transporterek



Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 2954
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Wrz 28, 2015 15:46   
   Zwierzątka: Dużo szczurów i kot


Pyl, zdaje się, że badanie zostało wykonane metodą flotacji, ale będę u weta na dniach to się jeszcze dopytam dla pewności.
zirrael, bardzo dziękuję za wyczerpującą opinię! :)
_________________
Kto walczy przegrywa czasem, kto nie walczy przegrywa zawsze.
Per aspera ad astra.
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Wrz 28, 2015 15:48   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Uzasadnienie: TAK

Nakota ma dużą wiedzę hodowlaną - swego czasu bardzo często korzystałam z jej wiedzy i porad. Miałam dwa ogonki na współwłasność i jeśli chodzi o kontakt z hodowcą, idee hodowlaną, kwestie poradzenia w różnych sytuacjach to nie mam uwag żadnych. Dawno nie miałyśmy kontaktu ale sądzę, że jeśli wynikł by jakiś problem to jestem pewna, że od Nakoty uzyskam rzetelne informacje i pomoc.
Już wcześniej podobało mi się podejście do ogonów, przemyślane krycia i sam zamysł hodowli - to się nie zmieniło dlatego uważam, że hodowla może być jak najbardziej polecana.
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
Nakota 
Światowy transporterek



Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 2954
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Wrz 28, 2015 16:11   
   Zwierzątka: Dużo szczurów i kot


wilczek777, również bardzo dziękuję za opinię! :)
_________________
Kto walczy przegrywa czasem, kto nie walczy przegrywa zawsze.
Per aspera ad astra.
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Pon Wrz 28, 2015 18:21   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


W imieniu swoim, jak i hodowli Husarskie Skrzydła.

Najważniejsze, by z błędów wyciągać wnioski i nie robić więcej podobnych. Już jakiś czas temu zdecydowałyśmy, że jako hodowla damy Nakocie szansę. Jest hodowcą z dużą wiedzą i doświadczeniem, a przy tym jest zawsze chętna do pomocy. Pomogła nam przy sprowadzaniu szczurów z zagranicy, jesteśmy też w kontakcie w sprawie użyczenia samca do krycia i, jeśli wszystko będzie OK, mamy cichą nadzieję, że to nie będzie koniec współpracy. :wink:
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Pon Wrz 28, 2015 18:29   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Mao potwierdza.

Kiedyś baradwys zawaliła na całej linii i dostała drugą szansę (to, że jej nie wykorzystała, to druga sprawa). Myślę, że warto dać ją Nakocie i mieć nadzieję, że - w przeciwieństwie do baradwys - ją wykorzysta. Trochę czasu minęło, a Nakota pozycję hodowli dała radę zbudować po cichu, co moim zdaniem świadczy na plus.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Nakota 
Światowy transporterek



Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 2954
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Wrz 28, 2015 19:06   
   Zwierzątka: Dużo szczurów i kot


olus_165, Mao, bardzo dziękuję za wypowiedzenie się i opinię :)
_________________
Kto walczy przegrywa czasem, kto nie walczy przegrywa zawsze.
Per aspera ad astra.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Wrz 28, 2015 20:23   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Uzasadnienie "Nie mam zdania" - nie śledziłam na tyle całej sprawy, by mieć jakieś sprecyzowane stanowisko, nie znam Nakoty. Niemniej jednak "brak zdania" jest jednak bardziej na tak niż na nie - a to z powodu woli współpracy ze strony samej zainteresowanej. Odpowiedź TAK byłaby nadużyciem, bo za mało siedziałam w temacie, ale niech będzie "półTAK" ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
SzczurLOVE 



Dołączyła: 08 Paź 2014
Posty: 579
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 28, 2015 20:54   

Ja jestem zdecydowanie na tak :) Mam 3 wspaniałych chłopców z hodowli Rotta Taivas i są jak najbardziej zdrowi, świetnie zsocjalizowani i obiektywnie przepiękni co potwierdziły Czeskie sędziny przyznając chłopakom nagrody na wystawie we Wrocławiu :) Ponadto odwiedzam Nakotę mniej więcej raz na 3 miesiące i zawsze jej szczury są zadbane, bez jakichkolwiek objawów niepokojących, radosne i bardzo proludzkie, uważam że błędem byłoby nie dać jej szansy na rehabilitację :)
_________________
Hodowla SHSRP Incredible Rats <3
Moi Panowie: Sebastian Bach SR, Robin Williams SR, Magic Mike RT, Morgan Freeman RT, Mandarin Cheesecake RT, Vincent van Gogh, Peter Pan ZR, Yanko Muzykant SR, Cud nad Wisłą, Lukrowany Pierniczek SR, Śmietankowy Śledzik SR, Han Solo, Canto I Wielki HS i Chryśko II Wspaniały HS :wavexxs:

Za TM: Franklin Delano Roosevelt, Barack Obama, Winston Churchill, Marlon Brando, George Clooney, Albert Einstein, Galaxy Gold ZR, Bruce Willis, Harry Potter, Benjamin Franklin, Hugh Hefner ZR, Stephen Hawking SR, Leonardo Dicaprio, Salvador Dali SR i Indiana Jones ZR<3
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 14