Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nagły atak
Autor Wiadomość
nowokaina 


Dołączyła: 02 Paź 2011
Posty: 111
Wysłany: Pon Lis 14, 2011 20:57   Nagły atak

Moja Lorna właśnie miała jakiś atak - zaczęła miotać się po klatce i przeraźliwie piszczeć, jak otworzyłam klatkę wypadła na podłogę i obijała się o meble. Trwało to jakieś pięć minut, później się uspokoiła, ale ma widoczny paraliż lewej części ciała + krwawienie z pochwy. Czekam właśnie na transport, aby zabrać ją do lecznicy całodobowej (transport będzie za jakieś 15-20 min). Czy ktoś mógłby mi doradzić cokolwiek, co pomogłoby mojej szczurzyczce (prócz oczywiście szybkiego udania się do weterynarza)? Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem?

Trzymajcie kciuki...
 
     
nowokaina 


Dołączyła: 02 Paź 2011
Posty: 111
Wysłany: Pon Lis 14, 2011 22:26   

Ok, Lorna jest w lecznicy na nocnej obserwacji. Podkulona łapka nie jest wynikiem paraliżu, tylko prawdopodobnie stłuczenia. Bardzo możliwe, że ma uszkodzenia wewnętrzne (na co nie da się nic poradzić), można tylko obserwować, czy ataki nie będą się powtarzały...
_________________
-
brak kontaktu od 12 września - wyjeżdzam
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 14, 2011 23:24   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


A coś dostała w lecznicy po tym ataku? Jakieś elektrolity? Z ciekawosci pytam, bo u ludzi to w sumie standard.
_________________
think big, start small
 
     
LinakarO 



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 81
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: Pon Lis 14, 2011 23:42   
   Zwierzątka: 6 Szczurków,3 Psy ,6 koni,Papuga , rybka


Daj znać oco chodziło
_________________
http://forum.szczury.biz/...t=10817&start=0 <-moje dziewczynki :serducho:
:wavexxs: :lapa:
 
     
nowokaina 


Dołączyła: 02 Paź 2011
Posty: 111
Wysłany: Wto Lis 15, 2011 00:51   

Martini napisał/a:
A coś dostała w lecznicy po tym ataku? Jakieś elektrolity? Z ciekawosci pytam, bo u ludzi to w sumie standard.


U zwierząt podobno nie. Nic nie dostała w kwestii tego ataku (będą ją leczyć dopiero, gdy atak się powtórzy), dostała tylko witaminy + zastrzyk moczopędny (aby wykluczyć uszkodzenie dróg wydalniczych). Zobaczymy jutro.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 15, 2011 01:04   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


nowokaina, poszperaj na forum, gdzieś był opisywany przypadek padaczki (nie mam kompa, tylko komóre, nie wyszukam). To co opisujesz może pasować, choć to tylko sugestia, diagnozę musi postawić wet.
Nieźle mała musiała się poobijać, mam nadzieję, że nic jej nie będzie.
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 15, 2011 01:13   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


przy ataku padaczki nie ma piszczenia. Są sparaliżowane mięśnie więc szczur nie wydaje dźwięku. Przynajmniej w przypadku Noela tak jest i na przykładzie psów jakie znam z padaczką. A sam atak trwa do minuty mniej więcej.
 
     
nowokaina 


Dołączyła: 02 Paź 2011
Posty: 111
Wysłany: Wto Lis 15, 2011 11:05   

Nie wiem, jak dokładnie wygląda padaczka u zwierząt, ale wiem, jak wygląda u ludzi. I mi nie pasuje. Na początku to nie były drgawki, tylko... nie wiem... jakaś furia?

W każdym razie atak się nie powtórzył przez noc, Lorna je, pije i wydala normalnie. Weterynarz uważa, że na pewno ma jakieś kłopoty z układem nerwowym, ale trudno powiedzieć, jakie.
_________________
-
brak kontaktu od 12 września - wyjeżdzam
 
     
LinakarO 



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 81
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: Wto Lis 15, 2011 11:22   
   Zwierzątka: 6 Szczurków,3 Psy ,6 koni,Papuga , rybka


Bel napisał/a:
A sam atak trwa do minuty mniej więcej.


Też mi się tak wydaje
_________________
http://forum.szczury.biz/...t=10817&start=0 <-moje dziewczynki :serducho:
:wavexxs: :lapa:
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 15, 2011 12:12   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


nowokaina napisał/a:
Nie wiem, jak dokładnie wygląda padaczka u zwierząt, ale wiem, jak wygląda u ludzi. I mi nie pasuje. Na początku to nie były drgawki, tylko... nie wiem... jakaś furia?.


Ataków padaczkowych u ludzi jest pewnie z kilkadziesiąt rodzajów, jeśli nie więcej, o połowie byś nie powiedziała, że to padaczka:)
Acha, Bel, U zwierząt i ludzi przy padaczce jak najbardziej mogą występować różne odgłosy, więc czemu miałyby ich nie wydawać szczury? Kwestia wybitnie indywidualna, wszystko zależy, jak się co poukłada i skurczy. O ile to był napad padaczkowy, a nie jakiś duży incydent drgawkowy.

Cytat:
W każdym razie atak się nie powtórzył przez noc, Lorna je, pije i wydala normalnie. Weterynarz uważa, że na pewno ma jakieś kłopoty z układem nerwowym, ale trudno powiedzieć, jakie.


Tego typu napady to nie tylko układ nerwowy, choć on jest na samym końcu łańcuszka, albo na początku, zależy, jak interpretować:) pozostaje Ci obserwacja, kontrola wagi, sprawdzaj koniecznie, czy reaguje na zmiany pożywienia, jeśli w ogóle jakieś planujesz.
_________________
think big, start small
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 15, 2011 12:15   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


nowokaina, powiem tak, kiedyś przytrafiła mi się sytuacja gdy szczur spał sobie smacznie za monitorem, nagle zerwał się na równe nogi, zeskoczył z biurka i biegał w kółko. Złapałam go- przytuliłam jak najmocniej a serducho waliło mu z całych sił. Co to było?nie wiem. Wet stwierdził, że jeżeli to się zacznie powtarzać to będziemy się wtedy martwić. Nie powtórzyło. Nie miał prawa się niczego przestraszyć bo była cisza i spokój. Ja nie umiem tego wytłumaczyć. Może i w tym przypadku jest tak samo.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 15, 2011 12:27   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Bel, przyśniło mu się coś? Mogło.

Co do tego napadu - mogła być to panika wywołana nagłą utratą czucia lub bólem?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 15, 2011 12:28   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Bel napisał/a:
Nie miał prawa się niczego przestraszyć bo była cisza i spokój. Ja nie umiem tego wytłumaczyć. Może i w tym przypadku jest tak samo.


No słuchajcie, mózg to, jak by na rzecz nie spojrzeć, kawałek mięska, woda, i prąd, dużo, dużo prądu - czasem jak coś źle przeskoczy i jest nietypowe zwarcie, wyładowanie, to możliwe są najdziwniejsze zachowania.
_________________
think big, start small
 
     
nowokaina 


Dołączyła: 02 Paź 2011
Posty: 111
Wysłany: Wto Lis 15, 2011 12:36   

AngelsDream napisał/a:
Bel, przyśniło mu się coś? Mogło.

Co do tego napadu - mogła być to panika wywołana nagłą utratą czucia lub bólem?


Bardzo możliwe, ale dopóki atak się nie powtórzy, raczej nie można stwierdzić, co to dokładnie. Lorna spędzi w klinice trzy dni, jeśli do tej pory nic się nie wydarzy, trudno będzie podjąć jakiekolwiek leczenie.
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 15, 2011 12:56   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


nowokaina napisał/a:
Bardzo możliwe, ale dopóki atak się nie powtórzy, raczej nie można stwierdzić, co to dokładnie. Lorna spędzi w klinice trzy dni, jeśli do tej pory nic się nie wydarzy, trudno będzie podjąć jakiekolwiek leczenie.


Jeśli nic się nie wydarzy, to trzeba założyć, że jest zdrowa i bardzo dobrze.
A siuśki jej zbadali?
_________________
think big, start small
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 11