Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
TWÓJ SZCZUR SIĘ DZIWNIE ZACHOWUJE? ZADAJ PYTANIE!
Autor Wiadomość
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Maj 25, 2014 11:58   TWÓJ SZCZUR SIĘ DZIWNIE ZACHOWUJE? ZADAJ PYTANIE!

Jesteś nowy i nie poruszasz się jeszcze swobodnie na forum?
Nie wiesz, gdzie zadać pytanie dotyczące dziwnego zachowania Twojego szczura? To jest właściwe miejsce :) , być może bardziej doświadczony użytkownik będzie mógł Ci pomóc: odpowiedzieć albo przekierować Cię do właściwego tematu.


Zachęcamy również do korzystania z forumowej wyszukiwarki: SZUKAJ :) .
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
dodkaaa 


Dołączyła: 26 Mar 2015
Posty: 1
  Wysłany: Czw Mar 26, 2015 14:25   Gryzienie podczas zabawy
   Zwierzątka: tusia


Witam jestem od 4 miesiecy posiadaczka szczurka samiczki, na_razie jest sama (niestety rodzina) ale w najblizszym czasie chce przygarnac druga samiczke i mam maly problem. Otoz moja juz oswojona samica od jakiegos krotkiego czasu dziwnie sie zachowuje gryzie podczas zabawy i to dosc mocno :| pierw myslalam ze sa to zaczepki ale zaczela gryzc do krwi...konczy se dominacja z mojej strony ale czy ja wiem czy ona tak pomaga..ps nigdy zabaw nie wymuszam dopiero gdy pierwsza zaczyna wariowac i w_ogole wczesniej tego nie robila. Moje pytanko co mam robic mam byc cierpliwa? Czy to jest jakis okres dojrzewania i przeczekac? :roll:

Dodkaaa, zaznaczyłam błędy ortograficzne na czerwono, więc nie poprawiaj postu na wcześniejszą wersję, która nie jest poprawna. Po pierwsze, na forum szanujemy język polski, na co się zgodziłaś akceptując regulamin. Po drugie, nie można kasować edycji moderatorów. /Devona
Ostatnio zmieniony przez Devona Czw Mar 26, 2015 20:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
sofor 



Dołączyła: 08 Lut 2015
Posty: 16
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob Mar 28, 2015 11:24   

Co to za zachowanie?
Podczas wybiegu,
szczur zaczyna biec w moim kierunku, po czym hamuje tuż przede mną.

W klatce,
szczur w pozycji leżącej rzuca się na kraty podczas siedzeniu człowieka przy klatce.
_________________
Ze mną: Panda [8.02.15] Cocco [6.03.15] Smoła [21.07.15]
 
     
LizaR 


Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 40
Wysłany: Nie Mar 29, 2015 21:54   

Hej, szczurek od jakiegoś czasu dziwnie się zachowuje - gdy wkładam rękę do klatki próbuje ją wygonić zaczynając ją gryźć, ponadto strasznie agresywnie reaguje na innych ludzi (podbiega i gryzie). Ma ok.5 miesięcy stąd też podejrzewam iż ma to związek z dojrzewaniem, co zrobić ?
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Mar 30, 2015 09:03   
   Zwierzątka: brak


LizaR, poczytaj tematy o kastracji, np. tutaj: http://forum.szczury.biz/...d170ddf930d52ef ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
drip313 



Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 3
Wysłany: Śro Kwi 08, 2015 21:07   Bardzo Proszę o Pomoc

Witam wszystkich,mam 2 szczurki samiczki siostry,mamy je od wrzesnia zeszłego roku,oswoiły się wszystko było wporządku,przed wczoraj przyszli do nas znajomi na obiad pobyli u nas okolo 3 godziny i od tego czasu nasze szczurki są bardzo spłoszone boją sie wyjsc z klatki,jak już wyjdą pierw są za klatką pol godziny pozniej z dystansem poruszają sie po pokoju(normalnie biegają pewnie po domu) zachowują sie jakby były w nowym domu,boją sie obydwa,daja mi się pogłaskać jedzą no ale martwi mnie to że od przed wczoraj są spłoszone(wczesniej bywali u nas inni znajomi i nigdy tak nie bylo,wiadomo miały dystans musiały obwąchać itd ale tak nigdy nie było,martwie się troche
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3694
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 08, 2015 21:51   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


Szczurki mają bardzo wyczulone powonienie. Czują zapachy jeszcze wtedy, gdy my już dawno nic nie czujemy.
Może któreś z tych znajomych pachniało tak, że szczurki tego zapachu nie polubiły, a on jeszcze jest przez nie wyczuwalny.
_________________
449955886677
Ostatnio zmieniony przez Devona Śro Kwi 08, 2015 22:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Śro Kwi 08, 2015 22:18   

Scaliłam nowy wątek z tematem do zadawania pytań.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
drip313 



Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 3
Wysłany: Śro Kwi 08, 2015 22:35   

Myslicie, że mogło to być przez fakt, że znajomi mają kota albo, że ich synek sie uderzył i płakał głosno przez chwile ? inni znajomi jak wpadali to bylo zupelnie inne zachowanie byly po_prostu wstydliwe i ciekawskie a tutaj drugi dzien i wychodza z klatki i zachowuja sie dziko i z dystansem :( ale apetyt mają i daja sie poglaskac
Ostatnio zmieniony przez Devona Czw Kwi 09, 2015 14:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Kwi 09, 2015 10:52   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


drip313, jak ja wracam od znajomych mających kota, szczury przez dwa dni się chowają ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
kasia2406 


Dołączyła: 05 Lut 2015
Posty: 100
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Czw Kwi 09, 2015 18:24   
   Zwierzątka: NIE MAM NO!


drip313 napisał/a:
Myslicie, że mogło to być przez fakt, że znajomi mają kota albo, że ich synek sie uderzył i płakał głosno przez chwile ? inni znajomi jak wpadali to bylo zupelnie inne zachowanie byly po_prostu wstydliwe i ciekawskie a tutaj drugi dzien i wychodza z klatki i zachowuja sie dziko i z dystansem :( ale apetyt mają i daja sie poglaskac

Ja mam młodszego brata który często płacze . Mamy drewniany dom i wszystko słychać. Moje szczury już się przyzwyczaiły do jakichś małych awanturek ,ale nie jest to tak , że bez przerwy :wink: Boją się dźwięku odkurzacza i nie mają dobrego humorku przez około 2 dni. Na pewno im przejdzie :)
_________________
IDŹCIE BO !
 
     
LizaR 


Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 40
Wysłany: Śro Kwi 15, 2015 14:24   

Od pewnego czasu mam nową klatkę z plastikowymi półkami. Zauważyłem iż szczur gdy nasika na tą półeczkę to to zlizuje :/ BLEE, o co chodzi ?
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Kwi 15, 2015 17:27   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


LizaR, o nic, zwierzęta tak robią. Szczury niekiedy zjadają też swoje kupy :P
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
drip313 



Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 3
Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 23:37   

kasia2406 napisał/a:
drip313 napisał/a:
Myslicie, że mogło to być przez fakt, że znajomi mają kota albo, że ich synek sie uderzył i płakał głosno przez chwile ? inni znajomi jak wpadali to bylo zupelnie inne zachowanie byly po_prostu wstydliwe i ciekawskie a tutaj drugi dzien i wychodza z klatki i zachowuja sie dziko i z dystansem :( ale apetyt mają i daja sie poglaskac

Ja mam młodszego brata który często płacze . Mamy drewniany dom i wszystko słychać. Moje szczury już się przyzwyczaiły do jakichś małych awanturek ,ale nie jest to tak , że bez przerwy :wink: Boją się dźwięku odkurzacza i nie mają dobrego humorku przez około 2 dni. Na pewno im przejdzie :)


jest troche lepiej ale dalej sa płochliwe czarna już aż tak nie chce wychodzic z klatki,wyjdzie na chwile ale zachowuje ostroznosc,ciapa troche odwazniej no ale nie jest juz tak jak miesiac temu, że szalały po domu i łaziły za mną do łazienki ciekawskie...martwie się,przeciez nie są jeszcze stare maja dopiero okolo 8,9 miesiecy
 
     
magdolf 


Dołączyła: 19 Lis 2012
Posty: 6
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon Maj 04, 2015 12:14   zmiana zachowania szczura

Witam,
od 1,5 miesiąca mam szczurka samca- Sheldona (ma ok. 3 miesięcy). Jest już całkiem oswojony i większych problemów z nim nie mam. W zeszłym tygodniu przygarnęłam malucha, żeby miał towarzysza. Póki co jeszcze ich nie połączyłam- okazało się, że Leonard nie wychowywał się w dobrych warunkach, właściciel nie dbał o maluchy i jest bardzo wystraszony, wręcz zaniedbany (na szczęście zdrowy), więc na razie staram się, aby doszedł do siebie.
Problemem stał się Sheldon. Od kilku dni jest bardzo niespokojny. Podczas wybiegu częściej chodzi koło mnie, niż interesuje się otoczeniem. Zauważyłam dziś, że zaczął podgryzać moją rękę- nie są to mocne ugryzienia, nie zostawiają żadnych śladów, nie bolą, ale zachowuje się przy tym bardzo szybko i niespokojnie. Co oznacza takie zachowanie?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.27 sekundy. Zapytań do SQL: 15