Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[STADO] Kopulacja w stadzie między szczurami jednej płci
Autor Wiadomość
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Nie Gru 14, 2014 09:40   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


agutka84, kastracja u samic niestety często nie daje takich efektów jak u samców. Ja bym poszukała też w stronę problemów neurologicznych. Ale to tak zachowawczo, bo wiem jak wyglądają zmiany hierarchii w stadzie i jak jeden z ogonów (przy czym podkreślam, zawsze miałam panów) może zachcieć nagle przejąć władzę. U nas to się za każdym razem kończyło albo kastracją, albo poważnymi ranami, włącznie z szyciem - u Ciebie nie wygląda to aż tak strasznie. Dałabym pannom więcej czasu, bez gwałtownych zmian (głupieją pewnie od ciągłych rotacji stada, raz są wszystkie, raz którejś nie ma). Obserwowała i interweniowała dopiero w przypadku agresji i ran.
A dla spokojności zabrała całe stado na przegląd do weterynarza.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Nie Gru 14, 2014 13:06   
   Zwierzątka: królinka i szczury


agutka84 napisał/a:
nie sądzę aby ustawiała sobie towarzystwo gdyż była od dzieciaka władcza i dość agresywna do współlokatorek

Dlaczego w takim razie uważasz, że nie walczy właśnie o pozycję w stadzie? Według Twojego opisu jest to najbardziej prawdopodobny scenariusz.
Zgadzam się z limomanką - rotacje i rozdzielanie szczurów może tylko wzmagać w niej złość, bo wszelkie zmiany, to przede wszystkim niepewność i strach. Daj im spokój i czas, reaguj tylko jeśli coś się faktycznie dzieje (tak jak przy łączeniu).
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
agutka84 



Dołączyła: 01 Cze 2014
Posty: 265
Skąd: Polska
Wysłany: Nie Gru 14, 2014 20:52   
   Zwierzątka: szczurki i psy


Raz rozdzieliłam bo całą noc walczyły , panny (ofiary) były przestraszone,uciekały od ręki z piskiem.
Następnego dnia włożyłam do wspólnej i na dzień dobry gwałty i ataki,trzasnęłam ręką o kraty kilka razy jako tako spokój.
_________________

 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Nie Gru 14, 2014 22:43   
   Zwierzątka: królinka i szczury


agutka84, może uciekały od ręki, bo miały ruje? U samic z intensywnymi rujami/pobudzonymi przez resztę stada np.gwałtami to typowe.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Ikimino 



Dołączyła: 13 Lis 2014
Posty: 49
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto Gru 16, 2014 21:24   
   Zwierzątka: Nie mam :(


No to teraz moja kolej. Ostatnio Limonka jest jakaś taka popierdzielona. "Gwałci" ciągle Rubi, teraz się interesuje Mokką. Czytałam, że to pewnego rodzaju sposób na pokazanie dominacji, ale to już się robi jakieś chore, żeby ciągle za jedną z nich latała i ją bzykała. -.- Zlekceważyć, czy może coś z tym zrobić?
_________________
Moje małe kluseczki: :3
Za TM: Psota, Mokka, Rubi i Limonka

Caaała gromadka. <:3 )~
 
     
agutka84 



Dołączyła: 01 Cze 2014
Posty: 265
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Gru 16, 2014 22:21   
   Zwierzątka: szczurki i psy


u nas przeszło póki co ;) faktycznie musiała być to mega intensywna rujka . Pozioma zawsze była wredna co bardzo mi się nie podoba jeżeli chodzi o towarzystwo ogoniastych ale za to jest niezastąpionym kompanem dla człowieka :mrgreen:
_________________

 
     
Ikimino 



Dołączyła: 13 Lis 2014
Posty: 49
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto Gru 16, 2014 22:31   
   Zwierzątka: Nie mam :(


Teraz tak doczytałam - to może być rzeczywiście reakcja na ruje?
_________________
Moje małe kluseczki: :3
Za TM: Psota, Mokka, Rubi i Limonka

Caaała gromadka. <:3 )~
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Wto Gru 16, 2014 23:23   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Ikimino, tak i jest ona jak najbardziej naturalna.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Ikimino 



Dołączyła: 13 Lis 2014
Posty: 49
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro Gru 17, 2014 19:43   
   Zwierzątka: Nie mam :(


mmarcioszka napisał/a:
Ikimino, tak i jest ona jak najbardziej naturalna.


O kurczę. To muszę się jakoś poobklejać klatkę żeby żwir mi nie wysypywały.
_________________
Moje małe kluseczki: :3
Za TM: Psota, Mokka, Rubi i Limonka

Caaała gromadka. <:3 )~
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Czw Gru 18, 2014 11:18   

u mnie chłopu rosną, tez się zaczęło molestowanie starszych
przez 1,5 roku ściółka nie latała - a teraz dwa razy dziennie zmiatam, bo powywalane
bo ktoś kogoś pogonił że wszystko fruwa...
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
Karolka87 


Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 1
  Wysłany: Pią Sty 16, 2015 22:13   Szczurzyce - pytanie

Hej! Mam male pytanie... otoz mam od nieco ponad 2 miesiecy dwie szczurzyce. Nie sa z jednego miotu. Mlodsza (o dwa tygodnie) z poczatku byla dosyc zestresowana, starsza zdecydowanie odwazniejsza. Generalnie temperament mlodszej az tak w stosunku do mnie sie nie zmienil (oczywiscie jest juz dosyc oswojona, ale nadal jak wykonam nagly ruch, pierwsza reakcja lekka ucieczka :D ) W kazdym razie za to zachowanie wobec starszej sie zmienilo, czesto ja zaczepia, troche przerwaca na plecy (czasami jest minimalny pisk starszej, ale nie reaguje na to, gdyz nie widze, zeby starszej dziala sie krzywda) i... do sedna... ciagle gwalci starsza. Nie jest to co pare dni, tylko kiedy nie spia praktycznie co chwile ja bierze :D czy to jest normalne? Watpie, zeby miala rujke caly czas. Czy to jakis akt dominacji i czy dlugo to bedzie trwalo? Czy moze akurat trafilam na nimfomanke?

Z gory dzieki za odpowiedz :) )

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Pią Sty 16, 2015 23:12 ]
Scaliłam z istniejącym tematem. Odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz we wcześniejszych portach tego wątku.
 
     
somnambulik 


Dołączyła: 23 Paź 2014
Posty: 17
Wysłany: Nie Sty 18, 2015 00:33   

Mój dorosły samczyk liże po narządach płciowych nowego kolegę, co to może oznaczać?
Parę postów wcześniej pisałam o moim stadku: młodszy samczyk, Albert, reagował dziwne na starszego, Norberta (skrzeczał za każdym razem, gdy wyczuwał jego obecność). W końcu zestresował się tak bardzo, że ugryzł Norberta w łapkę - nie była to wyjątkowo groźna rana, ale wszystkie moje trzy szczurki mocno się zestresowały, w związku z tym postanowiłam je rozdzielić na parę dni (w między czasie wymieniałam im szmatki, żeby przyzwyczaiły się do swojego zapachu). Dzisiaj po raz pierwszy położyłam je na neutralnym terenie na dłużej. Norbert podgryzał trochę Alberta, ale oba zachowywały spokój. Teraz bardzo intensywnie próbuje lizać jego narządy płciowe, dzieciaka to stresuje, chociaż Norbert nie robi mu żadnej krzywdy. Czy lizanie oznacza chęć dominacji, czy raczej czułość?

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Śro Lut 11, 2015 15:51 ]
Scaliłam z wątku zbiorczego.
 
     
daisyx12 


Dołączyła: 07 Lut 2015
Posty: 1
  Wysłany: Sob Lut 07, 2015 02:19   Dwie samiczki (?)

Witam, mam mały problem.
Otóż od około początku listopada posiadam dwie samiczki (przynajmniej tak mi się wydaje)
Kupiłam je w sklepie zoologicznym i tak wiem, że nie powinnam, ale nieważne. No więc do tej pory nie było z nimi żadnych problemów, są zdrowe, dość szybko się oswoiły. Zazwyczaj śpią razem wtulone w siebie, czasem na siebie skakały i ganiały się po klatce, a ja byłam zawsze przekonana, że to tylko zabawa... Aż do teraz. Zauważyłam, że jedna skacze na drugą, ale w ten sposób i próbuje chyba robić to. Troszkę się przestraszyłam, bo odkąd je mam to nie zauważyłam, żeby coś takiego robiła. Patrzyłam mniej więcej w internecie jak odróżnić płeć i nie widzę raczej żadnej różnicy między nimi. Oczywiście wezmę je jak najszybciej do kogoś kto się dobrze zna na szczurkach, ale chciałabym wiedzieć, czy to możliwe, że samiczka ma jakiś "grymas", że tak powiem, czy coś w tym stylu, albo po prostu, nie wiem, nie zdaje sobie sprawy co robi? Czy pan w sklepie był bardzo niekompetentny i na 100% sprzedał mi samca? :shock:

Przepraszam, jeśli w złej kategorii :(
Pozdrawiam :mysza:

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Śro Lut 11, 2015 16:37 ]
Choć napisałaś na tyle niejasno, że trzeba się domyślać, o co Ci chodzi, połączyłam temat z już istniejącym wątkiem, który wyjaśnia Twoje wątpliwości.
Na przyszłość postaraj się wypowiadać bardziej konkretnie.
 
     
bolek 



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 433
Skąd: Torun
Wysłany: Sob Lut 07, 2015 06:37   
   Zwierzątka: szczury, pies


Samca od samiczki bardzo łatwo rozróżnić u samców nie da się nie zauważyć jajek:)
_________________
Ze mna: Bolek (ur. 10.09.2014) Lolek (ur. 16.12.2014) Bilbo (ur. listopad 2014)
Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16993
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 07, 2015 07:37   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


daisyx12, to zupełnie naturalne zachowania - poczytaj ten temat - na końcu masz posty dotyczące samic.
Oczywiście warto sprawdzić płeć, ale gdyby była to parka to po takim czasie już byś miała stadko młodych.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 11