Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Akwarium dla szczurków - zrobimy co sie da!
Autor Wiadomość
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Sob Mar 28, 2015 13:24   

Off-Topic:
Pyl, poprawiłam, dzięki za czujność :P
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
kasia2406 


Dołączyła: 05 Lut 2015
Posty: 100
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Sob Mar 28, 2015 19:12   
   Zwierzątka: NIE MAM NO!


kaptat Moje szczury pochodzą z mini hodowli gdzie taki pan trzymał je w akwariach dość dużych . Żyły sobie dobrze więc ... nie wiem czy to ma znaczenie ,ale może się mylę . Zamiast szczurków możesz kupić sobie myszki jeżeli nie chce ci się wydawać pieniędzy na kupno klatki . Ale oczywiście to taka rada dla ciebie

[ Dodano: Sob Mar 28, 2015 19:15 ]
katpat napisał/a:
Prosze bardzo, mogę dostać i 3 ostrzeżenia, naprawdę dużej różnicy mi to nie robi.

Może złe jesteście że ktoś szczurzy rynek wam zaburza sprzedając po 25zł?

Jakoś nikt tego prawa nie kontroluje skoro każdy sprzedaje gdzie chce i może.
Reasumując to nasza dwójka nowych przyjaciół :
[url=http://naforum.zapod...fdf.jpg]Obrazek[/url]
[url=http://naforum.zapod...b64.jpg]Obrazek[/url]
[url=http://naforum.zapod...8e1.jpg]Obrazek[/url]
[url=http://naforum.zapod...6d8.jpg]Obrazek[/url]
[url=http://naforum.zapod...412.jpg]Obrazek[/url]

Pozdrawiamy serdecznie, będzie im najlepiej mimo ''wbrew'' Waszemu regulaminowi :)


Śliczne maleństwa :serducho: to samiczki czy samczyki ? Ja dwa miesiące temu też kupiłm swoje pierwsze szczurki :mrgreen: Mają już wątek ? Bo chętnie lookne :wink:
_________________
IDŹCIE BO !
Ostatnio zmieniony przez Devona Sob Mar 28, 2015 19:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Sob Mar 28, 2015 19:16   

kasia2406, szczurków nie można trzymać w akwariach, a taka "mini hodowla" to jest właśnie pseudohodowla. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, to zerknij w linki z poniższego cytatu.

mmarcioszka napisał/a:
podrzucam kilka linków do tematów, z którymi warto się zapoznać, tak na przyszłość, żeby w pełni świadomie wybierać kolejnym razem miejsce, z którego bierzemy szczury: KLIK, KLIK, KLIK i KLIK.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
kasia2406 


Dołączyła: 05 Lut 2015
Posty: 100
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Sob Mar 28, 2015 19:21   
   Zwierzątka: NIE MAM NO!


Devona napisał/a:
Katpat, ale pseudohodowca nie powie Ci, że jest pseudohodowcą. Wspieranie takich osób naprawdę działa na niekorzyść szczurów, podobnie jak kupowanie w sklepie zoologicznym. To na pewno nie jest dobra zarejestrowana hodowla, bo takie nie ogłaszają się na olx, no i szczury pochodzące z nich nie kosztują 25 zł, tylko 3-4 razy więcej. Tak więc ktoś rozmnaża dla zysku, nie zwracając uwagi, jakie szczury ze sobą krzyżuje albo przypadkowo rozmnożył i jeszcze chce na tym zarobić, bo się urodziły łaciate dumbo (a powinien oddać za darmo w takiej sytuacji).


Ja kupiłam samiczki z domowej hodowli u właściciela który ma ją dla pasji . Szczuki nie pochodzą z zoologa , są przebadane u weta i są zdrowe . A hodowle rodowodowe moim zdaniem nie są korzystne ponieważ taki szczurek kosztuje 70 zł .

[ Dodano: Sob Mar 28, 2015 19:25 ]
[quote="Devona"]kasia2406, szczurków nie można trzymać w akwariach, a taka "mini hodowla" to jest właśnie pseudohodowla. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, to zerknij w linki z poniższego cytatu.
A nawet jeżeli są jakoś źle traktowane to teraz są u mnie całe,zdrowe i dobrze karmione a także mają dużo ciepła i miłości :serducho:
_________________
IDŹCIE BO !
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Sob Mar 28, 2015 19:38   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


kasia2406 napisał/a:
A hodowle rodowodowe moim zdaniem nie są korzystne ponieważ taki szczurek kosztuje 70 zł .

Zawsze można adoptować - za darmo. Zresztą, warto zapoznać się z tematem hodowli w ogóle, dowiesz się, skąd bierze się taka cena zwierząt. Temat ten był wielokrotnie poruszany na forum, także w podlinkowanych wątkach, zatem nie będę się powtarzać.

kasia2406 napisał/a:
A nawet jeżeli są jakoś źle traktowane to teraz są u mnie całe,zdrowe i dobrze karmione a także mają dużo ciepła i miłości

A na ich miejsce już pojawiło się kilkadziesiąt maluchów, które w równie kiepskich warunkach będą czekać na zakup. Czasem nasze dobre intencje nie wystarczą, niestety...
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Sob Mar 28, 2015 19:56   

Kasia2406, pasja nie zawsze wystarczy, bo trzeba przede wszystkim rozmnażać z głową, a do tego konieczna jest też wiedza, odpowiednie zasoby (chociażby dużo klatek, a nie akwaria), dostęp do leczenia i diagnozowania, monitorowanie losów i stanu zdrowia wydanych malców aż do ich śmierci, poszukiwania do rozrodu szczurów z udokumentowaną historią ze zdrowych linii. To wszystko jest finansowane z przychodów ze sprzedaży maluszków, a i tak często hodowca dokłada z własnej kieszeni. Tak więc ceny rodowodowych szczurów nie są wygórowane, zwłaszcza porównując je do kosztów leczenia szczurów, które potrafią być naprawdę bardzo duże. Pseudohodowca bierze 3-4 razy mniej i często jeszcze mu zostaje (niektórzy na tym naprawdę zarabiają), więc można sobie łatwo wyobrazić, o ile gorszą opiekę mają szczurki w takich miejscach. Jeżeli ktoś jednak nie chce w ogóle płacić, zawsze jest wspomniana przez limomankę opcja adopcji.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
katpat 



Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 21
Wysłany: Śro Kwi 01, 2015 20:12   
   Zwierzątka: chcemy szczurki


Wkońcu powstał wątek o naszych maluszkach!!!

http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=17397

Zapraszamy!!!
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 12