Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szeroko rozstawione pręty i jeszcze malutki szczur.
Autor Wiadomość
Trysta 



Dołączyła: 18 Wrz 2014
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 21:55   Szeroko rozstawione pręty i jeszcze malutki szczur.
   Zwierzątka: Szczury, kot


Witam. Mam dwa dorosłe, duże, grubaśne szczury, które mieszkają w wolierze dla papug. Szerokość między prętami wynosi niecałe 2cm (gdy ją kupowałam od znajomej-podane były nieco mniejsze wymiary ale cóż, stało się). Chłopaki przez nie nie przechodzą, główki im się nie mieszczą, dlatego problemu nie ma.
Kupiłam niedawno kumpla, małego Szczerego, który bez problemu przez nie przechodzi (Wejście do klatki z wybiegu nie wymaga otwarcia drzwiczek ;D), dlatego przebywa w niej tylko w dzień, bo ani mu się widzi uciekać, co mnie dosyć zdziwiło. W nocy śpi w mniejszej klatce z wąskimi szczelinami.
Kiedy dorośnie na tyle, że nie będzie mógł przełazić przez kraty Maleństwo na stałe zamieszka w wolierze, ale póki co mam pewne wątpliwości, a mianowicie:
Jak duży musi być szczur, aby głowa się nie mieściła? Boję się, że kiedyś będzie próbował przejść, ale będzie na tyle duży, że się przepchnie do połowy i utknie a ja będę spała lub nie będzie mnie w domu i coś mu się stanie.
Macie jakieś podobne doświadczenia? Proszę o rady :)

ort.: "dlatego" zapisujemy razem. Popełniłaś ten błąd dwa razy, stąd wnioskuję, że to nie literówka.
Ostatnio zmieniony przez limomanka Wto Mar 03, 2015 01:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 22:18   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Trysta mam dorosłego samca który w panice przeszedł przez pręty klatki - na szczęście nic mu się nie stało. Z tego względu najlepiej wolierę osiatkować i zdjąć jak maluch podrośnie do rozmiarów ok 400 gram i wtedy zobaczyć.
Btw. przypominam, że nie popieramy kupowania ogonków w innych miejscach niż hodowle.
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13