Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Koszty utrzymania szczurów (żywienie, leki, wet)
Autor Wiadomość
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 08, 2013 13:11   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


AngelsDream, i to mnie właśnie dziwi, że zamiast robić konkurencyjne ceny to działają na odwrót jakby dla właściciela miało znaczenie (na wybór lecznicy), który bierze najwięcej tam pójdę!
 
     
Irsa 


Dołączyła: 22 Maj 2012
Posty: 337
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Wto Wrz 17, 2013 18:04   
   Zwierzątka: 9 szczurzych panien


Jak na razie (odpukać) nie mam za wielu wydatków na moje stadko,poza karmą,żwirkiem itd. Moje ogonki są jeszcze dosyć młode (najstarszy Pepin ma 18 miesięcy) i poza wydatkami na jego kastrację i potem leczenie ropnia pokastracyjnego większych wydatków na stadko nie miałam. Ostatnio musiałam wyleczyć Imę i jej maluchy,gdy były jeszcze u nas wszystkie,ze świerzba,ale to są groszowe sprawy,byliśmy dwa razy żeby im wet zaaplikował kropelki,kontrola i po kłopocie. :) . Tak więc moje wydatki na stadko siedmiu ogonków nie są duże.
_________________
Miranda
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Wrz 18, 2013 11:56   
   Zwierzątka: brak


Irsa, teraz nie są, ale zobaczysz za rok-półtora ;) Proponuję już odkładać na leczenie, bo starszych szczurów w tym samym wieku pochłania majątek.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 18, 2013 12:16   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Mam to samo - stadko młodych szczurów to super luksus, nie odczuwam kosztów leczenia, uciążliwość 2 w 10-stopniowej skali (a 2 ze względu na konieczność odrobaczenia). Ale wiem co będzie za jakiś czas i nawet nie chcę sobie tego wyobrażać. smeg, ma rację.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 18, 2013 12:28   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Pod tym względem zróżnicowane wiekowo stado jest z jednej strony mniej miłe, bo zawsze coś, a z drugiej strony bardziej równomierne.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
mikanek 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 383
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 18, 2013 12:48   
   Zwierzątka: 2 koty, 1 królik, 3 szczury


Dokładnie, najmocniej po kieszenie daje leczenie starszych szczurów. Moje poprzednie stado wykruszyło się w 5 miesięcy, jeden szczur za drugim także wydatki były ciągłe. Normalne utrzymanie stada 6-szczurowego- mniej więcej dwa opakowania karmy Vilmie na miesiąc, warzywa i owoce (trudno policzyć), czasem jogurt naturalny, gerbery (max 4 na miesiąc bo szczury są na diecie, więc na ogół gerberki owocowe tańsze); żwir ciężko mi określić ale bardzo małe ilości miesięcznie. Sporym kosztem jest lanie gorącej wody do wyparzania klatki, a stado brudzi tak, że muszę myć całość co drugi dzień. Dość szybko zużywają się meble szczurowe, ale to można robić tez samoróbki, osobiście kupuję meble od osoby z forum co jakiś czas.
Zdecydowanie najdroższe jest leczenie, zwłaszcza diagnostyka.
_________________
Toffi & Ryjek & Paszczak
*za tęczowym mostkiem hasa Susełek* Mikaś* Rychu, Nelisława * Muminek* Mika* Victoria*Surik*Hipcio*Pimplak*Gocia*Gajutek*Mika*Migotka*Julcia*Suri*Bubu*Kotlecik*Surik
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 18, 2013 13:22   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Off-Topic:
mikanek, u Ciebie 6 szczurów zjada 4 kg karmy miesięcznie? Aż muszę policzyć mojej piątce.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Śro Wrz 18, 2013 13:25   

Off-Topic:
Podając dawkę maksymalną, to 6 szczurów powinno przejadać w miesiąc 3kg. Ale jeżeli to Vilmie to można uznać, że część (ziarna) się marnuje?
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
mikanek 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 383
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 18, 2013 13:28   
   Zwierzątka: 2 koty, 1 królik, 3 szczury


Tak na oko, idą 2 paczki karmy. Vilmie jedzą raczej do końca.
_________________
Toffi & Ryjek & Paszczak
*za tęczowym mostkiem hasa Susełek* Mikaś* Rychu, Nelisława * Muminek* Mika* Victoria*Surik*Hipcio*Pimplak*Gocia*Gajutek*Mika*Migotka*Julcia*Suri*Bubu*Kotlecik*Surik
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Śro Wrz 18, 2013 16:29   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Ja nawet nie wiem ile moje zjadają w ciągu miesiąca... Sypie im zawsze 'na oko'.

Szczerze mówiąc to ja chyba wole jednak stado w jednym wieku. Pamiętam sytuację, gdy przez wiele miesięcy bez przerwy miałam non stop chore, stare, umierające szczury. To mnie wykańcza o wiele bardziej niż kilka chorych szczurów na raz. Choć oczywiście portfel woli jak chorują po kolei, nie na raz.

Do szczurów wróciłam 16 miesięcy temu, w tym czasie tylko jeden umarł i to niedawno. Nie chorowały i to był tak cudownie błogi czas. Tak sobie myślę, że po prostu nie będę dobierała nowych szczurów. Jak to stado się wykruszy to albo poczekam aż całkiem wygaśnie, albo 'na finiszu' wezmę np 4 siostry czy po prostu grupkę samic w podobnym wieku.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Irsa 


Dołączyła: 22 Maj 2012
Posty: 337
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Śro Wrz 18, 2013 17:40   
   Zwierzątka: 9 szczurzych panien


Macie rację,dziewczyny,za jakiś czas pewnie czeka mnie leczenie starszych ogonków,Pepina,może Malki. Malka ma 13 miesięcy,reszta stadka jest młodsza, najmłodsze są moje 3 miesięczne panny Raila i Smilla. :) Zdaję sobie sprawę z tego,że wydatki mogą czekać mnie duże,ale teraz-odpukać-ogonki są zdrowe. I oby jak najdłużej. :)
_________________
Miranda
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pon Gru 30, 2013 02:15   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Moje kochane paskudy, a głównie chorująca Milka (i trochę Ludwika) zmusiły mnie w grudniu do wydania blisko siedmiu stów przed samymi świętami, ale już po kupnie prezentów.
Suchy chleb jest pyszny :]
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
angelus 
garota



Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 2327
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 30, 2013 02:45   
   Zwierzątka: szczurowadła


mmarcioszka, Popieram, też się rozsmakowałam przed świętami w suchym chlebie :D
W grudniu już po kupnie prezentów oczywiście, biegałam z Ebolą przez 3 tygodnie od RTG przez USG do okulisty i z powrotem, wydając na wizytę od 70 do 200 zł nie wiem dokładnie ile wydałam, ale musiałam sięgnąć do konta oszczędnościowego, bo wypłata dawno się skończyła, teraz na dobry początek nowego roku czeka mnie jednonarodowy wydatek w wysokości okrągłego 1000 zł + leki (w tym kabergolina) na bieżąco. mój nowy motocykl na który tyle zbierałam będzie chyba w skali 1:18 :]
_________________
angelusowe aniołki
Zdecydowanie za szybko opuściły ten świat, ale nigdy nie opuszczą mojego serca...
Denga, Dżuma, Sepsa, Ebola, Plaga, Vena, Febra, Xerxes, Yakuza, Coma, Coli

 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Pon Gru 30, 2013 21:02   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


Ze mnie grudzień wyciągnął około 300 zł, z czego stówka to sama operacja. Reszta to leki i kilka badań USG plus koszty dojazdu, bo w jedną stronę do weta mam 30 km, a samochód na wodę niestety nie jeździ.
Jak ja się cieszę, że mam tak taniego i przy tym sensownego weta...
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
Hanka_i_Medyk 


Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 189
Skąd: Warszawa/Wrocław
Wysłany: Pon Gru 30, 2013 21:14   
   Zwierzątka: Szczury


Nas czeka ubaw pod postacią kastracji 6 samic w ramach profilaktyki nowotworów hormonozależnych. Za każdy łepek 250-300 za sam zabieg, potem leczenie w ramach rekonwalescencji (oby jak najkrótsze i bez powikłań).
Kiedyś miałam bardzo ciężki miesiąc, kiedy to na leczenie (zabieg i leki u jednego, leki u drugiego) poszedł mi prawie 1000...
_________________
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 11