Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Odróżnienie szczura od myszy
Autor Wiadomość
pascual 



Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 37
Skąd: Concepcion - Bolivia
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 15:28   Odróżnienie szczura od myszy

Kto jest w stanie mi odpowiedzieć czy to są szczurki czy myszy laboratoryjne?

_________________
Nie zdradzają tylko ci co umarli
Ostatnio zmieniony przez smeg Pią Cze 28, 2013 17:24, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 15:30   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


szczury, z czego ta, która stoi ma duży brzuszek - wg mnie, może być w ciąży albo się tak po prostu ustawiła.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
pascual 



Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 37
Skąd: Concepcion - Bolivia
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 15:33   

no to wpadka - udusić wszystkich durnych sprzedawców... do dziś byłem pewien że mam dwie labki a przynajmniej tak twierdzili w sklepie - aż wstawiłem fotkę na forum o myszach i tak zostałem hmmm oświecony że to co mam nie jest tym co myślę że mam
_________________
Nie zdradzają tylko ci co umarli
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 15:36   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


pascual, masz nauczkę, aby nie kupować w sklepach.

Po tym jak sprzedawca wciskał mi durnoty, ze chomiki Roborowskiego i dżungarskie urosną do rozmiarów syryjskich, na dodatek to jeden i ten sam gatunek tyle, ze mniejsze...
_________________
Moje ogony
 
 
     
pascual 



Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 37
Skąd: Concepcion - Bolivia
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 15:38   

wiesz jakoś nie miałem ochoty łapać szczurów które biegają na wolności :) a innej możliwości nie ma :) uwierz mi na słowo a jeśli chcesz głębszych wyjaśnień to zgłoś się na PW ale to będzie kosztowało cię dobrą kawę :)
_________________
Nie zdradzają tylko ci co umarli
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 15:55   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


pascual, to na wszelki wypadek wstaw jeszcze fotki, na których będzie widać "podwozia" - warto od razu ocenić płeć, żeby się nie okazało, że masz parkę i za chwilę będziesz mieć spore stadko maluchów.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
pascual 



Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 37
Skąd: Concepcion - Bolivia
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 17:20   

na razie opanowałem że nie zmykaja do domku jak wkładam reke do środka ale nadal nie chcą się dać złapać a nie chcę ich wystraszyć i zrazić
_________________
Nie zdradzają tylko ci co umarli
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 17:25   
   Zwierzątka: brak


http://images38.fotosik.p...50de6df6365.jpg - ja tu widzę jajka... :? Wydaje mi się, że masz parkę, powinieneś je jak najszybciej oddzielić.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
pascual 



Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 37
Skąd: Concepcion - Bolivia
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 17:27   

uuu nieciekawie .... no cóż więc czeka mnie kolejna wycieczka 300 kilometrowa :P aby kupić klatkę - no cóż i tak bywa - a że się zapytam to normalne że za każdym razem jak dam im jeść one całe jedzenie przenoszą do domku?
_________________
Nie zdradzają tylko ci co umarli
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 17:41   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Też mnie to zdjęcie zaniepokoiło, choć pewności nie mam. Skoro nie możesz wziąć ich na ręce to postaraj się jak najszybciej zrobić im zdjęcia tyłeczka z boku.
Szczury są płodne w bardzo młodym wieku! Mimo, że wyglądają na dzieci zaraz możesz mieć duże stadko!

A jeśli masz parkę to kupno drugiej klatki nie rozwiąże problemu - one są stadne i trzymanie ich w pojedynkę też nie jest rozwiązaniem. Muszą być jednopłciowych w stadach.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
pascual 



Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 37
Skąd: Concepcion - Bolivia
Wysłany: Sob Cze 29, 2013 02:44   

No i już wiem - mam parkę - czeka mnie zakup klatki a nawet dwóch bo skoro teraz już wiem że mam szczurki to ta jest zbyt mała dla nich - ale mam pytanie czy zamiast dokupywać nowe szczurki nie lepiej poczekać aż samiczka sama urodzi i w ten sposób rozdzielić towarzystwo na dwa stadka ?
_________________
Nie zdradzają tylko ci co umarli
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 29, 2013 03:53   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


pascual, najlepiej to jedną płeć wykastrować.
_________________
Moje ogony
 
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 29, 2013 04:47   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


pascual napisał/a:
No i już wiem - mam parkę - czeka mnie zakup klatki a nawet dwóch bo skoro teraz już wiem że mam szczurki to ta jest zbyt mała dla nich - ale mam pytanie czy zamiast dokupywać nowe szczurki nie lepiej poczekać aż samiczka sama urodzi i w ten sposób rozdzielić towarzystwo na dwa stadka ?


hm... ale wiesz, że ona może urodzić np. 15 maluchów? :wink:
i jest jeszcze jeden duży problem: te dwa szczurki mogą być rodzeństwem - a to grozi dużą podatnością ich potomstwa na różne choroby (chociażby guzy, nowotwory).

Masz tam jakiegoś weterynarza zajmującego się zwierzętami domowymi?
Szczury ogólnie są chorowite. Nie wiem czy jest sens "robić" tyle szczurów nie wiedząc czy można będzie je leczyć w razie potrzeby.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
pascual 



Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 37
Skąd: Concepcion - Bolivia
Wysłany: Sob Cze 29, 2013 04:57   

no więc po kolei:
Cegriiz, a znasz jakiś domowy sposób na kastracje? bo ja już zapytałem i nikt czegoś takiego tu nie robi.
nimka, nawet nie baw się w proroka ze piętnastka - weterynarz jest nawet pani weterynarka (czy jak to się tam odmienia) ale tu szczurki nie są uważane jako zwierzaki domowe - za takowe uchodzą tylko koty i psy - nawet papugi są uznawane jako plaga i nikt sie nimi nie zajmuje.
A co do różnych rodziców hmmm na pewno maja różne matki i na 80 % też innych ojców
_________________
Nie zdradzają tylko ci co umarli
 
     
furburger 
bez kija nie podchodź



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 1222
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: Sob Cze 29, 2013 09:41   

pascual napisał/a:
jakiś domowy sposób na kastracje?


Nie wierzę że to czytam, normalnie nie wierzę... jak chcesz domowym sposobem pozbawić faceta jaj?! obciąć nożem kuchennym na żywca?
o matko i córko...
_________________
Ferdek, Boczek, Paździoch :D
Alfred [*] ;( Manfred [*] ;( Bolesław [*] ;( Kayomi [*] ;( Księżniczka [*] ;( Perła [*] ;(

Fruburgerwe stadko :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 13