Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Transportery - pomoc w wyborze.
Autor Wiadomość
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
  Wysłany: Pon Lut 03, 2014 08:35   Transportery - pomoc w wyborze.
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


Temat wydzielony z tematu o transporterach. Proszę tutaj zadawać pytania dotyczące wyboru transportera.

chciałabym kupić transportrem moim ogonom. dotychczas jak zabierałam Harrego do domu(kiedy był jeszcze sam), z racji iż jeżdżę swoim autem do domu (studiuję w Wawie mieszkam w Płocku), to zabierałam go w klatce zapasowej od myszek, ale teraz szczuraski są dwa i nie wiem kompletnie jaki kupić...pierwszy post jest ubogi już w zdjęcia a ja szybciej załapię od razu jak mi ktoś powie jakie wymiary dla dwóch szczurków i jaki "model", jaka cena jest ok, a jaka to kompletne zdzierstwo.

czy to ma być coś takiego
http://www.zooplus.pl/sho..._gryzoni/313581
czy takiego
http://allegro.pl/transpo...3927578959.html

czy zupełnie coś innego...?:P
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
Ostatnio zmieniony przez limomanka Pią Maj 23, 2014 09:42, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Lut 03, 2014 08:51   
   Zwierzątka: szczurze damy


sliwkowapanna, Wszystko zależy od Twoich potrzeb i docelowej ilości szczurów jaką chcesz/przewidujesz mieć.
Jeśli planujesz mieć więcej niż dwa to lepiej od razu kupować jakiś koci.
Mniejsze są praktyczniejsze na krótkie i szybkie wysoki np. do weterynarza. Za to większe (kocie) już na spokojnie pozwolą ogonkom czuć się bardziej komfortowo na dłuższych trasach i będziesz mogła postawić np. miseczkę z jedzeniem w środku transportera podczas jazdy pociągiem. Nie są przewidziane tylko dla większej ilości ogonów ale również właśnie na dłuższe trasy.
Wszystko zależy czym się przemieszczasz. Ja np. posiadam 9 szczurów, poruszam się głównie komunikacją miejską i na pieszo więc wybrałabym model (jak nie dwa :D ) duży, koci z krytym dachem transportera bo nie raz mi się zdarzyły wyprawy w deszczu wiosną i latem. (Na zimę zleciłam uszycie ocieplacza/torby pod wymiar transportera. Co i tobie niezależnie od wybranego modelu polecam.)

Jeśli planujesz posiadac tylko obecną dwójkę i do weterynarza masz stosunkowo blisko plus dłuższe wyprawy zdarzają Ci się stosunkowo rzadko, wystarczy coś typu i wymiarów Ferplast Aladino Large.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Pon Lut 03, 2014 08:58   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


raczej planuję tylko dwójkę, chyba, że w odleeegłych czasach coś się wydarzyć może, ale na chwilę obecną dwóch:) Ja raczej i w Warszawie i w Płocku weta mam blisko, z buta można dojść, a do Płocka jak (jadę na dłużej niż weekend, bo tak to nie warto było Harrego męczyć), to była to kwestia max półtorej godziny, więc chyba znośnie. Nigdzie dalej go nigdy nie zabierałam, jak jechałam na wakacje miał kto się nim opiekować(tata, z którym się pokochali:D) także nie było potrzeby, no a teraz jak będę chciała zabrać ich obu to muszę wziąć dużą klatkę, a tak niby auto mam, ale kiepsko się ją przewozi w kabinie+szczur w niej, więc lepszy byłby właśnie transportrer, to się rozejrzę za tym co proponowałaś, dzięki wielkie!:)
a te pokrowce na transportery widziałam i mnie urzekły więc na pewno chłopakom sprawię! :serducho:
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Lut 03, 2014 09:16   
   Zwierzątka: szczurze damy


sliwkowapanna, To myślę, że na spokojnie ten jakiś nie-koci ;)
Za jakiś czas po testach praktycznych daj znać koniecznie tu w temacie jaki model Ci się fajnie sprawdza. :)
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Pon Lut 03, 2014 09:25   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


na pewno ja niedoświadczona szczurzyca się podzieli opinią! ^^
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
Papi 


Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 316
Wysłany: Śro Lut 05, 2014 11:38   

Witam.
Z góry przepraszam jeśli napisałam w złym miejscu lub powtarzam coś o co pytali już inni. W niedługim czasie planuje kupić/adoptować dwie szczurze panny, na razie jestem na etapie kupna klatki, dostosowania mieszkania i poszukiwań szczurków. W okolicy mojego miejsca zamieszkania raczej będzie cięzko znaleźć szczurki dlatego chciałabym kupić właściwy transporter. A wiec potrzebuje transportera na dwa szczurki, będą musiały spędzić w nim kilka godzin, a więc musi być wygodny, przewiewny, sama nie wiem pewnie z możliwością przyczepienia poidełka. Fajnie gdyby służył mi nie tylko podczas transportu maluchów do domu ale i w przyszłości. Czy mógłby mi ktoś doradzić coś konkretnego? Znalazłam coś takiego http://www.zooplus.pl/sho...dla_kota/189807 ktos juz chyba o nim pisał ale nie mogę teraz odszukać tego wątku. Jest on dosyc drogi dlatego prosiłabym o radę.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lut 05, 2014 12:06   
   Zwierzątka: brak


Papi, na dwie panny nie potrzebujesz aż kociego transportera, jeśli nie planujesz się doszczurzać i nie będzie musiał służyć im jako tymczasowa klatka na wyjazdach. Spokojnie wystarczy im Ferplast Aladino Large albo Trixie Mini Capri. Oba mogą być używane przy dłuższych podróżach, koci transporter moim zdaniem potrzebny jest dopiero na długie wyprawy przy dużych samcach. W tych gryzoniowych modelach nie ma za bardzo możliwości przyczepienia poidełka, ale podczas przenoszenia transportera i tak nie powinno się tego robić, bo kapie i zachlapuje wnętrze, a podczas podróży gdy transporter już stoi bezpiecznie w miejscu, od biedy można poidełko włożyć przez dziurki (w Aladino stosowałam takie tricki ;) ). Najczęściej jednak zamiast picia podaje się soczysty owoc lub warzywo - jabłko, ogórek itp.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 05, 2014 12:07   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Papi, Pyl taki ma i go bardzo lubi.

Ja Ci powiem tak, jeśli zamierzasz często i dużo podróżować ze szczurami, a transporter ma im w tym czasie pełnić rolę klatki lub planujesz kiedyś mieć większe stado, to kup duży, np taki jak w linku.

Jeśli jednak będziesz jeździła ze szczurami sporadycznie, głównie do weta i zostaniesz przy dwóch dziewczynkach, to ja bym Ci radziła Ferplast Aladino Large. Miejsca będą miały wystarczająco, nie do biegania, ale to wygodnego leżenia, łatwiej go ocieplić i ogrzać zimą, latem jest dość przewiewny, a i poidło da się całkiem wygodnie zamontować.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 05, 2014 12:10   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Papi, ja ten transporter bardzo lubię. Ma drobne kratki (rzadkie w większych transporterach) i szczurze maluchy nie wychodzą.
Ale niestety nie jest bez wad:
- mała - na dole przy zawiasie jest "dziura", która zachęca ogony do wygryzienia większej dziury (u mnie było to 10 minut i dziura na pół szczura gotowa). Zabezpieczam to plastikową miseczką mocowaną w tym miejscu, aby ogony nie miały tam dostępu.
- średnia - notorycznie urywają się w nich rączki - po pierwszej wymianie w ramach reklamacji wzmocniłam rączkę sznurkiem i problem się rozwiązał, ale nie jest to estetyczne. Problem jest masowy (informacja od sprzedawcy).
- duża - nie wiem czy to tylko cecha mojego egzemplarza, ale co pewien czas otwiera mi się górna klapa w czasie przenoszenia - dzieje się tak niezależnie od tego ile ogonów przenoszę, więc nie jest to kwestia ciężaru, raczej wyrobienie się zamka. To uważam za największą wadę, bo otwarty transporter ze zwierzakami po prostu leci na ziemię :/ Dorobiłam sobie pasek na ramię, staram się nie nosić na uchwyt w klapie, ale to w sumie głupie rozwiązanie.
Więc mimo mojej miłości do tego sprzętu nie polecam go :(

Wbrew pozorom na dłuższą trasę polecam coś zdecydowanie tańszego - koszyk piknikowy taki albo taki. Poidło można przymocować za pomocą drucika lub plastikowego zacisku, nie ma ryzyka zniszczenia otoczenia (np. pasów w aucie, które w "kocich" transporterach zawsze są w niebezpieczeństwie), łatwo się je pakuje do dużej torby czy owija kocem.
Jeśli będziesz adoptować dwa maluchy to i alladino large (lub inne podobne w rozmiarze) na drogę wystarczy, a jest mniejszy więc poręczniejszy w podróży.

/Edit
O, quag mnie uprzedziła :)

Obejrzałam dokładniej fotki z zooplusa - widać, że trzecia z opisanych przeze mnie wad też była masowa, bo model jest nieco inny niż mój - ma na górze dodatkowe zabezpieczenie przed "wypadaniem" górnej klapy. Ciekawe czy skuteczne
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Papi 


Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 316
Wysłany: Śro Lut 05, 2014 20:11   

Bardzo dziękuje za rady. Przeglądając te transportery w internecie trudno było mi ocenić przydatność :-) faktycznie wystarczy mniejszy i nawet oglądałam wcześniej te, które mi poradziłyście ale nie byłam pewna czy maluszkom nie będzie ciasno podczas kilkugodzinnej podróży. Chciałam najpierw takiego dobrego na wszystko, wszechstronnego dlatego szukałam czegoś większego. Jednak jeśli szczurkom wystarczy miejsca w takim jak ferplast aladino large to wystarczy mi taki bo raczej nie będę z nimi często podróżować. Mam jeszcze jedno pytanie, prawde mówiąc pytań mam mnóstwo :-) ale na początek dotyczące klatki. Czy dla 2 dziewczyn dobra będzie woliera taka o wymiarach szer. 56 cm, dł. 56 cm wys. 146 cm i czy gdybym chciała kiedyś powiększyć stadko to ile szczurków mogłoby w niej mieszkać tak żeby było im wygodnie?
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lut 05, 2014 22:10   
   Zwierzątka: brak


Papi, na temat wyboru klatki są odpowiednie tematy, na początek polecam ten poradnik: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13428 ;) Jeśli masz pytania, możesz je zadać w tym temacie: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=2577 .
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Pon Lut 10, 2014 13:24   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


Od paru dni rozglądam się za transporterem, najchętniej chciałabym polecany przez Was wcześniej Ferplast Aladino L, ale nie mogę nigdzie znaleźć, nawet używanych, jedynie za cenę 59+wysyłka, która wiadomo zdecydowanie zniechęca przy takich gabarytach do kupienia... będąc dzisiaj w Kakadu wpadł mi w oko taki transporter. Czy miała, któraś z Was z takim do czynienia? czy dla dwóch szczurów nie jest za mały? Bo mnie się taki wydawał jak na niego patrzyłam i nie wiem. Dwa samce, głównie krótkie "przejażdżki" np do weta+podróż autem ok 1,5h kiedy wracam do domu na weekend-oczywiście nie siedziałyby przez weekend w transprterze

http://e-sklep.kakadu.pl/...35x25x22.cm.htm

w sumie jak patrzę to jest mniejszy o 1cm z każdej strony, bo ferplast ma 36x26x23...no i nie powiem, jakoś tak bardziej mi się podoba ferplast, np ze względu na rączkę, która jak dla mnie jest raczej niewygodna w tym Karlie

ed. w sumie zauważyłam, że animalia dostarczają na terenie Wawy za 5zł...więc w sumie tym bardziej nie wiem;P
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 10, 2014 13:30   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


sliwkowapanna, masz jeszcze opcję odbioru osobistego z Animalii w jednej z lecznic, z którymi współpracują. Wtedy nawet 5 zł nie trzeba dopłacać.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pon Lut 10, 2014 13:33   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


My na początku używaliśmy fauna boxa, tego typu: http://www.tatrapet.com/i...attern_2872.jpg o wymiarach zbliżonych do Aladino Large. Dla dwóch panów na krótkie trasy dawał radę. Teraz też czasem stosuję, kiedy jadę tylko z jednym/dwoma panami do weta.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Pon Lut 10, 2014 13:55   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


limomanka, bardziej właśnie szukam coś w stylu tych dwóch , o których pisałam, ale dziękuję!

quagmire
, sprawa przesądzona, nie zauważyłam o bezpłatnym odbiorze, sprawdzam gdzie owa lecznica jest i...2km ode mnie, często bywam tuż obok po zakupy:D więc tym bardziej nie będę się zastanawiać czy to cuś z kakadu czy ferplast:)
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
Ostatnio zmieniony przez smeg Pon Lut 10, 2014 14:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 13