Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: limomanka
Czw Gru 18, 2014 23:42
Planowany miot 100% FUZZ w hodowli SunRat's

Czy weźmiesz szczura fuzz do swojego stada ?
TAK SAMICĘ
0%
 0%  [ 0 ]
TAK SAMCA
28%
 28%  [ 4 ]
NIE, NIE CIERPIĘ ŁYSYCH SZCZURÓW
0%
 0%  [ 0 ]
NIE, NIE MAM MIEJSCA NA WIĘCEJ SZCZURÓW
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Autor Wiadomość
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Lis 23, 2014 22:08   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


smeg wiem po co się stosuje inbreed i moim zdaniem tutaj nie jest to dobra idea. Nie chce za bardzo wdawać się w dyskusję bo wiem jak one wyglądają tu - wyraziłam osobiste zdanie po prostu :)
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
monijjca 
PaniPasiukowa



Dołączyła: 10 Lis 2014
Posty: 257
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: Sob Gru 06, 2014 22:33   
   Zwierzątka: pasiukowe


Ja bym na 100% była chętna na samiczkę fuzz, przeszukałam cały internet (na moje możliwości) w poszukiwaniu takiego szczurka. Jak już znajdywałam to był to samiec, którego niestety bym mieć nie mogła bo mam 3 dziewczynki już w domu :) I kiedy by było pewne to czy szczuraski wgl będą czy nie? Bo nie wiem czy miałabym czekać, czy może dalej szukać. :roll: :roll:
_________________
:serducho: INCREDIBLE Rats hodowla szczurów rodowodowych :serducho:

Tosia, Zosia, Lola, Pepper, Temida, Amelia, Fleur, Thyri, TraumTanzerin zwana Alicją, Catwoman, Czarna pcheła, Francessca ♡


(*) Nikt nam nie powiedział kiedy mamy się pożegnać, ile mamy czekać aby znowu się pojednać.. - Na zawsze w moim :serducho:
 
     
heniok 



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 2569
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 09, 2014 23:09   
   Zwierzątka: 15 samiczek i stado żelek


Dziękuję wszystkim którzy zechcieli wypełnić ankietę.
Miot nie dojdzie do skutku.
Temat można zamknąć i wywalić do kosza.
_________________
 
 
     
maris 



Dołączyła: 25 Mar 2009
Posty: 1571
Skąd: Gierałtowice/Warszawa
Wysłany: Śro Gru 17, 2014 12:59   Połączenie fuzz-fuzz
   Zwierzątka: 5 Ogonków i Bożątko ;)


Niedawno hodowla SunRat's rozważała opcję wydania na świat miotu po obydwu rodzicach fuzz (rodzeństwie). Później hodowca postanowił zrezygnować z tego miotu i temat został zamknięty.
W temacie ankiety padło jednak pytanie, którego nie chcemy zostawić bez odpowiedzi.

Azi napisał/a:
heniok, czy od tego czasu, gdy byłam hodowcą zmieniło się coś w kwestii łączenia fuzz-fuzz? Kojarzę, że wcześniej tego typu połączenie było nie tylko unikane przez wzgląd na małą ilośc fuzzów, ale i ze względu na o wiele wyższe prawdopodobieństwo "skrajniaków" mających problem z wrastającymi włoskami itp. Są nowe "badania" w tym kierunku?


Plany skojarzenia 2 fuzzów były przedyskutowane z innymi hodowcami z SHSRP, Zirrael oraz wieloletnią czeską (byłą) hodowczynią - Beris.

Zgodnie uznano, że brak jest przeciwwskazań do połączenia fuzz x fuzz o ile szczury nie są skrajne.

L. napisał/a:
W przypadku fuzz + fuzz należy nie łączyć skrajnych fuzzów i wziąć pod uwagę ilość takich fuzzów, jak i problematycznych w danej linii, ponieważ rodzice mogą być w porządku, ale jeśli coś nagminnie pojawia się w linii, to takie łączenie (biorę szczególnie pod uwagę specyfikę miotu) doprowadzi tylko do wzmocnienia tego problemu.


[ Komentarz dodany przez: limomanka: Czw Gru 18, 2014 23:57 ]
Scaliłam temat z otwartym na nowo wątkiem, którego dotyczy.
_________________
http://ogonkowo.pl - zapraszam do odwiedzin! <:3 )~
Ze mną: Pringles SR, Totoro SR, Fiołek ZR, Morgan i Magic RT
Za TM [*]: Hugo, Charlie, Claire, Niunia, Juliet, Klusia, Lori, Amelka, Kira, Ashanti, Krzysiu, Vanilka V, Aralka Ab, Mia, Florence SR, Maniek, Fergie SR, Kelly Ab, Franklin, Michael, Reynevan SR, Toffee SR, Szarlej SR, Rubin SR, Pepper SR, Mikan RT
Ostatnio zmieniony przez limomanka Czw Gru 18, 2014 23:57, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Czw Gru 18, 2014 23:55   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Decyzją moderacji temat pozostanie otwarty. W związku z tym oczekujemy ze strony henioka rzeczowych i merytorycznych odpowiedzi na zadane pytania czy sformułowane wątpliwości dotyczące tego miotu. Jednocześnie informujemy, że w przypadku braku chęci współpracy w tej kwestii na hodowcę zostanie nałożony zakaz przeprowadzania ankiet dotyczących przyszłych i obecnych miotów. Chcemy podkreślić, że rozumiemy ideę krzyżowania spokrewnionych szczurów i nie jesteśmy bezwzględnymi przeciwnikami tej metody hodowlanej. Na forum jednak wspieramy tylko hodowle, które są prowadzone w sposób przejrzysty przez osoby odznaczające się nieskazitelną postawą w kwestii rozmnażania zwierząt. Stąd też uważamy, że rozwianie wątpliwości użytkowników oraz odpowiedź na ich pytania to nie tylko dobra wola hodowcy, ale również jego obowiązek.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 15