Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Wto Gru 30, 2014 12:29
Psiaki XIX
Autor Wiadomość
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Wto Gru 23, 2014 12:51   

Jak myślałam lata temu od dobie to właśnie hodowlę Z Padoku miałam na oku. Podoba mi się że mają ustalony plan hodowlany i się go fajnie trzymają. Tych zagranicznych nie znam bo mało szukałam w tamtym kierunku. Ale ogólnie przy rasach użytkowych rosyjskie hodowle trzymają wysoki poziom. Z psem to faktycznie dobrze brać importa, już z tego powodu ma plusa na "rynku" :wink:
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
Lama 


Dołączyła: 19 Gru 2007
Posty: 688
Wysłany: Wto Gru 23, 2014 12:54   

Dokładnie, a Sant Kreal to taki rosyjski odpowiednik naszego z Padoku.;)
Trochę mnie przeraża, że ponad połowa polskich miotów ma w rodowodzie psa z Padoku właśnie, no ale tak szczerze mówiąc, to dobermanków z ogonkami inaczej się nie sprzeda...
Muszę pogadać poważnie z rodzicami, bo mają się za dwa lata przeprowadzać na wieś - jeżeli planów nie zmienili, to biorę sukę.;)
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Gru 23, 2014 14:20   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Sorgen to przeciwdeszczowa kurteczka. Jedne co ma robic to chronić przed wodą i wiatrem.
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Wto Gru 23, 2014 16:49   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Jak wygląda sprawa kopiowania dobków? Widzę, że jednak większość ma przynajmniej ogon kopiowany. Nadal 'się uszkadzają' i 'trzeba' kopiować?

Nie ukrywam, że mi się kopiowane mega podobają a z uszami jednak o wiele mniej.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Wto Gru 23, 2014 16:52   

W bullach podobnie jest, przychodzi moda na jakiegoś repa i wszystkie mioty po nim lecą. W wypadku suki to mały problem że sporo dobów ma Padok w kwitach bo wystarczy ją ambitnie pokryć i już ciekawy rodowodowo miot może być. Z samcem tak jak planujesz nie bawiłabym się w kupno szczeniaka w Polsce bo nie miałby co kryć. My prawdopodobnie weźmiemy samca na współwłasność bo warunków na sukę hodowlaną jednak nie będziemy mieli.
A jak u ruskich jest z ogonem i uszami, bo na stronach hodowli praktycznie wszystko cięte i ucho oraz ogon mogą być takie sobie. No chyba że w Polsce nadal patrzą przez palce na kopiowane psy na wystawie (dwa lata temu przy dobach to może dwie sztuki całe widziałam).
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
Lama 


Dołączyła: 19 Gru 2007
Posty: 688
Wysłany: Wto Gru 23, 2014 18:26   

U ruskich właśnie nie ma zakazu, można sobie przywieźć psa kopiowanego i wystawiać w Polsce. U nas niby kopiować nie można, chyba że coś "uszkodzone", ale już jeden z hodowców zarwał ładną grzywnę i się trochę uspokoiło. Od stycznia mają się ponoć zaostrzyć przepisy, niemiecki klub wydał jakieś oświadczenie i wpisał do dobermaniego wzorca naturalne uszy i ogon. Dlatego chcę poczekać...
Padok ma mnóstwo kopiowanych szczeniaków, ale jak poprzeglądałam zdjęcia młodych, to one kurka w wieku 4-6 tygodni miały ogonki, a u nowych właścicieli z Rosji, Indii itp. już są cięte... Do d. z takim zakazem, przecież u 3-dniowego szczeniaka rana goi się szybciej niż u 8-tygodniowego...
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Wto Gru 23, 2014 18:31   

No na wystawach może być problem bo z jednej strony wiele dobów kopiowanych i taki pies moim zdaniem wygląda lepiej ale szkoda by było importować szczyla kopiowanego i nagle zostać z ładnym importem na kanapie jak w Polsce ZK ustosunkuje się do obowiązującego prawa. Tak samo mając kopiowanego szczyla zamykasz sobie drogę na wiele wystaw za granicą bo tam ich nie obchodzi czy pies kopiowany zgodnie z prawem czy nie. Gdybyś chciała wystawiać tylko w Polsce to jeszcze można zaryzykować i kupić kopiowanego szczyla ale jak się chce zrobić z psa repa który może coś znaczyć to pasuje wystawiać też za granicą.
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
Lama 


Dołączyła: 19 Gru 2007
Posty: 688
Wysłany: Wto Gru 23, 2014 18:43   

Dokładnie, dlatego bezpieczniej byłoby kupić naturalną sukę z Padoku, powystawiać, zrobić jeden fajny miot i zobaczyć, co z tego wyjdzie. Gdyby moi rodzice pozostali przy decyzji przeniesienia się na wioskę, to miałabym dom dla 2-3 szczeniorów, jeżeli by się nie sprzedały. A gdyby się sprzedały, to zostawiłabym na początek jedną suńkę. Moi rodzice uwielbiają dobermany i po wyprowadzce chcieli mieć dwa; do dzisiaj opierdzielają mnie za zdradę, jaką był zakup Falki. :P
Na teraz jestem bardziej nastawiona na zakup samca, ale muszę połazić na wystawy międzynarodowe i obczaić, co i jak. W Serbii też jest bardzo fajna hodowla, ale tam mają tylko kopiowane dobki i tylko one coś znaczą na wystawach.
A tak poważnie, to od prawie 3 lat tęsknię za dobermanem i niezależnie od płci, uszu i statusu będę go kochać i wielbić.
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Wto Gru 23, 2014 21:20   

No z suką o tyle łatwo że jak ładna to można kryć i jest szansa na fajny miot a rep choćby był piękny to jak mu się reklamy nie zrobi to kryć nie będzie. Obserwowałam takie kariery lansowane od szczeniaka, to ciężka praca jest ale się opłaca gdy pies/suka są rozpoznawalne w środowisku.

Ja już po rozmowie z Darkiem od którego miałabym brać Dodę na tymczas. Kurde chyba się zdecyduję, rodzina mnie powiesi że prawie 10 letnią sukę biorę do domu, podobno mega uległa i pozytywna (to info od właściciela i kumpeli która ma sukę po niej). Może mi się laski za łby nie wezmą :wink: Muszę pogadać z mężem bo on niby by chciał ale się boi i kurde nie chce się określić żeby w razie czego wina była po mojej stronie :P Yhh faceci.

Doda http://bulek-doda.blogspo...%20doros%C5%82a


Teraz ma uchi załamane do przodu bo ją szczeniaki pogryzły tak że uchi padły :roll:
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
Lama 


Dołączyła: 19 Gru 2007
Posty: 688
Wysłany: Wto Gru 23, 2014 22:15   

Fajna sunia, brałabym - gdybym nie miała dzieciaka, to chyba miałabym totalne zoo w mieszkaniu. :lol:
 
     
noovaa 



Dołączyła: 07 Mar 2011
Posty: 802
Wysłany: Wto Gru 23, 2014 22:27   
   Zwierzątka: Brygada Ryzykownego Ratunku


Lama, mam dzieciaka i totalne zoo :P
_________________

* Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
 
     
Lama 


Dołączyła: 19 Gru 2007
Posty: 688
Wysłany: Wto Gru 23, 2014 22:42   

Dla mnie pies z ADHD, chomik i świnka to prawie dosyć. Chcę jeszcze tylko dobermana i będę szczęśliwa.
Mój Filip co prawda marzy o dwóch szczurkach, ale trzy klatki do mycia to już za dużo, tym bardziej, że sprzątam tylko ja.;)
 
     
noovaa 



Dołączyła: 07 Mar 2011
Posty: 802
Wysłany: Czw Gru 25, 2014 19:24   
   Zwierzątka: Brygada Ryzykownego Ratunku


Mikołaj był....
...zgarnął psa i zwiał....
_________________

* Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
 
     
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Gru 25, 2014 21:06   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


Moje by się tak nie dały :)
 
 
     
noovaa 



Dołączyła: 07 Mar 2011
Posty: 802
Wysłany: Sob Gru 27, 2014 11:33   
   Zwierzątka: Brygada Ryzykownego Ratunku



Integrujemy się.
Straszne, złe zło próbuje zjeść biedną, niewinną sunię :roll:
To nic że złe, zło macha ogonem, a głupek zęby szczerzy ze strachu.
_________________

* Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.26 sekundy. Zapytań do SQL: 12