Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Sob Cze 13, 2015 14:28
[Warszawa] Poszukuję koleżanki dla 8-tyg. samiczki
Autor Wiadomość
Aelirenn 


Dołączyła: 23 Maj 2015
Posty: 1
Skąd: 100lica
  Wysłany: Sob Maj 23, 2015 01:41   [Warszawa] Poszukuję koleżanki dla 8-tyg. samiczki

Wypatrzyłam ją w sklepie w centrum handlowym, jak siedziała skulona w kącie w nastawieniem 'zostawcie mnie'. Inne szczurzyce bawiły się raźno, zaczepiały też tę, ale nie chciała się dołączyć. Totalnie bierna.
Nie wyglądała na chorą czy osowiałą, tylko zrezygnowaną. Niech mi cały świat da spokój.
Zaglądałam kilka razy i zawsze to samo.
Tyle lat się powstrzymywałam, ale każdy ma swoje granice :) Tym razem już nie wytrzymałam. Mąż nawet nie protestował (uwielbia zwierzęta tak samo jak ja).
Wieczorem jeszcze siedziała spokojnie, niezainteresowana czymkolwiek.
Rano, co innego. Odżyła. Najchętniej łazi po człowieku, szukając dobrego miejsca na zabunkrowanie się. Osobista eksploracja per pedes nie jest pociągająca. Niech człowiek nosi szczurzy nos, tak będę poznawać okolicę.
Dziś późnym wieczorem byliśmy u weta (wyszliśmy o północy, uparliśmy się na dr. Kliszcza, a on jest oblegany), zapisał antybiotyk (bo zaczęła kichać w przychodni) i zalecił wizytę u parazytologa. A także kolejnego szczura.
Planowaliśmy zostać przy jednym (siostra też miała jednego i nie było problemów), ale że chcemy jak najlepiej dla jeszcze bezimiennej, to zamiast kupić wolelibyśmy adoptować.

Szukamy więc spokojnej samiczki w wieku ok. 2 miesięcy z Warszawy i okolic. Zapewnimy dobre warunki i mnóstwo miłości :) Jako, że to nasze pierwsze szczury, preferujemy zdrową i bez specjalnych potrzeb. Nasza jest brązowym dumbo.

Mamy dwa koty i na pewno zwierzaki będą miały ze sobą styczność (na razie pełna izolacja).
Koty przez kilka lat lat swego żywota mieszkały z królikiem, którzy rządził w domu i siał w nich postrach, ale co będzie ze szczurami, nie wiemy (są to dwa największe kocie tchórze, jakie znam, ale w każdym kocie drzemie lew...), będziemy delikatnie integrować towarzystwo, dostosujemy się do wyników.
Jak ktoś ma dobre rady, to nie wzgardzimy.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Maj 23, 2015 02:10   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Aelirenn, a doktor wykluczył ewentualną ciążę? Żeby się nie okazało, że dziś szukacie towarzystwa (słusznie z resztą), a za parę dni będziecie mieli nadmiar szczęścia...

I fajnie, że chcecie adoptować :) Zajrzyjcie na SzczurzeAdopcje - tam bywa sporo ogonów w potrzebie. Można też szukać nie tylko w Warszawie - transportem grzecznościowym czy bla-bla-carem można dość łatwo przetransportować ogona (szczególnie do Warszawy, bo nie wszystkie inne trasy są "łatwe" do ogarnięcia).
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Aelirenn 


Dołączyła: 23 Maj 2015
Posty: 1
Skąd: 100lica
Wysłany: Sob Maj 23, 2015 10:40   

Pyl napisał/a:
Aelirenn, a doktor wykluczył ewentualną ciążę? Żeby się nie okazało, że dziś szukacie towarzystwa (słusznie z resztą), a za parę dni będziecie mieli nadmiar szczęścia...


Nic nie powiedział, ale nie sądzę, żeby to przeoczył, bo wymiętosił ją dokładnie :)
No i mała waży zaledwie 100g.

Szukamy szczurki z Warszawy i okolic, bo możemy po nią pojechać, w dalsze okolice się raczej nie zapuścimy.

EDIT: Pasożytów nie ma. Klatka z Zooplusa doszła, złożyliśmy ją i osiatkowalliśmy.
 
     
Aelirenn 


Dołączyła: 23 Maj 2015
Posty: 1
Skąd: 100lica
Wysłany: Sob Cze 13, 2015 12:49   Już nieaktualne

Mamy już trójkę, choć planowaliśmy dwie ;)
Można zamknąć wątek.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13