Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oswajanie młodego szczura
Autor Wiadomość
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 22, 2015 18:13   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Być może jest taka bojaźliwa właśnie z powodu braku drugiego szczurka. Szczurka możesz adoptować (spójrz na dział "oddam" tutaj na forum, a na facebooku jest profil Szczurze Adopcje), w sklepach lepiej nie kupować zwierząt, bo każdy kupiony szczur to sygnał dla sprzedawcy że warto sprowadzić do sklepu kolejne, a to nie jest dobre... szczury do sklepu trafiają z hurtowni zwierząt, matki tych maluchów rodzą co chwilę aż do śmierci z wycieńczenia, szczury rodzą się w małych plastikowych pojemnikach (niewiele większych niż te na żywność...), w syfie. Część zwierząt nawet nie przeżywa transportu z hurtowni do sklepu... Chcesz to wspierać?
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3694
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 23, 2015 00:08   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


Sajena szczur to zwierzę stadne. Dla jego dobrostanu psychicznego MUSI mieć co najmniej drugiego osobnika tej samej płci. I nie chodzi tu o nudę.
Zaproś rodziców na forum. Niech razem z Tobą poczytają wątek "szczury są stadne". Zajrzyj też do wątku użytkownika "bolek" i poczytaj, co napisał o swoim szczurku po przygarnięciu dla niego kolegi.
To powinno przekonać Cię do jak najszybszego szukania koleżanki dla Twojej szczurki.
_________________
449955886677
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sty 23, 2015 11:08   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Sajena napisał/a:
Staram się spęczać z nią dużo czasu żeby się nie nudziła
Niestety to nie zastąpi jej szczura w żaden sposób.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
bolek 



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 433
Skąd: Torun
Wysłany: Pią Sty 23, 2015 11:19   
   Zwierzątka: szczury, pies


Ja jak dostałem swojego Bolka też siedział w rogu klatki, jadł j tylko w nocy albo jak nikogo nie było w pomieszczeniu, w którym sstała klatka, tez nie chciał wychodzić poza klatkę, a do tego dochodzi nowe otoczenie, wiec jest rto normalne. Zaadoptuj kolejnego ogona to się ożywi i będzie bardziej odważny. :wink:
_________________
Ze mna: Bolek (ur. 10.09.2014) Lolek (ur. 16.12.2014) Bilbo (ur. listopad 2014)
Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16993
 
 
     
Sajena 


Dołączyła: 17 Sty 2015
Posty: 15
Skąd: Suwałki
Wysłany: Pią Sty 23, 2015 18:34   
   Zwierzątka: Figa i Felek


Postaram się, ale dzisiaj jest dobrze, szczurka bawi się ze mną, je poza klatką a nawet reaguje na imię. Dzisiaj z zapałem nosiła papier toaletowy w pyszczku i przestała się bać nawet odkurzacza :D
Moi rodzice są uparci więc przekonanie ich trochę mi zajmie ale warto będzie
_________________
SAJENA
 
     
bolek 



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 433
Skąd: Torun
Wysłany: Pią Sty 23, 2015 23:00   
   Zwierzątka: szczury, pies


Trochę to dziwne, że po tak kkrótkim czasie zaczęła reagować na imię...
_________________
Ze mna: Bolek (ur. 10.09.2014) Lolek (ur. 16.12.2014) Bilbo (ur. listopad 2014)
Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16993
 
 
     
Naomi 



Dołączyła: 27 Sty 2015
Posty: 5
Wysłany: Śro Sty 28, 2015 15:27   

Od wczoraj mam młodego samca z trzech. Jako jedyny jest ciągle wyciszony, śpi, nic nie robi. Inne ciągle na nim leżą, ogrzewają go i śpią na nim. Czy wszystko ok, bo mam tak pierwszy raz? :/
_________________
Od 27.01.15 Zdzisław, Zbysiu, Janusz
Za TM: Stopa, Kisiel, Puddi, Coonie, Boo-Boo, Budyń, Andzia

Moje szczury mają godne, królewskie imiona od zawsze :D
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Sty 28, 2015 16:29   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Naomi, skąd maluch? Czy odwiedziłaś z nim weterynarza, zanim dołączyłaś go do chłopaków?
Takie wycofanie nie jest raczej normalne i wygląda mi na coś, co wymaga wizyty u weta. Dobrze byłoby zorientować się czy maluch nie ma pasożytów a także osłuchać i zajrzeć do uszu. Nie wiem, skąd jesteś, więc trudno mi polecić kompetentnego weterynarza, ale znajdziesz listę tutaj.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Naomi 



Dołączyła: 27 Sty 2015
Posty: 5
Wysłany: Śro Sty 28, 2015 16:52   

limomanka od dziewczyny, co miała młode do oddania, ponoć nie z zoologicznego. Dziwny, taki osowialy, cichy. Je, ale.. no wiadomo, to dziwne.
_________________
Od 27.01.15 Zdzisław, Zbysiu, Janusz
Za TM: Stopa, Kisiel, Puddi, Coonie, Boo-Boo, Budyń, Andzia

Moje szczury mają godne, królewskie imiona od zawsze :D
 
     
kasia2406 


Dołączyła: 05 Lut 2015
Posty: 100
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Sob Lut 14, 2015 09:14   
   Zwierzątka: NIE MAM NO!


Moje 10 dniowe szczurki boją się gwałtownych ruchów . Próbowałam je wypuszczać w miejsce gdzie jest bezpiecznie (bez kabli dziur itp. ) Albo chowały się pod moją ręką albo zwiewały do klatki :wink: wiem że czują się tam dość bezpiecznie . Ale dzisiaj dałam moją rękę do ich klatki i ... zainteresowały się! Zaczęły się na nią pchać , obgryzać i wspinać . Chciałam wziąć je na ręce ale to nie wypaliło :P Więc jak na razie gwizdam do nich po czym daję im smakołyk . Nie wiem co bym mogła jeszcze robić?

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Nie Lut 15, 2015 14:09 ]
Pytanie pasuje trochę bardziej do tego tematu, zatem przeniosłam posty.
Przejrzyj wątek, pewnie znajdziesz odpowiedź.
_________________
IDŹCIE BO !
 
     
bolek 



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 433
Skąd: Torun
Wysłany: Sob Lut 14, 2015 10:38   
   Zwierzątka: szczury, pies


Ja tez swoich chłopaków nauczyłem przechodzenia na cmokanie wtedy przychodzą oboje a tak reagował obydwoje na imię Bolek :lol:
_________________
Ze mna: Bolek (ur. 10.09.2014) Lolek (ur. 16.12.2014) Bilbo (ur. listopad 2014)
Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16993
 
 
     
kasia2406 


Dołączyła: 05 Lut 2015
Posty: 100
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Sob Lut 14, 2015 13:09   
   Zwierzątka: NIE MAM NO!


Moje ogonki są u mnie zaledwie 10 dni . Od początku wołałam je gwizdaniem po czym dawałam im coś do wszamania : ) I oto działa : ) Zawsze gdy dam im sygnał wychylają głowę z domku : ) Powoli zaczynają wspinać się po mojej ręce kolanach :lol:
_________________
IDŹCIE BO !
 
     
Werqa28 


Dołączyła: 17 Lut 2015
Posty: 1
  Wysłany: Śro Lut 18, 2015 12:51   Oswajanie młodych szczurów
   Zwierzątka: szczur


Cześć, od 4 dni mam 2 szczurki mają około 2 miesięcy. Próbuję krok po kroku je oswajać kierując się waszymi radami. Szczurki 2 dni temu zaczęły mi jeść z ręki, jeden z dwa razy próbował na mnie wchodzić (z czego oczywiście jestem bardzo zadowolona). Niestety wciąż boją się wychodzić z domku kiedy widzą, że jestem w pobliżu. Kiedy jestem od nich troszkę dalej, normalnie wychodzą i biegają po klatce.
Muszę też wspomnieć, że w domu trzymam też kota (nie miał z nimi na razie kontaktu). Domyślam się, że szczurki czują jego zapach, ale czy to wpływa w jakiejś części na ich strach przede mną? Czy to normalne i muszą się do mnie przyzwyczaić? Do tej pory nie wyjmowałam ich z klatki ani nie brałam ich na ręce , ponieważ chcę je przyzwyczaić do mojej obecności i zapachu.
Czy powinnam je zacząć brać na ręce? Albo kiedy zacząć je wyjmować na łóżko itd.
Byłabym bardzo wdzięczna za jakiekolwiek rady :)
 
 
     
_pastel_ratt_ 


Dołączyła: 14 Lis 2016
Posty: 1
Skąd: z polski
  Wysłany: Pon Lis 14, 2016 18:09   jak oswoić szczura? Poradnik
   Zwierzątka: dwa psy,kot i planuje zakupić dwa szczurki


Jak już każdy z nas wie szczury łatwiej oswoić w stadzie lub w towarzystwie innego szczura. Jednym ze sposobów oswajania szczura jest podstawianie ręki z przysmaczkiem. Jednak zanim to wykonamy poleca się włożyć kawałek naszej starej koszulki do klatki aby się oswoiły z naszym zapachem. Jak już oswoją się z naszym zapachem po kilkunastu minutach możemy działać. Wkładamy naszą rękę do klatki. Szczury uważnie ją powąchają i po jakimś czasie wejdą na naszą rękę i nam zaufają. Jeśli chcemy przyśpieszyć oswajanie można położyć na ręce przysmak typu marchewkę lub KAWAŁEK banana lub innego przysmaczka dla szczurka. Jeśli nam zaufa wejdzie całkowicie na rękę , a jeśli nie weźmie przysmaku lub bardzo szybko weźmie i zwieje oznacza, że nie do końca nam zaufał i musimy mu dać czas. Bo niektóre szczury oswajają się od razu a niektórym musimy dać trochę czasu. A wy jakie znacie sposoby oswajanie szczurków? :)
Dziękuję za przeczytanie :serducho:

ort.: "niektórym" zapisujemy razem.
_________________
Zosia M
Ostatnio zmieniony przez limomanka Pon Lis 14, 2016 19:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pon Lis 14, 2016 19:30   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


_pastel_ratt_, scaliłam Twój temat z już istniejącym. Po pierwsze zamieściłaś go w dziale "Klatki i wyposażenie", po drugie staramy się korzystać z już założonych wątków, zamiast zakładać nowe - dla lepszej przejrzystości forum.

Poradnik oswajania szczurów znajdziesz w tym dziale, dokładnie w tym temacie :) Ewentualne wątpliwości rozwiewamy w wątku zbiorczym, pt.: "Problemy z oswajaniem? Może ktoś pomoże!". Zachęcam do doradzania w odpowiednich tematach :)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.27 sekundy. Zapytań do SQL: 12