Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: limomanka
Czw Gru 18, 2014 23:42
Planowany miot 100% FUZZ w hodowli SunRat's

Czy weźmiesz szczura fuzz do swojego stada ?
TAK SAMICĘ
0%
 0%  [ 0 ]
TAK SAMCA
28%
 28%  [ 4 ]
NIE, NIE CIERPIĘ ŁYSYCH SZCZURÓW
0%
 0%  [ 0 ]
NIE, NIE MAM MIEJSCA NA WIĘCEJ SZCZURÓW
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Autor Wiadomość
heniok 



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 2569
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 22, 2014 21:02   Planowany miot 100% FUZZ w hodowli SunRat's
   Zwierzątka: 15 samiczek i stado żelek


Ponieważ i tak planujemy miot inbredowany w skojarzeniu brat + siostra pomyśleliśmy o powiększeniu ilości fuzzów w Polsce, wobec czego mam do Was pytanie.
Czy bylibyście chętni przygarnąć z takiego miotu małe łysolce ?
Prośba o wyrażenie zdania w ankiecie.

Same plany i cały pomysł przedstawię o ile będzie sens zrobienia miotu i potencjalni chętni na łyse maluchy.
_________________
 
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Sob Lis 22, 2014 23:14   

Heniok, ale inbreed siostra brat, to najgorsze połaczenie ever, toż to kumulowanie wszystkich negatywnych cech. :|
Moim zdaniem skrajna hodowlana nieodpowiedzialnosc...
Przecież szczury fuzz i fuzz geny w polsce są, nie trzeba aż tak inbreedowac żeby otrzymac ciekawy miot...
Jednak zdrowie mialo byc najważniejsze w hodowli...

Ja osobiscie ani na takiego szczura bym sie nie zdecydowala
Ani w życiu na takie połączenie hodowlane...
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Sob Lis 22, 2014 23:50   

Taki inbred to najszybszy sposób na sprawdzenie co niesie linia choc ja bym jednak byla za łączeniem matki z synem lub ojca z córką mimo wszystko. No i takie młode dawalabym na współwłasność łącznie z pokrywaniem kosztów leczenia ewentualnego przy chorobie niesionej w genach. Inbred to nie jest zlo wcielone o ile sie wie po co i jak go robic. No i o ile ma sie dość jaj żeby ponieść jego ewentualne konsekwencje.
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
heniok 



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 2569
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 22, 2014 23:53   
   Zwierzątka: 15 samiczek i stado żelek


Chyba wytłuszczę

Same plany i cały pomysł przedstawię o ile będzie sens zrobienia miotu i potencjalni chętni na łyse maluchy.

Jak ktoś chce podyskutować o imbredzie to zapraszamy TUTAJ
_________________
 
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Nie Lis 23, 2014 00:07   

Ale pytanie w ankiecie wbrew pozorom nie jest precyzyjne. Ja aktualnie nie mam szczurów i przymierzam się do powrotu do nich. Chce wlasnie albo fuzzy albo duble ale jesli nie będę wiedzieć jakich rodzicow użyjesz, co chcesz osiągnąć kryciem oraz na jakich warunkach będą sprzedawane młode to sie nie zdecyduje i wtedy mój glos w ankiecie ze chce dwie samice byłby Malo przydatny dla Ciebie. Mysle ze nie tylko ja mam takie podejscie. Powinieneś dokladnie opisać co i jak i zapytać czy byliby chętni na fuzza z takiego miotu.
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Nie Lis 23, 2014 10:08   

Ale to ankieta, w ktorej nie ma opcji dla.mnie do wybrania. Czy to znaczy że nie mogę naposac w temaci? Uwielbiam fuzzy, uwielbiam fuzzy na rexie, łysiutkie, różowe. I chętnie bym samca fuzza kupiła. Ale z połączenia które nie kumuluje wszyskiego co złe.
Nie chce dyskutowac o sensie inbreedu. Bo uważam że ma sens, nie jestem przeciwnikiem.
Ale miot taki jak brat z siostrą uważam za nieodpowiedzialny...
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
noovaa 



Dołączyła: 07 Mar 2011
Posty: 802
Wysłany: Nie Lis 23, 2014 10:20   
   Zwierzątka: Brygada Ryzykownego Ratunku


heniok napisał/a:
planujemy miot inbredowany w skojarzeniu brat + siostra
heniok napisał/a:
Czy bylibyście chętni przygarnąć z takiego miotu małe łysolce


Jak to się ma do opcji ankietowych? Piszesz o skojarzeniu brat + siostra, po czym w ankiecie pytasz o łyse szczury...


Odp.: Nie, nie przygarnęłabym z takiego miotu szczurów ;)
_________________

* Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Ostatnio zmieniony przez Karena Nie Lis 23, 2014 14:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
maris 



Dołączyła: 25 Mar 2009
Posty: 1571
Skąd: Gierałtowice/Warszawa
Wysłany: Nie Lis 23, 2014 12:36   
   Zwierzątka: 5 Ogonków i Bożątko ;)


Jokada, jeśli piszesz:
jokada napisał/a:
Nie chce dyskutowac o sensie inbreedu. Bo uważam że ma sens, nie jestem przeciwnikiem.

to nie pisz:
jokada napisał/a:
Ale miot taki jak brat z siostrą uważam za nieodpowiedzialny...

bo to się wzajemnie wyklucza ;) Również odsyłam do tematu o inbredzie, który podał heniok.
_________________
http://ogonkowo.pl - zapraszam do odwiedzin! <:3 )~
Ze mną: Pringles SR, Totoro SR, Fiołek ZR, Morgan i Magic RT
Za TM [*]: Hugo, Charlie, Claire, Niunia, Juliet, Klusia, Lori, Amelka, Kira, Ashanti, Krzysiu, Vanilka V, Aralka Ab, Mia, Florence SR, Maniek, Fergie SR, Kelly Ab, Franklin, Michael, Reynevan SR, Toffee SR, Szarlej SR, Rubin SR, Pepper SR, Mikan RT
 
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Nie Lis 23, 2014 17:54   

Maris przecież inbreed to nie tylko połączenie brat z siostrą.
Wiesz o tym prawda?
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 23, 2014 18:00   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


jokada, z całym szacunkiem, ale pytanie było proste, czemu wdajecie się tu w dyskusję?
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Nie Lis 23, 2014 18:09   

Bo pytanie jest czy weźmiesz fuzza do swojego stada.
Chętnie bym wzieła.
A jak że forum pełni też funkcje edukacyjne, to uważam że warto napisac dlaczego z TAKIEGO miotu akurat szczura bym nie wzieła.
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Nie Lis 23, 2014 18:32   
   Zwierzątka: ;(


Ja bym wziela ale najwcześniej po nowym roku.Jest spora szansa że będę miała wtedy możliwość wrócić wreszcie do szczurów. Popieram taką idee rozmnażania szczurów pod warunkiem że jest to prowadzone z rozwagą i dobierane sa szczury z linii charakteryzujących sie dobrym zdrowiem. A pomaga to tez szybciej wykryć zle geny niesione przez linie i je wyeliminowac jeżeli wystąpią.
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Lis 23, 2014 20:03   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


heniok, czy od tego czasu, gdy byłam hodowcą zmieniło się coś w kwestii łączenia fuzz-fuzz? Kojarzę, że wcześniej tego typu połączenie było nie tylko unikane przez wzgląd na małą ilośc fuzzów, ale i ze względu na o wiele wyższe prawdopodobieństwo "skrajniaków" mających problem z wrastającymi włoskami itp. Są nowe "badania" w tym kierunku?

Co do inbreedu.
jokada napisał/a:
ale inbreed siostra brat, to najgorsze połaczenie ever, toż to kumulowanie wszystkich negatywnych cech
gucio prawda. Chyba, że masz pewnośc , co do negatywnych cech. Jednorazowy, bliski inbreed nie jest czyms strasznym, jest normalną praktyką hodowlaną. Nie powoduje regresji hodowlanej, a umacnia silne, pozytywne cechy lub ujawnia zakamuflowane, negatywne, które mogłyby pojawić się dopiero po kilku pokoleniach. I zamiast wykluczać linię po kilku pokoleniach, gdy złe już pójdzie w świat, wyklucza się ją po jednym miocie.

Ja bym się zdecydowała, pod warunkiem, że kwestie akurat tej odmiany (fuzza) opisane przeze mnie wyżej nie są realne. Niestety na ten czas nie mogę sobie pozwolić na żadnego ogona, ale w przyszłości bardzo chętnie.
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Lis 23, 2014 20:20   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Łysole są ok ale z takiego miotu bym nie wzięła. Nie widzę sensu inbredu - łysoli nie jest szczególnie mało a jak jest potrzeba to nie powiększałabym ich liczby poprzez inbreed. Ja osobiście jestem na nie z różnych względów. Musi być idea hodowlana a tu jej nie widzę.
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lis 23, 2014 20:44   
   Zwierzątka: brak


wilczek777, idea hodowlana inbreedu jest częściowo wyjaśniona tutaj: http://forum.szczury.biz/...p=977748#977748
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 16