Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: agathe1988
Wto Paź 11, 2016 18:11
[Warszawa+] Wrocławskie kwiatuszki - po domowemu Kamyczki
Autor Wiadomość
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 00:32   [Warszawa+] Wrocławskie kwiatuszki - po domowemu Kamyczki
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


1. Liczba szczurów do oddania: 5 - już ZERO :)
    mamuśka Camelia - standardowo standardowa czarnuszka z białym brzuszkiem - już w nowym domku u Michała
    córeczka Verbena - standardowo standardowa czarna kapturka z plameczką na brzuszku - już w nowym domku u Michała
    córeczka Sasanka - standardowo standardowa czarnuszka z białym brzuszkiem - już w nowym domku u Sylwiaj
    synek Jaskier - standardowo standardowy czarnuszek z białym brzuszkiem - już w nowym domku u Mloteczki
    synek Aster - standardowo standardowy czarnuszek z białym brzuszkiem i plamką na brzuszku - już w nowym domku u Oli
2. Płeć szczurów: 3 samice i 2 samce

3. Wiek szczurów: mamuśka pół roku do roku, dzieciaczki miesiąc (urodzone ok. 3.04.2013)

4. Miasto: Warszawa

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: okolice Warszawy, pozostałe miasta z wykorzystaniem forumowego transportu

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły:
Mamusia nie ma oczka, czeka ją operacja oczyszczenia resztki oczodołu, obecnie dostaje miejscowo antybiotyk.
Dzieci przeszły kontrole weterynaryjną i są zdrowe.
Cała rodzinka odrobaczona 28.04.2013.

7. Charakter, usposobienie szczurów: Mamusia jeszcze nieufna, dzieciaki jak to dzieciaki - ganiające i brykające.

8. Stosunek szczurów do człowieka: Mamusia boi się łapania, ale na rękach potrafi się rozmaślić. Parę razy ostrzegawczo łapała zębami za palec (w klatce przy grzebaniu w malcach). Dzieciaki ręki się nie boją.

9. Stosunek do innych szczurów: Mamusia była w dużym stadzie.

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: Rodzinka u mnie na DT, pochodzą z tego wątku.

11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: Przez głupotę? Celowo? Trudno powiedzieć. Razem z matką pochodzą z interwencji we Wrocławiu.

12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek: Tak.

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: Brak.

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: Mogą być rozdzielone, jeśli idą do domów z innymi szczurami / innymi malcami.

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: Serce do ogonów, dobre warunki i dobry wet.

16. Zdjęcia szczurów: autorstwa maris :serducho:

17. Kontakt: Zgłoszenia proszę kierować mailem na adres ratten.mamma@gmail.com z dopiskiem w tytule "Wrocławskie kwiatuszki".

18. Kilka słów o szczurze: Rodzinka trafiła do mnie z Wrocławia z pomocą mariska i Dori :serducho: Jedzą za pułk wojska, rozrabiają za dwa i marzą o swoich ludziach.
Ostatnio zmieniony przez Pyl Pon Cze 10, 2013 00:50, w całości zmieniany 8 razy  
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 08, 2013 15:27   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Skorygowałam imiona ogonów (oczywiście namieszałam wcześniej) i wstawiłam link do albumu ze zdjęciami rodzinki - autorstwa maris :serducho:
Miłego oglądania!

Komu szczura, komu?
 
     
1kamilla1 



Dołączyła: 01 Lis 2011
Posty: 99
Skąd: Opole/Skrzyszów
Wysłany: Czw Maj 09, 2013 12:27   
   Zwierzątka: Szczurki: Lajla i Mucha


jakie piękne zdjęcia :o brać szczurki! gdybym miała miejsce to sama bym wzięła ;)
_________________

 
     
Zizollo 



Dołączyła: 11 Sty 2012
Posty: 2803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw Maj 09, 2013 14:56   
   Zwierzątka: kot


po co ja tu zaglądałam :damagewall:
taki piękny samiec do oddania Aster czarnuszek a ja nie mam miejsca żeby przyjmować kolejne ;(

aaaa dlaczego :(
_________________
tu nas zobaczycie http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13006


na zawsze w sercu : Balu ?.10.12- 27.10.13,Bonzo 01.03.12-13.01.14,Bolo 01.03.12-14.08.14, Dragon ?-02.09.2014 ,Kiran 02.09.13-27.01.16, Karmel 02.09.13-31.05.2016[*]
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 14, 2013 14:24   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Wczoraj Aster pojechał do nowego domku, a przy okazji domek znalazł również Jaskier :mrgreen:

Została mamusia oczekująca na operację oka oraz córeczka Verbena, której tęskno za dziecięcym towarzystwem.
Komu maleńką, czarną kapturkę, komu?
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 16, 2013 12:05   
   Zwierzątka: -


Pylu, Pylu, mój brat pyta, czy byłabyś skłonna oddać Verbenkę w jego ręce. :) Podrzucę mu maila, to sam napisze, ale wolałam dać znać na forum. ;)
_________________
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 16, 2013 12:17   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


PaniCiurowa, niech pisze - maleńka czeka na swego :)
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 10, 2013 00:51   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Wszystkie ogony już w nowych domkach :) Proszę o przeniesienie do Miotów adoptowanych.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Kluska 
Hell yeah!



Dołączyła: 03 Lip 2011
Posty: 552
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Cze 23, 2013 10:57   

Przeniosłam do Miotów adoptowanych :)
_________________
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Ze mną: Buzz, Rex
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 23, 2013 11:27   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Kluska, dzięki :kwiatek:
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 29, 2013 00:37   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Niestety mam złe wieści o Asterku (Cedryk to imię, które dostał u Oli) :(
Oli napisał/a:
Piszę z bardzo złą wiadomością. Dzisiaj rano znalazłam martwe dwa najmłodsze szczury w stadzie, w tym Cedryka... ;( Nie wiem co się stało, bo nie wykazywali problemów zdrowotnych, byli dwoma szczęśliwymi, rozbrykanymi malcami, jedyne co im dolegało to bycie małymi. ;( Zaniosę go na sekcję.

To wieści sprzed kilku dni, wyników sekcji jeszcze nie mam. Dam znać jak będę wiedzieć coś więcej.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 02, 2013 11:58   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Na wszelki wypadek napiszę i tu:
Pyl napisał/a:
W stadzie kolejnej osoby, która adoptowała ogonki z wrocławskiej akcji wyszły lamblie. W pierwszym badaniu (zwykłym badaniu kału na pasożyty, a nie rozszerzonym uwzględniającym lamblie) nic nie było. Więc jeśli ktoś robił tylko zwykłe badanie to sugeruję wykonanie badania rozszerzonego.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 15:24   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Niestety minęły ponad 2 tygodnie od śmierci Cedryka i mimo prób kontaktu nie udało mi się uzyskać informacji dotyczących sekcji malucha. Ostatnie wieści mam z 29.07 - ciałko Cedryka nie zostało jeszcze do tamtego czasu przekazane do weterynarza, więc szanse na miarodajne wyniki sekcji są niewielkie. Jest to o tyle przykre, że śmierć w wieku 2-2,5 roku jest "akceptowalna", ale śmierć w wieku 4 miesięcy wymaga poważnego zastanowienia i zbadania przyczyny. I tym bardziej przykre, że brak wykonania sekcji dotyczy właśnie Oli, która wielokrotnie podkreślała jej wagę dla pozostałego na świecie rodzeństwa.

Jedyne co mogę podejrzewać (ale są to tylko podejrzenia) to to, że wpływ na sytuację w stadzie Oli mogło mieć zarażenie pasożytami wewnętrznymi lub pasteurellą - stado nie zostało bowiem zbadane na okoliczność pasożytów wewnętrznych, a miało bezpośredni kontakt ze szczurami z hodowli RT.
To byłaby dla naszych dzieciaków dość "bezpieczna" hipoteza (w znaczeniu, że nie jest to wada genetyczna obciążająca miot), ale niestety nie mam szans tego w żaden sposób potwierdzić.

Na wszelki wypadek kontrolujcie czy z maluchami wszystko jest OK.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
Ostatnio zmieniony przez Devona Pią Sie 09, 2013 15:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 15:41   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Pyl, przykra sytuacja i wysoce rozczarowująca postawa, dobrze, że Ty czuwasz. :glaszcze:
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 09, 2013 15:33   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Taką dostałam w piątek informację:
Oli napisał/a:
Z opóźnieniem wielkim, ale piszę - sekcja niestety nic konkretnego nie wykazała. :/ Narządy obu chłopaków nie wykazywały wyraźnych zmian, które mogłyby sugerować jednoznaczną przyczynę śmierci oprócz lekko zmienionych płuc (może to wskazywać na bezobjawowe zapalenie we wczesnym stadium rozwoju). Sekcji mózgu nie było. Trzeci mieszkający z nimi chłopak czuje się dobrze, do tej pory nic mu nie jest, został dołączony do stada, które też nie wykazuje żadnych oznak choroby.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 14