Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Wto Gru 30, 2014 12:29
Psiaki XIX
Autor Wiadomość
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Pon Gru 29, 2014 21:46   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Co z tymi ludźmi :/

Biedny pies.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
noovaa 



Dołączyła: 07 Mar 2011
Posty: 802
Wysłany: Wto Gru 30, 2014 09:45   
   Zwierzątka: Brygada Ryzykownego Ratunku


Sorgen, porozmawiać ze schronem, opisać sytuacje i najlepiej zgłosić na policję mądrą kobietę.... :/

Pies mój, z bloku i z pościeli wyjechał na święta.... i jest podwórkowy!! ;(

Nie chce ze mną siedzieć, bo piesek. O ile pierwszego dnia, wracała co chwile do domu bo dupa marzła, tak teraz na noc tylko przyłazi, siedzi w śniegu i w budzie z koleżanką i koniec.... Nikt inny nie istnieje.
_________________

* Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
 
     
Aleks1 
samotna w tłumie



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 797
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Gru 30, 2014 10:19   
   Zwierzątka: 2 kociaki i 2 psiaki


Już nie wiem jak mam dotrzeć do szelmy :( Niby wszystko jest ok bo merda ogonkiem ale jak chcę ją pogłaskać( i nie tylko ja ) to momentalnie uchyla głowę i ma spojrzenie bitego psa :( A ja jej nigdy nie uderzyłam :| Ona boi się nawet szczeniaków :roll:
Dobrze przynajmniej że zbój jest pieszczochem :) Jedyna jego wada to taka że ze strachu przed psami wciąż jest agresywny(szczeka z podkulonym ogonem)
Zastanawiam się nad jakimiś obrożami (olejkami) uspokajającymi ale czy takie istnieją :(
_________________
2 kociaki : kizia i pirat
2 psiaki : szelma i zbój
 
 
     
noovaa 



Dołączyła: 07 Mar 2011
Posty: 802
Wysłany: Wto Gru 30, 2014 10:27   
   Zwierzątka: Brygada Ryzykownego Ratunku


Aleks1, nie wiem jak pracujesz, ale my z Lilo wybieramy psy spokojne i opiekunów mających chęci i czas na współpracę. Młoda panikuje, drze się, kłapie zębami ....... ale po jakimś czasie, gdy panika odchodzi, sama chce się zapoznać. W ten sposób już kilka dużych straszydeł polubiła a każde kolejne psy są mniej straszne. Na szczęście Lilo nigdy nie bała się ręki, a wszystko inne przestało tak bardzo przerażać jak spotykała się z tym na co dzień.
_________________

* Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
 
     
Aleks1 
samotna w tłumie



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 797
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Gru 30, 2014 10:45   
   Zwierzątka: 2 kociaki i 2 psiaki


noovaa napisał/a:
Aleks1, nie wiem jak pracujesz, ale my z Lilo wybieramy psy spokojne i opiekunów mających chęci i czas na współpracę. Młoda panikuje, drze się, kłapie zębami ....... ale po jakimś czasie, gdy panika odchodzi, sama chce się zapoznać. W ten sposób już kilka dużych straszydeł polubiła a każde kolejne psy są mniej straszne. Na szczęście Lilo nigdy nie bała się ręki, a wszystko inne przestało tak bardzo przerażać jak spotykała się z tym na co dzień.


I tu tkwi główny problem(chyba) bo szelma nie ma ochoty poznawać innych psów :roll: Znam kilka łagodnych psów,które akceptuje zbój(bawi się) ale szelma nawet do nich nie podejdzie.A gdy one chcą do niej podejść (np bokserka) to z miejsca zaczyna piszczeć i ucieka :(
Ostatnio jest nawet gorzej bo spotkaliśmy w parku "ziwę" ( mieszaniec golden) która je kiedyś zaatakowała podczas agresywnej zabawy i teraz oba psy zaczynają się trząść na widok każdego białego lub beżowego psa(szczekają) :oops:
_________________
2 kociaki : kizia i pirat
2 psiaki : szelma i zbój
 
 
     
noovaa 



Dołączyła: 07 Mar 2011
Posty: 802
Wysłany: Wto Gru 30, 2014 11:02   
   Zwierzątka: Brygada Ryzykownego Ratunku


A jakby je tak ciut na siłę, na krótkiej smyczy przy psach potrzymać ? Z haszczanką tak zrobiłam, na krótkiej smyczy, pilnując żeby nie ugryzła trzymałyśmy je obok siebie aż Lilo przestała drzeć ryja .... długo, ale się udało. Później ostrożnie i ze strachem, ale dała się obwąchać... Po czym spacer na luźnych smyczach nam wyszedł, choć wciąż nieufna, to troszkę wyluzowała i spacerowała fajnie.

Ta haszczanka to był taki przełom. Później już i inne łatwiej było zapoznać.
_________________

* Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
 
     
Aleks1 
samotna w tłumie



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 797
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Gru 30, 2014 11:25   
   Zwierzątka: 2 kociaki i 2 psiaki


noovaa napisał/a:
A jakby je tak ciut na siłę, na krótkiej smyczy przy psach potrzymać ? Z haszczanką tak zrobiłam, na krótkiej smyczy, pilnując żeby nie ugryzła trzymałyśmy je obok siebie aż Lilo przestała drzeć ryja .... długo, ale się udało. Później ostrożnie i ze strachem, ale dała się obwąchać... Po czym spacer na luźnych smyczach nam wyszedł, choć wciąż nieufna, to troszkę wyluzowała i spacerowała fajnie.

Ta haszczanka to był taki przełom. Później już i inne łatwiej było zapoznać.


Tą metodę przerabiałam wielokrotnie i wciąż nie ma efektu. Wszystko jest ok dopóki pies jest daleko (dotyczy to zbója) ale jak jest blisko(na dotknięcie) to zbój może szczekać do zachrypnięcia. Udało mi się go tylko w ten sposób przekonać do 1 szczeniaka, z którym do dzisiaj się ładnie wita.

U szelmy póki co też nie działa bo okropnie piszczy i się wyrywa że strachu.
_________________
2 kociaki : kizia i pirat
2 psiaki : szelma i zbój
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Wto Gru 30, 2014 12:22   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Aleks1, a może tak: stajecie w odległości, przy której ona jest spokojna. Pochwała i smaczek, skupianie na sobie. Potem zmniejszacie odległość o krok. Jeśli dalej jest spokojna, znowu pochwały i nagrody. Potem znowu o krok... itp. do momentu, aż zacznie się niepokoić. Wtedy przerywasz. I tak kilka sesji, powoli zmniejszając odległość. To trwa, ale przynosi efekty. :)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Gru 30, 2014 12:28   
   Zwierzątka: szczurze damy


Zapraszam do nowej części tematu :arrow: http://forum.szczury.biz/...p=987471#987471

:)
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 13