Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: smeg
Czw Maj 02, 2013 11:02
Dziki szczurek - kanałowiec ze schroniska.
Autor Wiadomość
LalaAla 
Zbieraczka klatek..



Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 1000
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob Mar 30, 2013 21:15   Dziki szczurek - kanałowiec ze schroniska.

1. Liczba szczurów do oddania: 1

2. Płeć szczurów: samiec

3. Wiek szczurów: nieznany

4. Miasto: Gdynia

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: w obrębie Trójmiasta TAK

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: Nieznane, teraz jest zdrowy, odrobaczony

7. Charakter, usposobienie szczurów:

8. Stosunek szczurów do człowieka: bojaźliwy ale unika konfrontacji

9. Stosunek do innych szczurów: Nieznany

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: Brak czasu na socjalizację

11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: Nie dotyczy

12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek: Nie dotyczy

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: Brak

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: Nie dotyczy

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela:Podpisanie umowy adopcyjnej i zobowiązanie wykastrowania szczura. Odpowiedzialny, doświadczony dom.

16. Zdjęcia szczurów:


17. Kontakt: PW

18. Kilka słów o szczurze:Szczurek przygarnięty ze schroniska. Ktoś porzucił go na klatce schodowej. Na początku u nas bardzo bojaźliwy i wycofany, ostatnio zaczął być bardziej śmiały wobec człowieka. Niestety przejawia też negatywne cechy charakteru: zaczyna podgryzać jak mu się coś nie podoba. I niestety robi to dosyć mocno :( Z uwagi na nasz tryb pracy nie mamy odpowiednio dużo czasu, żeby dobrze go zsocjalizować. Z ciężkim sercem podjęliśmy decyzję o oddaniu go. Jednak nowy dom musiałby być BARDZO odpowiedzialny i najlepiej mieć doświadczenie z bojaźliwymi szczurami, które mogą mieć skłonności do gryzienia. Zastrzegam sobie możliwość przeprowadzenia wizyty przedadopcyjnej w obrębie Trójmiasta.
_________________
Za Tęczowym Mostem: Lumpek, Qleczka of Anahata, Quintesencja of Anahata, Alienka, Milord Duposz i Emsi :(
Ostatnio zmieniony przez smeg Sob Kwi 06, 2013 18:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Sob Mar 30, 2013 21:20   
   Zwierzątka: królinka i szczury


:( trzymam kciuki za dobry domek :kciuki:
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
LalaAla 
Zbieraczka klatek..



Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 1000
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 18:40   

Dziczek trafił na tymczas do Smeg, która wyświadczyła mi przeogromną przysługę przygarniając go. Już za nim tęsknię. Może pozwolę sobie napisać coś więcej o jego zachowaniu i usposobieniu bo jak pisałam ogłoszenie to byłam zdołowana, że muszę oddać tego hultaja. Smeg potwierdziła, że Dzik jest szczurem dzikim. Daje się głaskać ale ma wygląd i odruchy takie jak jej dzikus- Basiek.
Ogólnie z Dzikiem da się żyć. O ile nie chce się z niego zrobić miziaka nakolannego. To wielki indywidualista. Dziś da Ci się wziąć na ręce a jutro będzie dawał Ci znać, że nie ma ochoty na to, żebyś w ogóle go dotykał. Nie jest wybredny jeśli chodzi o karmę. Zje wszystko. Gorzej z poidełkiem. Uważa to za zbędny gadżet, który koniecznie trzeba usunąć z okolic klatki wszelkimi sposobami- gryzieniem, szarpaniem, kopaniem łapami. Poidełko mniej więcej 2 razy dziennie lądowało na podłodze. Uspokoił się dopiero jak dostał miskę z wodą do klatki. Musiał być przez kogoś trzymany w domu w klatce. Zna klatkę i cieszy się gdy do niej wraca. To szczur wyłącznie dla znawców, cierpliwych, ostrożnych i delikatnych osób. Nie mam pojęcia jak on reaguje na inne szczury.. U nas został odrobaczony. Jest zdrowy (przynajmniej jeśli chodzi o te widoczne i łatwe do stwierdzenia choroby).
Chciałabym jak najszybciej znaleźć mu odpowiedzialny dom bo nie chcę narażać Smeg na konieczność trzymania go przez resztę jego życia.. I tak czuję się jakbym obarczyła ją swoim problemem..
_________________
Za Tęczowym Mostem: Lumpek, Qleczka of Anahata, Quintesencja of Anahata, Alienka, Milord Duposz i Emsi :(
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 18:50   
   Zwierzątka: brak


U mnie poidełko toleruje, nie gryzł, nie zrzucał, a nawet z niego pił :D Postaram się jutro napisać coś więcej, będę miała czas, żeby trochę go poobserwować. Dzikusy to super szczury, ale nie można ich do niczego zmuszać, wszystko musi się odbywać na ich zasadach, wtedy są miłe i wdzięczne. Bo do Dzika trzeba z szacunkiem ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Kwi 08, 2013 14:14   
   Zwierzątka: brak


http://forum.szczury.biz/...p=855722#855722 - tutaj zdjęcia Dziczka w temacie LaliAli.

A tutaj już u mnie:


Uprzedzam, że chłopak wymaga porządnej klatki, najlepiej z metalową kuwetą, bo dzikie szczury często ujawniają destruktywne zapędy - u mnie już wczoraj plastikowa kuweta poszła pod obróbkę zębów, a Dzik na nocną wycieczkę po kuchni ;)

Rozważam też jego wypuszczenie na wolność, gdy zrobi się ciepło, ale nadal mam mnóstwo wątpliwości, czy sobie poradzi, gdzie powinien zostać wypuszczony i czy w ogóle to dobry pomysł.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Kwi 10, 2013 11:19   
   Zwierzątka: brak


Dyskusja o sensie hodowli dzikich szczurów została wydzielona: http://forum.szczury.biz/...p=858760#858760
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 14:43   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


smeg, czy jesteś w stanie sprawdzić, jak on zachowuje się w stosunku do innych szczurów?
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
LalaAla 
Zbieraczka klatek..



Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 1000
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 19:13   

Napisałam już do Nakashy, że zgadzam się na to by została nową opiekunką Dzika :) Uważam, że jej doświadczenie i wiedza pozwolą zapewnić najlepszy z możliwych dom :)
_________________
Za Tęczowym Mostem: Lumpek, Qleczka of Anahata, Quintesencja of Anahata, Alienka, Milord Duposz i Emsi :(
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 19:17   

Nakasha, gratulacje! I gratulacje dla dzika, że znalazł taki dom, może zakumpluje się z drugim dziczkiem :P
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 20:26   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Nakasha, super :)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 20:41   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Hehe, ja też się cieszę. :DD Ciekawe, jak na siebie zareagują. :) I w ogóle, czy po kastracji dzikusek dogada się z moim młodszym stadem. ;)

Odkąd mam swoje dziki czuję do nich ogromny sentyment. :oops: Chociaż "łatwymi" szczurami zdecydowanie nie są, w tym też jest ich urok i piękno. :)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 20:54   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Nakasha, oby się dogadali i Dziczek był szczęśliwy :)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 21:00   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Wspaniale! Z zamknięciem poczekamy do sfinalizowania adopcji ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 21:04   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Super! :mrgreen: Ma szczur szczęście :]

średnio wierzyłam, że znajdzie się dla niego dom...
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
koko 


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 15
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 16:53   

O widze kolejny raz mnie uprzedziła ta sama osoba ;) można sie przyzwyczaić ;)
_________________
koko
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 11