Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Samiec czy samica? - jakiej płci wybrać szczura?
Autor Wiadomość
Rusałka 


Dołączyła: 25 Sty 2016
Posty: 782
Ostrzeżeń:
 7/4/5
Wysłany: Śro Mar 30, 2016 14:55   

Scaliłam z istniejącym tematem.
mała, zanim założysz nowy wątek, warto skorzystać z opcji "szukaj" i upewnić się, czy istnieje już podobny.
 
     
Inneva 


Dołączyła: 25 Kwi 2016
Posty: 7
Wysłany: Pon Kwi 25, 2016 16:37   

Gdy miałam samiczki, cały czas siusiały, na ręce, na ubrania, dosłownei wszędzie i były wiecznie szalone.
Od kiedy mam samce, fakt nie siusiają tyle co samice i na starość faktycznie są ogromnie miziaste.
 
     
Bmiroslaw 


Dołączył: 27 Wrz 2016
Posty: 20
Wysłany: Śro Wrz 28, 2016 12:43   

samce zdecydowanie lubią zaznaczać teren ale wydają się być spokojniejsze
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 28, 2016 20:11   
   Zwierzątka: -


Bmiroslaw, temperament to cecha charakteru, niekoniecznie zależna od płci. Zdarzają się zarówno narwane samice, jak i narwane samce (vide Skiseł). Tak samo zdarzają się spokojne samce i spokojne samice (vide Mynia i Gaba).
_________________
 
     
Aggie 
młoda i głupia



Dołączyła: 14 Sty 2017
Posty: 31
Skąd: Opole
Wysłany: Nie Sty 15, 2017 00:55   Którą płeć ogonka wybrać?

Drodzy szczurkomaniacy!
Od kilku tygodni zdecydowana jestem na zakup dwóch szczurków. Mam jednak pewnien dylemat. Nie wiem, na którą płeć zwierzaków się zdecydować. Słyszałam, że samiczki mogą się gryść i mniej niż samce "garną się do człowieka". Jeżeli :roll: jednak zdecydowałabym się na samce, pojawia się kolejna wątpliwość - kastracja. Tutaj też zdania są różne i czy ten zabieg byłby przez Was sugerowany? Zdaję sobie sprawę, że każda płeć ma swoich wielbicieli, ale starając się ocenić sprawę jak najbardziej obiektywnie, dla początkującego właściciela która jest odpowiedniejsza? :?:

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Pią Sty 27, 2017 09:37 ]
Scaliłam temat z już istniejącym.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 15, 2017 01:30   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Aggie, używaj wyszukiwarki zanim założysz nowy temat - dużo już napisano w odpowiedzi na Twoje pytanie tutaj. Możesz tam również dopytywać o rzeczy powiązane z tematem, na które nie znajdziesz odpowiedzi na forum.

Nie znam zależności między płcią szczura a skłonnością do gryzienia. Samiczki są po prostu aktywniejsze.
Nie wiem też czemu z automatu chcesz kastrować samce - jeśli nie wykazują agresji, nadmiernej lękliwości lub nie ma wskazań stricte weterynaryjnych to nie jest to wymagane.

Pamiętaj również, żeby nie kupować szczurów w sklepach i pseudohodowlach. Wybierz polecaną hodowlę lub adoptuj.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Sty 15, 2017 02:23   

Nie mam osobistego porównania, ale sama bym wybrała samców, chociażby ze względu na prostszą kastrację i brak zagrożenia chorobami układu rodnego, listwy mlecznej, brak rui itd.

Poza tym podobno samiczki więcej gryzą i niszczą (bardziej rozwinięty instynkt budowania gniazda?), co dla mnie akurat jest dużym problemem w wynajmowanym mieszkaniu. Moje trzy samce nie niszczą mebli praktycznie wcale.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sty 19, 2017 09:25   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Senthe, samiczki zwykle niszczą więcej, ale moje ostatnie stado samców robiło totalną demolkę więc tu też chodzi o osobnicze cechy. Samce natomiast z moich obserwacji są bardziej miśkowate. Po latach samic przerzuciłam się na samce i wolałam je bardziej.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Aggie 
młoda i głupia



Dołączyła: 14 Sty 2017
Posty: 31
Skąd: Opole
Wysłany: Nie Mar 26, 2017 00:10   

Pewnie się powtórzę, ale samce rzeczywiście moim zdaniem bardziej znaczą teren od samic. Te drugie są za to bardziej niszczycielskie :oops:
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Nie Mar 26, 2017 23:38   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Aggie napisał/a:
Te drugie są za to bardziej niszczycielskie :oops:

A to moim zdaniem nie zależy od płci, a od stada. Niestety :twisted:
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Aggie 
młoda i głupia



Dołączyła: 14 Sty 2017
Posty: 31
Skąd: Opole
Wysłany: Pon Mar 27, 2017 20:10   

Pewnie tak, jednak skoro tyle zgodnych opinii panie coś na sumieniu mają :]
 
     
kutykula 


Dołączyła: 26 Mar 2017
Posty: 4
Wysłany: Wto Mar 28, 2017 12:05   
   Zwierzątka: trzykrotność szczura - i to płci żeńskiej


Moje doświadczenia są wręcz odwrotne - przez dwa lata posiadania w klatce męskiego duetu w moim pokoju (i owej klatce) dokonano zniszczeń na miarę plagi - wszystko ogryzione i gdy tylko się dało, przemielone na wiór. Hamaczki szły w kilka dni, żadna książka, gazeta czy kawałek mebla w zasięgu zębów nie miały prawa ujść z życiem.
A odkąd mam baby... one prawie nic nie skubią. Jedynie karteczki i papier uwielbiają do budowy gniazda. Także to raczej zależy od konkretnych szczurów, nie od płci ;)
 
     
Anetusky 


Dołączyła: 05 Kwi 2017
Posty: 3
Wysłany: Śro Kwi 05, 2017 22:05   
   Zwierzątka: Szczurek


Jak z kastracją samców,mój chłopak trochę powariował,zrobił się strasznie dziki,ostatnio ugryzł mojego synka,nie daje się złapać od razu atak :cry:
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Kwi 05, 2017 22:15   

Anetusky, kastracja samców jest relatywnie prosta, wykonywana przez doświadczonego weterynarza pod narkozą wziewną nie jest specjalnie ryzykowna czy inwazyjna dla szczura.

W jakim wieku jest Twój szczur? Agresywne zachowanie może, ale nie musi wynikać z problemów hormonalnych - to może być też kwestia innej choroby, bólu. Czy szczur stroszy futro, atakuje inne szczury, napiera bokiem, "przemyka" pod ścianami?
 
     
Anetusky 


Dołączyła: 05 Kwi 2017
Posty: 3
Wysłany: Śro Kwi 05, 2017 22:27   
   Zwierzątka: Szczurek


Ma około 6 miesięcy,mamy tylko jego.Nie sądzę że to reakcja na ból,bo jak sam przyjdzie to da się głaskać drapac i całować ale jak tylko chcemy go podnieść bo kombinuje,wĺazi gdzieś gdzie nie bardzo można to kąsa i to coraz mocniej,no i biega jak szalony cały czas a jeszcze niedawno spał ze mną pod kocem

Dodano: Śro Kwi 05, 2017 23:35
Senthe,jak go chwytam to podskakuje strasznie dziko
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 11