Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak ocenić wiek szczura?
Autor Wiadomość
Sajena 


Dołączyła: 17 Sty 2015
Posty: 15
Skąd: Suwałki
  Wysłany: Czw Sty 22, 2015 16:01   dorosłość szczura
   Zwierzątka: Figa i Felek


Kiedy szczur osiąga dorosłość, taką mentalną kiedy może już się uczyć sztuczek i reaguje na swoje imie :?:

[ Komentarz dodany przez: smeg: Pią Sty 23, 2015 16:47 ]
Scaliłam z istniejącym tematem.
_________________
SAJENA
Ostatnio zmieniony przez smeg Pią Sty 23, 2015 16:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sty 22, 2015 16:36   
   Zwierzątka: brak


Sajena, zadawaj pytania w odpowiednich tematach, nie zakładaj za każdym razem nowego wątku. Jeśli nie możesz czegoś znaleźć, użyj opcji "Szukaj" na górze forum.

Szczura można uczyć sztuczek od początku, nie musi do tego być "dorosły mentalnie". Będzie reagował na swoje imię tylko wtedy, gdy go tego nauczysz - to nie zależy od wieku.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
kasia2406 


Dołączyła: 05 Lut 2015
Posty: 100
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Czw Lut 26, 2015 14:43   
   Zwierzątka: NIE MAM NO!


a ja się tak zapytam . Ile szczury osiągają wagi , i długości bez ogona . Jeśli nie tu podajcie linka bo nic nie mogę znaleźć.
_________________
IDŹCIE BO !
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 26, 2015 15:55   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


kasia2406, tutaj sobie zajrzyj - na dole strony masz zebrane informacje o cechach fizjologicznych ogonów :)
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Domiomiomi 


Dołączyła: 05 Mar 2015
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Mar 15, 2015 22:06   
   Zwierzątka: 3 szczury i 2 psy


A ta samiczka uratowana z zoologa ?
ok 150g, miękka sierść :)
Jedno zdjęcie do porównania z długopisem :>

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

_________________
Hamaki i akcesoria dla gryzoni :)
https://www.facebook.com/...ia.dla.zwierzat
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 15, 2015 22:12   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Kole 2 miesięcy.
A skoro z zoologa to uważaj czy nie jest w ciąży - waga dość duża jak na wygląd (znaczy z wyglądu nie dałabym jej 2 miesięcy, ale waga bardziej na to wskazuje).
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
kasia2406 


Dołączyła: 05 Lut 2015
Posty: 100
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Pon Mar 30, 2015 19:15   
   Zwierzątka: NIE MAM NO!


A teraz moja kolej co do wieku moich ogonów . Podobno są z grudnia ,ale pewności nie mam więc proszę oceńcie :
http://imageshack.com/a/img661/9119/QbforE.jpg
http://imagizer.imageshac...9409/PmmesO.jpg
http://imagizer.imageshac...6527/7dDLMX.jpg

Coś stąd wywnioskujecie ?

ort.: stąd - skąd wziął się zapis "z tond" kompletnie nie rozumiem...

Posty mają włączoną autokorektę, to znaczy, że wszystkie błędnie zapisane wyrazy się podkreślają i należy sprawdzić je w słowniku. Bardzo proszę o większe zastanowienie podczas pisania na forum - regulamin głosi, że szanujemy język polski, a za notoryczne łamanie tego punktu (poprawiam praktycznie każdy Twój post), można dostać nawet ostrzeżenie.
_________________
IDŹCIE BO !
Ostatnio zmieniony przez limomanka Pon Mar 30, 2015 19:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 30, 2015 21:46   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Ja też się przyłączę z pytaniem ;)

Skoro Gustaw 16 grudnia 2014 ważył 290g a teraz waży 490g, to ile on może mieć miesięcy? 8)
Nie jest spasiony, jest szczupły, ale nie wychudzony - jest jeszcze w normie. Pełnojajeczny samiec.
Jak go znalazłam (16 grudnia w pudełku po butach, na przystanku na chodniku tuż przy ulicy, prawie przy kołach autobusu, koło godz. 22 :roll: ), to również nie był ani wychudzony, ani zapasiony - był zadbany.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
SzczurLOVE 



Dołączyła: 08 Paź 2014
Posty: 579
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 31, 2015 20:45   

nimka, myślę że koło pół roku :) widełki dałabym że od 5-6 miesięcy do roku. Choć sama mam dorosłe ogony (1 rok, 6 miesięcy czy 1 rok, 2 miesiące), które ważą niecałe 500g lub niewiele ponad więc górna granica jest ciężka do określenia
_________________
Hodowla SHSRP Incredible Rats <3
Moi Panowie: Sebastian Bach SR, Robin Williams SR, Magic Mike RT, Morgan Freeman RT, Mandarin Cheesecake RT, Vincent van Gogh, Peter Pan ZR, Yanko Muzykant SR, Cud nad Wisłą, Lukrowany Pierniczek SR, Śmietankowy Śledzik SR, Han Solo, Canto I Wielki HS i Chryśko II Wspaniały HS :wavexxs:

Za TM: Franklin Delano Roosevelt, Barack Obama, Winston Churchill, Marlon Brando, George Clooney, Albert Einstein, Galaxy Gold ZR, Bruce Willis, Harry Potter, Benjamin Franklin, Hugh Hefner ZR, Stephen Hawking SR, Leonardo Dicaprio, Salvador Dali SR i Indiana Jones ZR<3
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Wto Mar 31, 2015 21:17   

nimka, a zmieniał u Ciebie futro na dorosłe?
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 31, 2015 22:23   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Devona napisał/a:
nimka, a zmieniał u Ciebie futro na dorosłe?

Według mnie już miał dorosłe jak do mnie trafił. Miał już troszkę pomarańczową skórę i typowy samczy zapach.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Śro Kwi 01, 2015 08:39   

Nimka, czyli był raczej wtedy starszy niż 3 miesiące, więc teraz miałby min. 7.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
konstancja 



Dołączyła: 20 Lip 2014
Posty: 6
Wysłany: Czw Kwi 30, 2015 21:24   

Mam od wczoraj dwóch bezwłosych (i generalnie pierwszych bezwłosych w moim zyciu) kawalerów i staram się odgadnąć w jakim są wieku. Nie mogę ich zważyć (baterie padły) ale wyglądają dużo drobniej od dorosłych samic. Czy odmiany bezwłose (hairless/ double rex) mają tendencje do dorastania do trochę mniejszych rozmiarów niż szczury "ofutrzone"- czy bez problemu dorównują im gabarytowo? ...bo nie wiem... może do "bezwłosej" skali powinnam się odnosić ;)
 
 
     
mihoshi1989 


Dołączyła: 10 Maj 2015
Posty: 7
Wysłany: Nie Maj 10, 2015 16:22   
   Zwierzątka: 2 szczury, 1 pies


Witam :)
czy ktoś może pomóc ocenić wiek mojego Frodka?
kupiłam go wczoraj i chciałabym wiedzieć jak młody jest...

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Maj 11, 2015 10:47   
   Zwierzątka: brak


mihoshi1989, wyglada na ok. 5 tygodni. Czy szczurek ma kolege? :) Nie powinno sie ich trzymac pojedynczo, to silnie stadne zwierzeta. Przygarnij mu kumpla tej samej plci ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 15