Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: smeg
Czw Maj 02, 2013 11:02
Dziki szczurek - kanałowiec ze schroniska.
Autor Wiadomość
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 20:17   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


koko, ? co masz na myśli?

Na razie mamy transport na 12 maja, ale szukamy czegoś wcześniej, jak się da. ;)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
koko 


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 15
Wysłany: Pon Kwi 29, 2013 14:25   

Kiedyś już wygrałaś "przetarg" na dzikiego szczurka .Taki przywilej osób z najwiekszą liczbą postów .Tak prościej... .Ja wolę wolny czas poświecać swoim szczurkom .Czasem zajrzę z nadzieją że może tym razem znajdzie sie jakiś dziki szczurek do adopcji. ;)
_________________
koko
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Kwi 29, 2013 14:27   
   Zwierzątka: brak


koko, do kogo masz pretensje? Nie zgłaszałeś chęci adopcji, więc nie wiem skąd te spekulacje, że liczba postów ma decydujące znaczenie.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pon Kwi 29, 2013 18:57   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Adoptowałam 2 dzikusy od wuwuny, ale na nie nie było wcale wielu sensownych chętnych... to są bardzo specyficzne zwierzęta, które wymagają czasu i pracy. I doświadczenia, nie liczby postów.
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
LalaAla 
Zbieraczka klatek..



Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 1000
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Kwi 29, 2013 22:52   

Żadna z nas (ani ja, ani smeg ) nie dostała zgłoszenia od Ciebie koko w sprawie Dzika.. Poza tym to nie jest "przetarg" na zwierzaka bo nikt tu nie handluje :/ Przetargi to mogą być na giełdzie. I akurat nie liczy się ilość postów tylko doświadczenie związane z opiekowaniem się tak specyficznym zwierzakiem jak dziki szczur. I gdybyś była pierwsza przed Nakashą ale nie potrafiłabyś poprzeć swojej chęci przygarnięcia go doświadczeniem- to uwierz, że na pewno nie zgodziłabym się (po konsultacji ze smeg, która jako osoba dająca mu DT ma też dużo do powiedzenia) na to byś została jego opiekunką..
_________________
Za Tęczowym Mostem: Lumpek, Qleczka of Anahata, Quintesencja of Anahata, Alienka, Milord Duposz i Emsi :(
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Wto Kwi 30, 2013 00:33   

Ja tak dodam od siebie, że ilość postów wcale nie świadczy o nadmiarze wolnego czasu, ani tym bardziej że wolny czas ktoś woli spędzać na forum niż ze szczurami ;)
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Wto Kwi 30, 2013 12:24   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Nie. :D Ja często siedzę z laptopem w pokoju szczurów, szczurasy po mnie łażą, a od czasu do czasu coś napiszę. :P A większość postów produkuję w pracy.
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Wto Kwi 30, 2013 20:22   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Off-Topic:
LalaAla, tak tylko chciałam zasugerować, że Koko jest facetem...
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
koko 


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 15
Wysłany: Śro Maj 01, 2013 08:08   

Nie było sensownych chetnych powiadasz.. tylko Ty... no tak... Wystosowałem kilka rozbudowanych merytorycznych postów, mnóstwo pw, w których to zamieszczałem porady dla pierwotnego właściciela dzików, z których Ty przyjęłaś dwa. Z tych porad wynikało jednoznacznie, że wiem o czym mówię (i są one jeszcze w archiwum). Na tamtym etapie byłaś w tyle w doświadczeniu z dzikimi szczurami. Wiem jedno, stawałem na głowie w swoim zaangażowaniu, żeby móc zaadoptować choć jednego z nich. Niestety wszystko zostaje w rodzince alloszczur.. Bo Nakasha jest znana, godna zaufania itd, w ten sposób wszystkie "najciekawsze" szczurki zawsze trafiają do kumoterstwa.Ja się tym razem spóźnilem w myśl zasady, kto pierwszy ten lepszy, a raczej... nieistotne kto pierwszy, a istotne, że Nakasha znana wszem i wobec zawsze będzie.. najlepszym domkiem z możliwych. Niebawem znów zaadoptuje czwartego i piątego dzikusa. Gdy ja chcialem tylko jednego. To zwykła pazerność i egoizm.
lalaAla , "kwasisz" się bo użyłem sformuowania "przetarg" , a czy nie widzisz że jest w cudzysłowie? Podobnie jak w treści tegoż posta powyżej -"najciekawsze" szczurki. Jak wiadomo szczurka się kocha, a nie ocenia po powierzchowności czy też konstrukcji mentalnej. Dlatego podzielamy z Nakashą.. sympatie do dzikich szczurków...... Jeśli rozumiesz, co chciałem Ci przekazać. A teraz skończe tę musztardę po obiedzie i do następnego takiego razu Nakasho... A szczurki niech Ci sie dobrze chowają.

Poprawiłam czytelność postu (błędy, literówki, interpunkcja). Zwracaj większą uwagę na poprawną pisownię. /Devona
_________________
koko
Ostatnio zmieniony przez Devona Śro Maj 01, 2013 13:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Maj 01, 2013 08:34   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


koko, skoro nie zgłaszałeś chęci adopcji to o co Ci chodzi? Następne posty nie na temat będą usuwane.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Maj 01, 2013 08:36   
   Zwierzątka: brak


Nie było sensownych chętnych na tego konkretnego szczura. Czekał kilka tygodni na DT, zanim Nakasha się po niego zgłosiła, ogłoszenie wisiało na forum. Przykro mi, bez wyrażenia chęci adopcji w konkretnym ogłoszeniu trudno, żeby DT zapamiętał wszystkie osoby, które kiedykolwiek w historii forum chciały adoptować dzika i zgłaszał się do nich personalnie. Rozumiem Twoje rozżalenie, że nie zauważyłeś tego ogłoszenia na czas, ale to tak, jakbyś miał pretensje o to, że nie wygrałeś w totolotka, nie wysyłając nawet kuponu.

Dzik za chwilę wyjeżdża do nowego domu, a jutro będzie kastrowany :)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Śro Maj 01, 2013 09:58   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


koko, co jakiś czas trafiają się dzikie szczury lub pół-dzikie do adopcji. ZAWSZE jest duży problem, aby znaleźć im dom. Nie tylko na tym forum, ale też na drugim... Wuwuna miała do oddania 8 dzików, nie ja jedna zgodziłam się je przygarnąć i kolejki się do nich nie ustawiały. Wuwuna oddała maluchy osobom, które wzbudzały jej największe zaufanie i tak właśnie być powinno.

Wędrowne szczury są przede wszystkim trudne i wymagające. Nie wiem, jakie masz z nimi doświadczenie, ale jeśli zależy Ci na opiece nad dzikiem, to pozostaje tylko spokojne przeglądanie tematów adopcyjnych. Uwierz mi, nie wyszukuję specjalnie wszystkich dzików do adopcji. :roll: Nie robiłam tego wcześniej, gdy wiele z nich szukało domów i nie zamierzam robić tego później. Na pewno za jakiś czas taki ogon będzie szukać domu. Poza tym jedna z czeskich hodowli jeszcze niedawno rozmnażała wędrowne szczury (a także gambiany) więc jeśli koniecznie chcesz takie zwierzę, możesz je po prostu kupić.

Ale szczerze powiem, że nie podoba mi się Twoje nastawienie pod tytułem: chcę mieć "najciekawsze" szczurki, a jak nie mam, to jestem rozżalony i mam pretensje. Chociaż dobrze, że pod tym względem jesteś szczery.

W dodatku nie zgłaszałeś chęci adopcji tego konkretnego szczura, a szuka domu nie od wczoraj. Ja też nie od razu postanowiłam, że mogę się nim zająć, śledziłam jego losy w tematach dziewczyn i ważyłam wszelkie za i przeciw. Miałeś mnóstwo czasu, aby się nim zainteresować.



W każdym razie, już za parę godzin Pan Wędrowny będzie u mnie. :)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 01, 2013 10:00   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Nakasha napisał/a:
Pan Wędrowny

Sugerujesz, że Włóczykij? :D
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Śro Maj 01, 2013 10:09   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


AngelsDream, oby nie z zamiłowania. :P Chociaż słyszałam, że ma tendencje do robienia własnych wyjść z klatek. :] A imię jest cudowne i wspaniałe i właśnie takie będzie. :serducho: [swoją drogą, moja ulubiona postać z Muminków, ex aequo z Alicją :P ]
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Maj 01, 2013 10:10   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Dajcie znać jak Włóczykij :serducho: będzie na miejscu, wtedy zamkniemy temat :)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.61 sekundy. Zapytań do SQL: 13