Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Łakomy szczur?
Autor Wiadomość
Lavi 



Dołączyła: 20 Sty 2007
Posty: 2838
Wysłany: Nie Mar 16, 2014 21:36   Łakomy szczur?
   Zwierzątka: Szczur x2, psiak


Mam problem z Gambitem. jeśli temat pasuje do jakiegoś innego topicu to proszę o przeniesienie. I już tłumacze o co chodzi:
ostatnio zauważyłam, że Gambit dość brutalnie odgania drugiego szczura od misek. Gdy tylko Ailell zbliży się do misek Gambit leje go i odgania od misek i sam zaczyna jeść. Ta sama sytuacja jest przy poidle. Dziś pomimo tego, że pił minutę wcześniej, gdy tylko Ailell podszedł ten go dogonił i znów zaczął sam pić. znów zaczął się przelewać i być gruby bo ciągle je za dwóch. Nie mam pojęcia jak to usunąć z jego zachowania. Próbowałam go dominować, zamiast do misek rzucałam jedzenie na sciolke, wieszałam kilka poidel, stawiałam kilka misek i nic... Jeśli ktoś wie o co może mu chodzic i jak to zachowanie usunąć to będę wdzięczna za każda pomoc.
 
     
Lowenstein 



Dołączyła: 26 Cze 2012
Posty: 872
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Mar 16, 2014 21:57   

A kto był wcześniej alfą? bo może tu chodzi o to że następuje zamiana ról?
_________________
Ze mną: Kal-El+Mohinder+M. Guerin+Severus+Sirius Za TM: Elle [*] Timi [*] Dean [*] Dunek [*] Timey [*] Mosby [*] Mitra [*] Jasper [*]


BZOWA HORDA - Kal-El, Mohinder, M. Guerin, Severus, Sirius ,
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Mar 16, 2014 22:00   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Lavi mój spaślak Miki jest agresywny przy jedzeniu. Potrafi dowolnego szczura złapać za fraki i tak tłuc jakby go zabić chciał (zdarzało się, że rzucał takim z półki jak Skaza Mufasą w przepaść pełną gnu).

Zazwyczaj drania karmię osobno i daleko od innych bo i on się nie boi (bardzo jest zestresowany jedzeniem w tłumie) i innych ie tłucze. Miki jest jak śmietnik - ile sypniesz tyle wlezie. O jedno paskudne ziarenko którym inny pogardzi Miki zatłucze tego kto dotknie chociaż wibrysem.
"Choroba" nie uleczalna - karmienie na ściółkę albo osobna uczta dla delikwenta...
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
Lavi 



Dołączyła: 20 Sty 2007
Posty: 2838
Wysłany: Nie Mar 16, 2014 22:01   
   Zwierzątka: Szczur x2, psiak


Lowenstein, Gambit cały czas. Tu raczej nie chodzi o to kto pierwszy je. Gambit potrafi jeść chwilę wcześniej a jak tylko Ailell podchodzi do misek to od razu zeskakuje z hamaka i odgania go od miski. Jak dostają jedzenie to Gambit też je chomikuje i wynosi gdzieś w kąty, potem je odganiając Ailella i jak ten w końcu chce do miski podejść i zjeść (czy to jednej czy drugiej) to go wygania. Muszę go karmić mając Gambita na oku albo wyjmując go z klatki. Ale nie mogę ciągle przy nich siedzieć jak jedzą, bo często nie ma mnie całe dnie i w nocy też nie mogę czuwać a tu zauważyłam, że chodzi także o wodę... Ailell chudnie a Gambit tyje a ja się zastanawiałam dlaczego tak się dzieje, jak ciągle mają to samo w misce... :roll: :roll:

[Edit]
wilczek777 a co wtedy z piciem? Jeśli o jedzenie by chodziło to okej ale on od wody go też odgania... Przecież nie mogę ich poić o jednej porze, muszą mieć stały dostęp a ja się boję, że przez Gambita Ailell mniej pije niż powinien.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Mar 17, 2014 06:54   
   Zwierzątka: brak


A jak dawałaś kilka poideł, to co się działo? Odganiał go od każdego?
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Mar 17, 2014 07:07   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Lavi, miałam takiego szczura. Pomagało sypanie żarcia do ściółki i trzy poidła ;) Nie mógł być wszędzie naraz.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 17, 2014 08:52   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


U mnie ostatnio Staś był tak zaborczy, że nie starczało rozsypywanie karmy w kuwecie 120 cm klatki - ganiał wszystkich, którzy schodzili jeść (zaborczo, ale na szczęście bezstratnie). Pomogło dopiero sypanie karmy na ściółkę na różnych poziomach klatki (mam ściółkę też na górze) - nie był w stanie ogarnąć i ochronić przed innymi całej klatki. I całkiem mu przeszło.
Tyle, że u mnie karmienie to 15 minut - potem nie ma karmy i nie ma kogo od niej odganiać. To też może robić różnicę.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Mar 17, 2014 11:10   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Lavi w klatce mam miskę z wodą i poidło - czasem jak w poidle zapomnę uzupełnić to rzuca się całe stado jakby nigdy nie piły (w misce jest woda zawsze) i wtedy Miki zamyka oczy i idzie jak taran. No to ja go łaps za fraki i do miski :) Miska z wodą zawsze ma powodzenie - zwłaszcza jeśli leje się do niej nawet po kropelce - wtedy jest łapanie wody bieżącej i Miki daje spokój.
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
Imbira 


Dołączyła: 29 Maj 2013
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Mar 17, 2014 12:35   

Podepnę się pod temat, tylko że z samicami.

Stadku przewodzi alfiasta ponad roczna Luna , po wielkich przebojach dołączyłyśmy 7 miesięczną Lucynę. Takiej ciapy w życiu nie miałam, wszystkie szczury po niej łażą, kładą się na niej, a ona taka dla wszystkich dobra, bez konfliktowa, ale. Ale. W końcu dziewczyny się polubiły na tyle, że mieszkają razem w chorobówce z całym stadem, żeby do końca zacieśnić więź. Widzę ogromne postępy, kiedyś Luna dręczyła Lucynkę tak dla zasady, ale teraz żyją zgodnie, iskają się, śpią razem itp ale jest problem z jedzeniem.


Luna ma manierę wnoszenia całego żarcia z klatki do koszyka w którym wszysytkie śpią, tak któraś już trzyma coś w łapkach i je to próbuje jej wydrzeć. Wszystkie się obronią, nawet 3 miesięczna pchełka, a Lucyna nie. Nie dojada, nie weźmie sobie z Luny kupki z koszyka. Jak Lunę odzieliłyśmy od stada na kilka dni to Lucynka znowu jadła, a ze strachu jak jest z Luną w klatce podczas karmienia, to aż zastyga.

jedzenie rozsypujemy teraz po ściółce, wczoraj nawet ciągle leżało pełno na ziemii a Luna perfidnie gnała za Lucyną na piętro żeby jej zabrać a ona oddała.

Z piciem nie ma problemów...
_________________
ze mną 6szczurzych bab :D
 
     
Zizollo 



Dołączyła: 11 Sty 2012
Posty: 2803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon Mar 17, 2014 12:47   
   Zwierzątka: kot


Lavi, u mnie jak nie pomogło sypanie na ściółkę jedzenia to Bolo je poza klatką a młodziaki w klatce,czekam aż oni zjedzą i pilnuję też żeby Bolo wszystko zjadł,co do poideł to jak dziewczyny piszą powieś 3 albo 4 w różnych miejscach.
_________________
tu nas zobaczycie http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13006


na zawsze w sercu : Balu ?.10.12- 27.10.13,Bonzo 01.03.12-13.01.14,Bolo 01.03.12-14.08.14, Dragon ?-02.09.2014 ,Kiran 02.09.13-27.01.16, Karmel 02.09.13-31.05.2016[*]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 11