Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Wto Mar 19, 2013 13:44
Warszawskie Szczury Księżycowe - 3 mioty.
Autor Wiadomość
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 24, 2015 23:34   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


To trzymam kciuki, żeby tak pozostało na długi, długi czas :kciuki:
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Megi_82 
Zeszczurowana


Dołączyła: 19 Lis 2012
Posty: 72
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Lut 25, 2015 00:27   
   Zwierzątka: 6 szczurzych babeczek i 1 facecik


I ja :kciuki: Za Lawinkę kochaną :serducho:
_________________
Tika, Elżbietka, Lucyna, Anuszka

Za TM: Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia
 
 
     
Magdonald 



Dołączyła: 24 Paź 2012
Posty: 77
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Lut 26, 2015 20:01   

Dziękujemy za kciuki. Mimo wszystko gryzę się z myślami. Śnieżynka hasa, samodzielnie je, pije, wspina się na wyższe półeczki i hamaczki, niezdarnie, bo przeszkadza jej ten guz, ale jednak samodzielnie. Ma też (jak zwykle zresztą ;p) ogromny apetyt - gdy podsuwam jej smakołyk, natychmiast go chwyta i zabiera, żebym się przypadkiem nie rozmyśliła : )

Mimo tego, że zachowuje się normalnie, to jednak widać, że ją to boli i przeszkadza - puszy się, nie pozwoli dotknąć, piszczy, do tego coraz ciężej oddycha, częściej śpi, miewa czkawki, a sam guz wygląda nadal źle. Wrzucam trzy zdjęcia z przed chwili:


To coś ciemnego jest bardzo wypukłe. Tak jakby wyciągnęła coś przypadkiem lub samo się wypchnęło po zdrapaniu strupka. Nie wiem, nie mam pojęcia.
Z jednej strony chcę oszczędzić jej cierpienia, za to z drugiej, gdy widzę jak się zachowuje i ile jeszcze ma energii, po prostu nie jestem w stanie o tym myśleć i wybucham płaczem...
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Czw Lut 26, 2015 20:16   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Magdonald, guz jest ogromny, na pewno jej ciąży, serce musi mieć mocno obciążone. Myślę, że warto też spróbować zabezpieczyć w jakiś sposób ten guz. To otwarta rana, za chwilę - jeśli nie już - się zainfekuje, a wtedy będzie boleć jeszcze bardziej. Włączyliście leki przeciwbólowe?
Będziesz wiedziała kiedy ją pożegnać - wysyłam ciepłe myśli i życzę wiele siły Wam obu :glaszcze:

Co w tej chwili mówi Twój wet?
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Magdonald 



Dołączyła: 24 Paź 2012
Posty: 77
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Lut 27, 2015 18:44   

Do naszej stałej wet niestety nie miałam jak się w nagłej sytuacji dostać (trzeba się umawiać, a terminy są najczęściej 1-2 tygodniowe), więc jej opinii nie znam. Byłam za to w też sprawdzonej już przez nas lecznicy, gdzie przyjmują na zasadzie kolejki - to nas czasem ratuje.

Nic nowego mi jednak nie powiedzieli - że wyleczyć tego nie ma szans, że jest to kwestia czasu i będę musiała ją pożegnać, a teraz mogę jedynie postarać się jej złagodzić ból i spróbować kontrolować tego guza, dostosować jej warunki itp.
Przeciwbólowo dostaje tolfedine, do tego enroxil przeciwzakaźnie. Oprócz tego, jak już pisałam wcześniej, przemywam jej to Rivanolem no i staram się, aby klatka była jak najbardziej bezpieczna i nieszkodliwa (żeby nie miała o co zaczepić, przypadkiem zedrzeć strupka, itp).
Nie mam żadnej maści, bo razem z wet doszłyśmy do wniosku, że Śnieżynka ma za dużo energii, jest zbyt ciekawska i "upierdliwa" dla tej rany, więc maść by zlizała tuż po posmarowaniu i narobiłaby jeszcze gorzej.
 
     
Magdonald 



Dołączyła: 24 Paź 2012
Posty: 77
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Mar 14, 2015 18:46   

Księżycowa Śnieżynka dziś zgasła... Dziękuję wszystkim za rady i kciuki.
 
     
szlajfka 



Dołączyła: 13 Gru 2012
Posty: 417
Skąd: Wawa
Wysłany: Sob Mar 14, 2015 21:36   
   Zwierzątka: szczurzaste


Magdonald, :glaszcze: dzielnie walczyłyście :(
_________________
Moje kluseczki :)

Przy mnie: Rubin wymarzony, słodki królewicz, Fiołek mały świrek z własnym pomysłem na życie
W szczurzym niebie: Niuniuś naleśnik, Lukrecjusz nerwusek, Diana moja dostojna królewna, Iskierka ta, która miała prześcignąć śmierć...:(, Kropeczka jedwabna dama, Ącek szalona dusza, Leon autystyczny i zagubiony w zawiłościach życia, Stefan męczennik, który stoi w kącie
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 14, 2015 21:52   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Magdonald, tulę mocno :glaszcze:
Smutno :(
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
SzczurLOVE 



Dołączyła: 08 Paź 2014
Posty: 579
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 20, 2015 21:13   

Bardzo przykro ;( Zawsze jak odchodzą to pozostaje pustka w sercu i brak słów :glaszcze:
_________________
Hodowla SHSRP Incredible Rats <3
Moi Panowie: Sebastian Bach SR, Robin Williams SR, Magic Mike RT, Morgan Freeman RT, Mandarin Cheesecake RT, Vincent van Gogh, Peter Pan ZR, Yanko Muzykant SR, Cud nad Wisłą, Lukrowany Pierniczek SR, Śmietankowy Śledzik SR, Han Solo, Canto I Wielki HS i Chryśko II Wspaniały HS :wavexxs:

Za TM: Franklin Delano Roosevelt, Barack Obama, Winston Churchill, Marlon Brando, George Clooney, Albert Einstein, Galaxy Gold ZR, Bruce Willis, Harry Potter, Benjamin Franklin, Hugh Hefner ZR, Stephen Hawking SR, Leonardo Dicaprio, Salvador Dali SR i Indiana Jones ZR<3
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 12