Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczur samotnik dla mamy, czy to dobry pomysł?
Autor Wiadomość
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro Lis 19, 2014 21:09   Szczur samotnik dla mamy, czy to dobry pomysł?
   Zwierzątka: ....


Hejka. Od niedawna zaczęłam się zastanawiać nad przygarnięciem szczura samotnika czyli
takiego który z różnych względów nie może żyć z innymi szcurami. Mimo że mam swoje
dwa szczury to pomyślałam że mogłabym dać dom takiemu szczurowi i też chciałabym zobaczyć
jak to jest mieć szczura samotnika. Lecz głównie chcę dla mojej mamy szczura samotnika wziąć
ponieważ jak miałam pojedyńczego tymczasa który szukał domku tj. Karol[*] czy Lucek to mamie
żal było oddawać szczura do nowego domu ponieważ cieszyła się że miała "swojego" szczura
na wyłączność którym się zajmowała oraz mogła się z nim bawić, miziać i przytulać go
kiedy tylko zechcę.

Co o tym myślicie?

Nawet kiedyś dostałam namiary na szczury samotniki od limomanki.
_________________
...
 
     
Waterloo 
Co ja tu robię?! :D



Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 72
Skąd: Białystok
Wysłany: Śro Lis 19, 2014 21:14   
   Zwierzątka: szczur, mrówki


Jeżeli miałaby czas i chęci...Czemu nie, ale samotniki? Mój jest z "wyższych" względów sam. Nigdy nie słyszałem o takich szczurach, ale uważam, że to dobry pomysł choć może bardziej by ją zadowoliła dwójka? Zapytaj jej...zawsze to więcej do miziania :)
_________________
We will cross any water...any water... ;)
Ze mną:
Za TM: Mały, Beta, Grey, Heisenberg, Hebzagał
Znaleźli nowy dom: Gandalf
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro Lis 19, 2014 21:37   
   Zwierzątka: ....


Waterloo, ja właśnie sama mam dwa szczury i z chęcią je mizia i wszystko :) ale myślę że mama chciałaby mieć swojego szczura :) dlatego zaczęłam rozglądać się za samotnikiem :)
_________________
...
 
     
Waterloo 
Co ja tu robię?! :D



Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 72
Skąd: Białystok
Wysłany: Śro Lis 19, 2014 21:45   
   Zwierzątka: szczur, mrówki


W takim razie powodzenia w szukaniu i daj znać jak poszło ;)
_________________
We will cross any water...any water... ;)
Ze mną:
Za TM: Mały, Beta, Grey, Heisenberg, Hebzagał
Znaleźli nowy dom: Gandalf
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 19, 2014 22:16   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Szczurówka, tylko czy Twoja mama nie może mieć jednego swojego w Twoim stadzie? Bo dwa stada w jednym domu to nie jest najlepszy pomysł - oczywiście można tak mieć (sama tak mam), ale samce w takiej sytuacji mogą być stale pobudzone zapachami "obcego/obcych". Trzeba też uważać na wybiegi, aby przez pręty się nie pogryzły - sama wiesz jak jest jak się ma ogona na DT, a taki samotnik to takie wieczne DT.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro Lis 19, 2014 22:19   
   Zwierzątka: ....


Pyl, akurat jeden szczur by był u mojej mamy w pokoju więc raczej nie miał by styczności z moimi :) ale na razie to tylko myślę, rozważam wszelkie za i przeciw :)
_________________
...
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Lis 19, 2014 22:23   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Szczurówka, szczury, które Ci podsyłałam to bardzo trudne przypadki. Są samotne zwłaszcza z powodu swojej agresji w stosunku do innych ogonów a niejednokrotnie też wobec człowieka. Są po przejściach. Weź pod uwagę, że masz jeszcze swoich panów. Co by było, gdyby taki szczur trafiwszy do Ciebie zaczął gryźć po rękach, bo wyczuwałby inne ogony?
Poza tym zawsze ilość zwierząt trzeba mierzyć swoimi możliwościami - 2 ogony i szynszyla to miało być dla Ciebie dość. Każdego tymczasa oddawałaś, bo pisałaś, że nie chcesz więcej szczurów? Co się zmieniło?
Czy mama do tej pory nie zajmowała się Twoimi chłopcami? Pytałaś jej, co o tym sądzi? Nie uważam, żeby było słuszne branie ogona dla kogoś, zwłaszcza tak trudnego, który mógłby narobić mu więcej problemów niż radości.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro Lis 19, 2014 22:37   
   Zwierzątka: ....


Jeśli rzeczywiście taki ogon miałby mnie gryźć po rękach bo czuł by zapach moich szczurów to może rzeczywiście lepiej by było nie brać :roll: szkoda też rąk i zwłaszcza jak się nie jest wprawionym :roll: moja mama do tej pory zajmuje się moimi ogonkami i pomaga mi dużo przy nich :) Myślałam że są szczury samotniki które do człowieka są ok i są miziaste :roll: jeśli rzeczywiście to tylko może zaszkodzić to zrezygnuje z takiego pomysłu :) po co moje ogonki mają się denerwować ;)
_________________
...
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lis 19, 2014 23:10   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Szczurówka, a może Twoja mama zajęłaby się np. chomikiem syryjskim? Spokojnie mogą, a nawet powinny żyć samotnie :)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro Lis 19, 2014 23:19   
   Zwierzątka: ....


miałam chomika i raczej nie interesują mnie chomiki :P więc raczej zostaniemy przy moich dwóch szczurach :)
_________________
...
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lis 19, 2014 23:32   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Szczurówka, myślałam o Twojej mamie skoro chce zwierzaka na wyłączność.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Czw Lis 20, 2014 00:02   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Layla, właśnie nie wiadomo czy mama chce - na razie to chyba Szczurówka ma pomysł :]
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lis 20, 2014 09:16   
   Zwierzątka: brak


Ja nie wierzę w szczurzych samotników, wszystkie z którymi miałam styczność albo wymagały kastracji, albo były wcześniej nieumiejętnie łączone. Nie odważyłabym się skazywać jakiegokolwiek szczura na samotność, zwłaszcza że zazwyczaj takie zwierzaki są oddawane przez osoby mało doświadczone, które nie potrafią precyzyjnie określić ich charakteru i potrzeb.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Czw Lis 20, 2014 15:03   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


smeg, aktualnie Viva ma samotniki z laboratorium (po testach, w których właściwie zrobiono z nich samotniki). Z tego, co wiem to mega trudne przypadki, z którymi doświadczeni wolontariusze ledwie sobie radzą.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw Lis 20, 2014 15:35   
   Zwierzątka: ....


ja wiem że szczury są silnie stadne i nie zamierzam na siłę trzymać jednego ;) już się na swoich nauczyłam że są stadne bo widzę jak razem się bawią czy iskają :)
_________________
...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 12