Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Nie Sie 24, 2014 20:39
Białystok - jeden szczur, samiec
Autor Wiadomość
betvanbet 


Dołączyła: 26 Cze 2014
Posty: 0
Wysłany: Czw Cze 26, 2014 21:14   Białystok - jeden szczur, samiec
   Zwierzątka: szczury, rybki i psa


1. Liczba szczurów do oddania: 1
2. Płeć szczurów: samiec

3. Wiek szczurów: ok 7-8 mc

4. Miasto: Białystok

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: okolice Białegostoku

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: nie chorował

7. Charakter, usposobienie szczurów: samiec alfa, samotnik, dominuje od razu, nie połączył się z moim stadem

8. Stosunek szczurów do człowieka: inteligentny, ciekawski, reaguje na imię, bierze z ręki pestki, jak wracamz pracy to staje na dwóch łapkach i czeka aż go zawołam, jedyny problem to to że gryzie jak się go dotyka - najpierw delikatnie ale 2 razy dziabnął do krwi. wydaje mi się że jest ślepy i może dlatego tak się zachowuje.

9. Stosunek do innych szczurów: dominuje, rzuca na plecy, boksuje. nie gryzie do krwi, jednak zawsze był szybko rozdzielany więc nie wiem co by się działo gdyby pozwolić na dłuższy kontakt.

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: Miał być karmą a ja ubłagałąm właściciela zoologika zeby go mi oddał. Po 2 miesiacach oswoiłam go na tyle ze wie co to człowiek, ale mój strach przez pogryzieniem jest zbyt wielki, u mnie się zmarnuje.

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: bardzo tymczasowa klatka transporterka

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: doświadczony w szczurach alfa i w łączeniu trudnych osobników

16. Zdjęcia szczurów: śpiący J.

17. Kontakt: betvanbet@gmail.com

18. Kilka słów o szczurze: inteligentny, pogodny, średnio żywy, ciekawski, kradziej niesamowity, uwielbia papier i ręczniki - dekoruje tym całą klatkę, docenia dobre jedzonko, zasługuje na oswojenie :)

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Ostatnio zmieniony przez smeg Pią Cze 27, 2014 09:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Ratanka 



Dołączyła: 08 Lis 2013
Posty: 106
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią Cze 27, 2014 00:09   
   Zwierzątka: 3 psy,2 koty,


Fajny chłopak,zasługuje na dobry domek
3mam kciuki :kciuki:
_________________
Nadwrażliwość emocjonalną sprzedam.
 
     
Zizollo 



Dołączyła: 11 Sty 2012
Posty: 2803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią Cze 27, 2014 08:27   
   Zwierzątka: kot


betvanbet, a myślałaś nad kastracją,bo to gryzienie może wynikać z burzy hormonalnej.Może spróbujesz go wykastrować,a jeśli nie pomoże ostatecznie poszukasz nowego domku?
_________________
tu nas zobaczycie http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13006


na zawsze w sercu : Balu ?.10.12- 27.10.13,Bonzo 01.03.12-13.01.14,Bolo 01.03.12-14.08.14, Dragon ?-02.09.2014 ,Kiran 02.09.13-27.01.16, Karmel 02.09.13-31.05.2016[*]
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Cze 27, 2014 09:07   
   Zwierzątka: brak


Zizollo ma rację, zwłaszcza że szczur jest w takim wieku, że przechodzi właśnie okres dojrzewania - często samcom wtedy odwala, stają się agresywne wobec ludzi i innych szczurów. Kastracja na pewno pomoże, po ok. 2-3 tygodniach od zabiegu szczurek powinien się uspokoić. Nawet po jego futrze widać, że chłopak ma sporo testosteronu ;)

Z drugiej strony - nie możesz za bardzo panikować przy łączeniu i od razu rozdzielać szczurów, muszą ustalić hierarchię między sobą. Jeśli będziesz wciąż ingerować, nigdy się nie połączą. Rozdzielanie jest zalecane dopiero wtedy, gdy szczury pogryzą się do krwi.

Mimo wszystko spróbowałabym najpierw kastracji, zazwyczaj działa cuda :)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
betvanbet 


Dołączyła: 26 Cze 2014
Posty: 0
Wysłany: Nie Cze 29, 2014 11:40   
   Zwierzątka: szczury, rybki i psa


Jestem zdecydowana go oddać do dobrego domu. Mogę opłacić kastrację, zresztą przy najbliższym dopływie gotówki wybieramy się do weterynarza na zabieg.
Boję się tylko, że trzeba mu będzie rany pooperacyjne opatrywać a on się nie da dotknąć ;(

Proszę, popytajcie, może jakiś doświadczony w układaniu się na J. zdecyduje?
Nie chcę żeby siedział całe życie w klatce.
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Sob Lip 26, 2014 12:47   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Aktualne?
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Nie Sie 24, 2014 20:38   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Brak odzewu, zamykam.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 15