Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne zachowania szczurów
Autor Wiadomość
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob Lut 14, 2015 08:40   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


henex1980, Ogon to jedna sprawa - lepiej iść do weterynarza, na forum znajdziesz spis wetów zajmujących się gryzoniami, znajdź jakiegoś w swojej okolicy.
A takie zachowanie to nic innego jak ustalanie hierarchii w stadzie. Szczurki są w takim wieku, że musi wyłonić się alfa - ten, który rządzi. Muszą się pobić, zdominować (dominujący szczur dociska drugiego do podłogi, który najczęściej leży wtedy na plecach). To nic złego, nie rozdzielaj ich. ;)
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Lut 14, 2015 08:56   
   Zwierzątka: brak


Ustalanie hierarchii jest normalne, ale czasem hormony u dojrzewających samców buzują za bardzo. Jeśli szczury zaczną się tłuc intensywniej, robić sobie nawzajem inne rany albo nawet okazywać agresję wobec człowieka, prawdopodobnie trzeba będzie je wykastrować. Po kilku tygodniach od zabiegu poziom hormonów opada i szczury się uspokajają. Myślę, że ich zachowanie nie ma zbyt wiele wspólnego z okaleczonym ogonem, tylko właśnie z "trudnym wiekiem".
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
bolek 



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 433
Skąd: Torun
Wysłany: Sob Lut 14, 2015 10:27   
   Zwierzątka: szczury, pies


Z ogonem jak najszybciej do weta, a o zachowanie szczurów się nie bój, moje co chwile się leją i żadna krzywda się im nie dzieje :)

[ Dodano: Śro Lut 18, 2015 18:14 ]
Co robić, aby szczury nie odgrywały kuwety od klatki mam ccałą obżartą jeszcze trochę i zaczną mi wychodzić pomozcie
_________________
Ze mna: Bolek (ur. 10.09.2014) Lolek (ur. 16.12.2014) Bilbo (ur. listopad 2014)
Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16993
 
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Śro Lut 18, 2015 18:49   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


bolek, kup sobie listwę narożnikową aluminiową (o taką). Do tego wywierć po dwie dziurki w każdej ściance kuwety i przykręć listwę większą śrubką z nieostrą główką.

Na tym zdjęciu widać jak u mnie to wygląda
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
Chichiro 


Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 13
  Wysłany: Śro Lut 18, 2015 19:08   Mój szczur kopie.

Mój szczur kopie w ściółce jak pies. XD czy to normalne? Może mu czegoś brakuje? :(
 
     
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Śro Lut 18, 2015 19:14   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


Chichiro, może kolegi?
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lut 18, 2015 19:41   
   Zwierzątka: brak


bolek, kupić kratkę zabezpieczającą kuwetę albo zamówić metalową kuwetę na wymiar. Niektóre szczury niestety są plastikożerne i nie da się ich tego oduczyć.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Lut 18, 2015 19:57   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Chichiro, scaliłam Twój temat z już istniejącym. Kolejny raz zakładasz wątek z jednym pytaniem, zamiast poszukać odpowiedzi czy dopisać się do wątku, który już istnieje, a który możesz znaleźć przez opcję "szukaj". Proszę, żebyś następnym razem zastosowała się do zasad panujących na forum.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Chichiro 


Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 13
Wysłany: Śro Lut 18, 2015 20:57   

ema0505 napisał/a:
Chichiro, może kolegi?


Ma nawet dwóch. :) ) I codzienne wybiegi.
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Śro Lut 18, 2015 21:18   Re: Mój szczur kopie.
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


Chichiro napisał/a:
Mój szczur kopie w ściółce jak pies. XD czy to normalne? Może mu czegoś brakuje? :(


Mój szczur kopie jak stwierdzi, że nie umie znaleźć swojego miejsca do załatwiania potrzeb (najczęściej jak jest świeżo wyczyszczona klatka albo jest dzień jej czyszczenia i mieszają mu się zapachy).
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
bolek 



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 433
Skąd: Torun
Wysłany: Czw Lut 19, 2015 00:41   
   Zwierzątka: szczury, pies


Moje jak kopią to znaczy, że im się jedzenie w misce skończyło i szukają tego co poroznosily po klatce :lol:
_________________
Ze mna: Bolek (ur. 10.09.2014) Lolek (ur. 16.12.2014) Bilbo (ur. listopad 2014)
Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16993
 
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Czw Lut 19, 2015 09:42   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Szczury w ogóle lubią kopać. Na samym początku przygody z ogonami używałam trocin, które regularnie były przekopywane z miejsca w miejsce - taka dekoracja wnętrza :] Od dawna karmię bezmiskowo, zakopują więc ziarenka w różnych miejscach i potem ryją w ściółce w poszukiwaniu jedzenia.
Mnóstwo szczurów kopie w doniczkach, a tu masz pomysł na zabawkę, która pozwala legalnie kopać w ziemi :)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
akiko 


Dołączyła: 29 Sie 2014
Posty: 7
Wysłany: Pon Lut 23, 2015 09:15   

Jeśli troszkę nie na temat to przepraszam, ale nie chciałam zaśmiecać forum nowym tematem i postanowiłam podpiąć pytanie tutaj.

Mam nadzieję że pozwolicie mi wyjaśnić pewną sytuację której kompletnie nie rozumiem.
Skorzystałam ostatnio z ferii i wyjechałam na 9 dni do rodziny, a potwory zostawiłam pod opieką mojego ślubnego (nie ma on co prawda zbyt dużego kontaktu z nimi, ja sprzątam i karmię oraz organizuję wybiegi). Wszystko było w porządku, ale na parę dni przed moim powrotem, gdy mój luby wsadzał do klatki miskę z jedzeniem jedna potwora podbiegła do niego, ugryzła go w palec (nigdy do tej pory się jej to nie zdarzyło) i uciekła, a gdy zamknął klatkę zrzuciła miskę z pięterka (celowo). Kompletnie nie wiem jak to rozumieć. Czy oznacza to że raczej źle znoszą rozłąkę ze mną?
Mogłabym je zabierać ze sobą, nawet mam drugą klatkę na miejscu, w rodzinnym domu, ale problem tkwi w tym że oddalony jest o prawie 500km. Jak mają znieść 10h pociągiem w transporterku jeżeli nie wytrzymują nawet 5 min gdy trzeba pójść do weta?
 
     
bolek 



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 433
Skąd: Torun
Wysłany: Pon Lut 23, 2015 22:48   
   Zwierzątka: szczury, pies


Może miała zły dzień :) albo się czymś denerwowała
_________________
Ze mna: Bolek (ur. 10.09.2014) Lolek (ur. 16.12.2014) Bilbo (ur. listopad 2014)
Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16993
 
 
     
Dingo 


Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 3
Wysłany: Nie Mar 01, 2015 20:24   Szczurek popiskuje przy głaskaniu
   Zwierzątka: Dingo & Dropsik


Witam. Parę dni temu dostałem od kolegi szczurka, młodego.
Zastanawia mnie jego zachowanie. Otóż przy mizaniu wydaje z siebie dziwne dźwięki, popiskuje. Moje pytanie brzmi czy jest to normalnie? Czym to jest spowodowane? Może coś go boli przy dotykaniu? A może on po prostu się tak cieszy? :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 11